Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 48 z 48

Temat: Diagnostyka przepływomierza

  1. #41

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny [teoria, Pb] zaniżanie przepływki a korekta STFT

    Panowie,
    czy jest mi stanie ktoś odpowiedzieć, zakładając że np. przepływka powinna pokazywać maks 95g/s a pokazuje maks 83g/s to na jaką wartość korekt w grupie 033 się to przedłoży (chodzi o OL)? Czy można powiedzieć że jest to 1do1 czyli 83/95=87,3% czyli korekta STFT wyjdzie na 100%-87,3%=12,7% ?

  2. #42
    Thekruzia's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Przepływomierz powietrza

    Witam , jeżeli zły dział prosze o przeniesienie .


    Mam drugie auto Vectre C 1.8 benzynka bez lpg 122km z18xe , czy ktoś mogłby powiedzieć jakie powinny być wartości powietrza na czujniku ?
    Na ciepłym silniku i biegu jalowym mam 2,5 - 3 g/s , a przy pelnej pi*** mam ok 95g /s . ( mierzone obd2 ) czy to powinny byc prawidlowe wartosci ?

  3. #43

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Górno
    Auto
    A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jak najbardziej. Kiedyś słyszałem od znajomego elektro-mechanika, że przepływomierz powinien pokazywać ok 80% mocy

  4. #44
    Thekruzia's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ok i o to mi chodzilo , bo zmylily mnie wartosci na luzie , na starej przeplywce i nowej byly takie same, ale juz podczas jazdy sa wogole inne

  5. #45
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny diagnostyka przepływomierza 1.6 apf

    Wtam Czy jak nie ma błędów związanych z przepływomierzem
    to może wskazywać błędne wyniki i były problemy z mocą?
    Ja na biegu jałowym mam masę zasysania w normie 2,9g/s a jak przygazowałem do 6tys. i wyszło 14g/s.
    Ja nie miałem nigdy błędu przepływomierza i czy to oznacza że mam dobry?

  6. #46

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi A3 8L AGN
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Trochę odgrzeję temat i go rozbuduję. Od początku posiadania audi A3 8L 1.8 AGN czuje że mam problemy z niewłaściwą mieszanką powietrzno-paliwową. Mianowicie czuć że auto nie ma 125 KM oraz telepanie silnikiem na niskich obrotach (800 -700 RPM). Pierwszy problem jaki znalazłem to nieszczelny dolot a dokładnie kruciec z wejścia odmy był ułamany. niestety w sklepach można dostać tylko oryginalny dolot za 500 zł !!!! (kawałek plastiku za poł tysiąca :/ ). Byłem zmuszony kupić używkę z 1.6 (nie do końca pasuje ale trochę silikonu i mocne objemki uszczelniły go).
    No i teraz przechodzimy do meritum sprawy a mianowicie przepływka. Zrobiłem badanie przed czysczeniem i po czyszczeniu przepływomierza i wyniki rzucam poniżej
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

    Sposób wyjęcia przeplywki był już omawiany na wielu forach. w skrócie do odkręcania torksów z bolcem użyłem kombinerek gdyż klucze torks ani 20 ani 25 nie pasowały. zaraz po odkręceniu zastąpiłem je innymi zbliżonymi wkrętami na krzyżaka.
    Czyszczenie odbyło się za pomocą preparatu do czyszczenia przepływomierzy (kilanascie złoty to mniej niż za izopropanol ktory jest równie skuteczny)
    Niestety na przepływce zostały śladowe ilości rdzy których preparat nie doczyścił.
    https://drive.google.com/file/d/1ZtQ...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1BhJ...ew?usp=sharing

    Moje pytania są następujące:
    - na wykresie widać że nawet po czyszczeniu wartość g/s nie osiąga 100 (ze wzoru 125 km *80% =100) i pytanie czy coś robie nie tak z pomiarami czy przepływka nadaje się do wymiany
    - wykres pokazuje także że niby auto szybciej wchodzi na obroty chodź tego nie odczułem
    - po wyczyszczeniu przepływki ewidentnie widać że znikną ten pik w dól na niskich obrotach co też było bardzo drażniące
    - czy pozostałe parametry tzn. czas wtrysku są ok
    - aby doczyścić lepiej przepływomierz trzeba by było użyć jakiegoś wacika lub czegoś w tym stylu. Jednak czy te płytki nie uszkodzą się przez to ??

  7. #47

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny G70 i G71 do sprawdzenia

    Witam, podczas diagnostyki wyskoczył błąd czujnika G70 i G71. W jaki sposób jestem w stanie sprawdzić miernikiem ich sprawność?

  8. #48

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok
    Auto
    Audi A3 8L 2001
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podpinam się z pytaniem do kolegi wyżej i jeśli ktoś by miał gotowy log sprawnej przepływki, to bardzo bym prosił.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •