Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 48

Temat: Diagnostyka przepływomierza

  1. #11
    maxi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    właśnie zrobiłem fotkę preparatu do czyszczenia przepływek koszt 15 zł
    WIG20 Future



  2. #12
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    właśnie wróciłem i odrazu wskoczyłem na forum podzielić sie z wami moim miłym doświadczeniem. Odkreciłem przepływomierz a tam SYF!!! użyłem własnie w/w preparatu i rewelka jak narazie pomogło autko zbiera sie i nie przymula na wysokich obrotach. Dla tych którzy nie mysla narazie o wymianie przepływomiezra polecam zainwestowac w ten preparat. pozdrawiam

  4. #14
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Kupiłem preparat w intercarsie 14 zł ,zabieg trwał 30 min i to tak na luziku w AGU to jedna obejma i 2 śródbki od sciagniecia oslony (jak przy wymianie filtra). Samochód nabrał takiew werwy ,ze jestem w szoku ... szok !!! POLECAM !

  5. #15
    iron52's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    mam pytanko, czy można jakoś sprawdzić czy wąż między przepływką a przepustnicą na vagu 311 nie jest dziurawy?? ostatnio mi cos zamula auto, a lepiłem ostatnio odme i nie wiem czy nie puszcza mi lewego powietrza.

    przy okazji jak na vagu 311 sprawdzić przepływke bo w polu 8 mam jakies inne wartości
    Ostatnio edytowany przez iron52 - 11-07-08 o 19:17

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    A ja am pytanie do uzytkownikow AGNieszek-na jakim kanale sprawdzacie dzialanie przplywek? bo kiedys probowalem u znajomego w passacie 1.8B i na kanale 03 nic nie bylo...

  7. #17
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Reasumując, jak krok po kroku sprawdzić przepływke w benzynie 1.8T na VAGu. Chciałbym zrobić test dynamiczny. Pomóżcie, jestem początkującym z VAGiem.

  8. #18
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Zrobiłem test przepływomierza, więc tak -wartość jaką zczytuje w bloku 114 z przepływki to 135-151% z trzeciego pola w zakresie 1500-4500rpm i cały czas w tym zakresie przekracza lub jest równa wartości pola drugiego, powyżej 4500RPM ta wartość z pola trzeciego spada do 125-130 i jest już nieco niższa o jakieś 5-10% od wskazań pola drugiego. Poza tym jak sprawdzam fault codes jest błąd którego sie nie da skasować o treści :

    16486 - Mass Air Flow Sensor (G70) Signal too Low
    P0102 - 35-00--

    Co to może oznaczać konkretnie, czy te wartości są niepokojące, co oznacza ten błąd w połączeniu z wartościami. Z góry serdeczne dzięki za pomoc.

    “Nie jeździj szybciej niż lata Twój Anioł Stróż”

  9. #19
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Tak dla potomności napiszę że to typowy błąd przepływomierza. 16486 - Mass Air Flow Sensor (G70) Signal too Low
    Uszkodzony przepływomierz nadaje się tylko do wymiany. Mam ten błąd na dwóch przepływkach i obie podczas logowania okazały się uszkodzone.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Kurcze. Wczoraj badałem na VAGu przepływke. Zrobiłem tak: 01-silnik, 03-bloki pomiarowe, wybrałem kanał 08.

    Ponoć tutaj pozycja 4 i 3 to wartość jaka jest odczytana z przepływomierza i wartość wymagana. Przy wolnych obrotach (903obr.) mam wartość wymaganą ok. 34mg/H, a wartość odczytana to 22mg/H chyba. Po dodaniu gazu ta druga wartość spada jeszcze, a wartości te powinny być raczej równe, co nie...?

    Auto jest mułowate. Dziwne, że nie wywaliło mi błędu przepływomierza (bo przy takich odczytach powinno), tylko miałem błąd 17958 czyli za niskie ciśnienie doładowania. Czy to oznacza, że przepływka do wymiany..?? czyściłem przepływkę. nie ma tam syfu, a filtr wymieniłem przed testami.

    Nie wiem już czy znowu mam problem z turbosprężarką (bo rok temu miałem zapieczone łopatki i była masakra..), czy z przepływką. Rok temu jednak problem polegal na tym, że łapałem notlauf przy prędkości jakichś 130/h, a teraz auto jest mułowate od początku, ale nie tak bardzo. Aczkolwiek czuję, że nie mam co najmniej 20% mocy.

    Co sugerujecie?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •