Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 23 z 23

Temat: Stozek w 1.6

  1. #21
    twardy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa 2,4 JTD 20V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja nie polecam stożków do niemieckich aut. W hondzie miałem, ale tam to różnica była znacząca. Ze stożkiem kręciła się do 7000obr. Bez stożka: do 6500. Silnik miał 2l i tylko 116KM. Od 4500 zaczynało się granie, Vmax o niecałe o ok 7-8km większe.

    To raz...

    Po drugie: nie zakładał bym stożka nieseryjnego do auta z turbiną. Prędzej czy później wleci jakiś syf i może uszkodzić nam troche sprzętu. Nawet jak stosuje się K&N'y i sączy olejkami to po pewnym czasie robią się większe dziurki w filtrach.

    Po trzecie: jeśli już stożek to i wydech (nie koniecznie przelotówa, se stożkiem będzie głośniej i efektywniej)

    Z audi jeszcze nie mam doświadczeń, ale honda napędzała się do 220km/h - sporo więcej z tym zestawem niż bez niego (Remus+K&N)

    Po czwarte: najlepiej przygotować sobie stożek, aby był łatwy do montażu/demontażu. I np. na ciepłe upalne dni wrzucamy stożka i kozaczymy po mieście. A na dalsze wypady czy zima - seria. Takie coś praktykowałem też

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twardy
    Po drugie: nie zakładał bym stożka nieseryjnego do auta z turbiną. Prędzej czy później wleci jakiś syf i może uszkodzić nam troche sprzętu. Nawet jak stosuje się K&N'y i sączy olejkami to po pewnym czasie robią się większe dziurki w filtrach.
    Gabkowe PiperCrossy sa pozbawione wad filtrow bawelnianych

    Cytuj Oryginalnie napisane przez twardy
    I np. na ciepłe upalne dni wrzucamy stożka i kozaczymy po mieście. A na dalsze wypady czy zima - seria.
    Szczerze przynam ze troche dziwna teoria Zawsze mi sie wydawalo ze trzeba zrobic raz a pozadnie.... zreszta co jest kozackiego w stozku w cieple dni na miescie

  3. #23
    twardy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolnośląskie
    Auto
    Alfa 2,4 JTD 20V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Szczerze przynam ze troche dziwna teoria Zawsze mi sie wydawalo ze trzeba zrobic raz a pozadnie.... zreszta co jest kozackiego w stozku w cieple dni na miescie
    to jak komuś zależy tylko na tym dźwięku, a nie ma jak napisałeś gabkowego

    AHA, zapomniałem napisać. U mnie na stożku przy 2000obr występowało piszczenie. Akurat w tym zakresie do spokojnej jazdy. Dlatego w zależności od humoru czasami go ściągałem.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •