Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 48

Temat: Diagnostyka przepływomierza

  1. #1
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Diagnostyka przepływomierza

    Sprawdzanie poprawności działania PRZEPŁYWOMIERZA POWIETRZA:

    Wybieramy adres 01-Silnik następnie 08-Bloki wartości mierzonych.Podajemy kanał 03

    1. Obroty silnika
    2. Wartość jaką chce dostać komputer z przepływomierza
    3. Wartość jaką dostaje komputer z przepływomierza
    4. %

    Badanie przeprowadzamy na rozgrzanym silniku podczas jazdy.Jeżeli pozycja nr 3 nie będzie doganiać pozycji nr 2 oznacza to że coś jest nie tak z wartościami jakie odczytuje przepływomierz powietrza.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 20:57

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Witam,

    Poprawne dzialanie przeplywomierza mozna sprawdzic na kanale 8 porownujac wartosc na polu 4tym z polem 3cim. jezeli wartosc 4 jest wieksza lub rowna 3 to znaczy ze przeplywomierz nie ogranicza osiagow samochodu.

    To co kolega napisal to blok do sprawdzania poprawnego dzialania recyrkulacji spalin i mamy tam obroty,wartosc wymagana uchylenia egru, wartosc rzeczywista uchylenia egru i procent pracy zaworka n18 (0-100%) aby wysterowac tak egr zeby zblizyc wartosc na polu 3cim do drugiego.

    mam nadzieje ze cos z tego gadania rozumiecie

    Pozdrawiam
    AXX - 445Ps

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Rozumiem tylko jak sie nie myle sposób dotyczy jedynie silników diesla w benzynach zdaje sie masa powietrza jest w bloku 002, tylko ciężko znalesc odpowiednie wartości dla silnikow wolnossących bo dla 1.8t zdaje sie ze są.

  4. #4
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Bardzo sie cieszę że ktoś sie w końcu wypowiedział na ten temat. Każdy post od takiego speca jest niezmiernie potrzebny na forum. Ja swój post skopiowałem z poradnika handlarza interfejsami:
    www.diag.prv.pl
    Teraz troszkę więcej na ten temat wiem ja i wszyscy forumowicze. Poza tym uważam że temat powinien być jeszcze kontynuowany. Przepływomierze psują się często a jeszcze częściej niepotrzebnie kupujemy nowe a ich prawidłowa diagnoza może niejednemu pomóc i zaoszczędzić czasu i pieniędzy.
    P.S. Punkcik dla COMPSPORTA

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    Czytam ten temat bo podejrzewam u siebie jakąś wade przepływomierza.
    Czy ten sposób dotyczy równiez silników benzynowych ? Bo nikt tego nie potwierdził.

  6. #6
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja czytalem ze diagnostyka przeplywomierza mozna sprawdzic patrzac na wartosc jaka przeplywomierz pokazuje na 3 biegu przy depnieciu do konca, przy 5 tys obr powinien pokazac wartosc dla turbo ok 140-160g/s to prawda? ja mialem 141g/s max
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  7. #7
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam.
    Dzis testowalem moja przeplywke. Oczywiscie silnik rozgrzany, depniete na maxa, wartosc w pozycji 3 wynosila 35 mg/H, a w pozycji 4- 34,3 mg/H. Czy to juz problem, ze w pozycji 4 jest o 0.8 mniej w porownaniu z 3?
    Kiedy nalezy wymienic przeplywke, a moze sa jakies inne przyczyny tego ze wartosc 4 jest mniejsza od 3?

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    toruń
    Auto
    audi a 3 1.9 tdi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    przyczyn jest kilka np nieszczelność między turbiną a przepływomierzem brudny filtr powietrza lub przepływka do czuszczenia ajak to nie pomorze to przepływka do wymiany bo tnie dawke paliwa

  9. #9
    maxi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja zabawiłem się VAG i zrobiłem logi (silnik rozgrzany) na 3 biegu tak przy 1400 do dechy aż odetnie..następnie kupiłem płyn w spreju do czyszczenia przepływki (koszt 15 zł), 15 min roboty (odkręcenie 2 śruby, jedna opaska i czyszczenie tym płynem)..następnie zrobiłem znowu logi i czas oraz wartości się poprawiły koszt niewielki a zawsze może pomóc...
    WIG20 Future



  10. #10
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    No wiec tak:
    1) u mnie przeplywomierz nie pracuje poprawnie. w grupie 8 na VAGU pozycje 4 dochodzi do 34,3 mg/H, podczas gdy w pozycji 3 wskazuje 35 mg/H. A dodatkowo ponad ok 3800 obr ta wartosc w pozycji 4 jeszcze spada do ok 33,8 mg/H.
    2) Dodatkowo turbina mi nie laduje tak jak powinna (kanal 11 w VAGu). powinna 1900 mbar, a laduje 1700 mbar
    3) Oleju silnik prawie ze nie bierze, na 10000km wzial ok 0,3 litra, ale jezdze dosyc spokojnie tak miedzy 2000 a 3000 obr, czasem ostrzej zeby "przefujac" turbine, wyciekow oleju brak.
    4) Sprawdzalem i zadnych nieszczelnosci nie mam na polaczeniu turbina-filtr powietrza, tudziez przeplywomierz
    5) Zaworek N75 tyka rowno (napiecie na nim to 9 V).
    6) Wyjalem nawet na moment filtr powietrza zeby sie upewnic ze on nie ogranicza, bo byl wymieniany w lipcu, ale nic z tego, kanal 8 zachowuje sie tak samo dokladnie.
    7) Na kanale 3 sprawdzalem jeszcze EGR. Pozycja 2 dochodzi do 810 mg/H,a pozycja 3 dochodzi do 690 mg/H. Ale tak do okolo 3000 obr, te dwa wskazy pokazuja rowno, tak okolo 600 mg/H, rozbieznosci zaczynaja sie dopiero powyzej 3000 obr.

    Pytania:
    1) Czy te problemy w przeplywomeirzem maja wplyw na niedoladowanie turbiny?
    2) Jakie sa korelacje miedzy EGR, N75, turbina, przeplywka?
    3) Co nalezy jeszcze sprawdzic zeby upewnic sie ze przeplywka do wymiany?
    4) Czym wyczyscic przeplywke?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •