Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: [8L] błąd VAG 17748 - auto szarpie na wysokich obrotach

  1. #31

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    No trzeba ustawić poprostu na znaki, a jak był ustawiany teraz? pewnie przesunięty o jeden ząbek lub dwa na pasku, ale tak jak pisałem jak nie wywala błędu to zostaw sobie tak jak teraz tolerancja jest chyba -6 do 3 cf.

  2. #32

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gdziejestk....Zbyszek Pokaż post
    No trzeba ustawić poprostu na znaki, a jak był ustawiany teraz? pewnie przesunięty o jeden ząbek lub dwa na pasku, ale tak jak pisałem jak nie wywala błędu to zostaw sobie tak jak teraz tolerancja jest chyba -6 do 3 cf.
    Rozrząd jest teraz ustawiony na znaki. Wtedy był przesunięty o jeden ząbek. Pytanie, dlaczego nie jest bliższy 0, jeżeli znaki już się zgadzają?
    Wydaje mi się, że tolerancja wynosi -3 do 3. Niedługo zrobie logi dynamiczne. Czy wartości większe/mniejsze od 0 nie powodują większego spalania
    Ostatnio edytowany przez Useer - 17-10-16 o 19:16

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Srebrna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny Błąd położenia wałka rozrządu, a niskie ciśnienie oleju.

    Prawdopodobnie pompa oleju kończy swój żywot w moim AUM, tak przynajmniej twierdzi mechanik któremu ufam. A objawia się to błędem 17748, oraz delikatnym klekotaniem (jakby popychacze) na rozgrzanym silniku. Na zimnym pracuje cichutko. Jeździłem tak od ok 4, 5 tysięcy kilometrów zanim dowiedziałem się o co może chodzić. I tu mam pytanie, porządna pompa oleju to koszt 400-600 zł, tylko czy warto ładować kasę kiedy silnik już może kwalifikować się na poważny remont? Czytałem o podobnych przypadkach że po wymianie pompy problemy znikały, tylko czy silnik nie będzie już przytarty? Możecie mi coś podpowiedzieć?

  4. #34

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mierzyłeś ciśnienie oleju na zimnym i rozgrzanym silniku? Czyściłeś kiedykolwiek smok olejowy? Ten błąd związany jest z napinaczem łańcuszka rozrządu i do prawidłowego jego działania potrzebne jest optymalne ciśnienie oleju. Jak masz vaga to sprawdź wartość w grupie 93

  5. #35

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Srebrna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie miałem dostępu do manometru, jak dobrze pójdzie to w sobotę dam radę sprawdzić. Robiłem płukankę silnika od ostatnich 3 wymian oleju, jest szansa że smok może być dalej zapchany? Do vaga podepnę się jutro, dam znać co zobaczę.

  6. #36
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    U mnie tak samo halasuja szklanki podobno i tylko na rozgrzanym, z ciekawosci zmierzylem cisnienie oleju to pomiar wyszedl dobry. WIec pompa oleju jest dobra. Jak bede miec wiecej czasu to pokrywe zaworow sciagne i mozna niby sprawdzic z gory czy szklanki sa dobre czy nie, tak samo lancuszek i napinacz

  7. #37

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak smok zabity to płukanka nic Ci nie pomoże, zapomnij o tym Podstawa to ciśnienie oleju, jak ok to potem dalej trzeba lecieć z tematem

  8. #38

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Srebrna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedzi Kurde, drugi mechanik, sąsiad, na swoje ucho stwierdził też że to szklanki, że nie ma co się przejmować, ale tamat błędu walka delikatnie mówiąc olał... Jutro mam nadzieje ze coś wyciągnę z vaga, a dokładniej z boxa na bluetootha, który czasem strzela fochy, ale mam nadzieje że pójdzie gładko

  9. #39
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ale sprawdz tez te cisnienie, bo to jest wazne, przez slabe cisnienie tez szklanki mozna slychac

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •