Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Stozek w 1.6

  1. #1
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Stożek w 1.6

    j/w. montował ktoś stożek w takim silniku ??? chodzi mi głównie o dzwiek , slychac jak zasysa powietrze czy raczej nie !?!?

  2. #2
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Otwórz puszke z filtrem i wlot ustaw gdzieś obok tylko wiadomo żeby nie zassał jakiegoś syfu, odpal i posłuchaj - dzwięk jest fajny.

  3. #3
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    dzisiaj przetestuje , obaczymy co i jak , jak bedzie ok to sie jeszcze moze jakis dolocik zrobi.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    mam u siebie stozek zalozony zaraz przed przeplywka, w miejscu oryginalnej puszki, slychac elegancko jak przy otwartej masce przygazujesz sobie ale przy jezdzie raczej nie, zagluszane jest u mnie jeszcze przez wydech remusa a co do dolotu to wlasnie bede kombinowal zeby stozek zamknac w jakiejs puszce i doprowadzic powietrze z zewnatrz, bo poki co bierze znad silnika
    18" RS6

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    doprowadzic powietrze z zewnatrz, bo poki co bierze znad silnika
    chyba nie dobrze ze zasysa cieple powietrze ... musisz sie postarac o dolocik

  6. #6
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    sprawdzonee , fuka zaj...scie !! niestety tylko przy gwaltownym depnięciu , podejrzewam ze przy normalnym wkrecaniu sie na obroty tego efektu nie bedzie. Jedyny plus to chyba taki , ze na swiatlach mozna pokozaczyć , Nie wiem teraz czy oplaca sie kombinowac , czy zostac przy tym co jest , a okazalo sie ze jest wkład K&N .
    a moze czuc cos przy wkręcaniu sie na obroty ???? szybciej od dolu sie kręci ???
    czy roznica jest niezauwazalna ??

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wother
    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    doprowadzic powietrze z zewnatrz, bo poki co bierze znad silnika
    chyba nie dobrze ze zasysa cieple powietrze ... musisz sie postarac o dolocik
    tak tak, ale poki co pogoda nie za bardzo zeby kopac przy autku, ale tylko czekam na cieplejsze dni i ide rzezbic

    [ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 17:46 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez uczeszsie
    sprawdzonee , fuka zaj...scie !! niestety tylko przy gwaltownym depnięciu , podejrzewam ze przy normalnym wkrecaniu sie na obroty tego efektu nie bedzie. Jedyny plus to chyba taki , ze na swiatlach mozna pokozaczyć , Nie wiem teraz czy oplaca sie kombinowac , czy zostac przy tym co jest , a okazalo sie ze jest wkład K&N .
    a moze czuc cos przy wkręcaniu sie na obroty ???? szybciej od dolu sie kręci ???
    czy roznica jest niezauwazalna ??
    to jest wlasnie, takie jakby fukanie poki co nie czuje zeby jakos latwiej wkrecal sie od dolu, sprawdze jak zrobie dolot odpowiedni, tzn nie wiem czy zostawic stozek tak jak jest i zamknac go w czyms i doprowadzic powietrze z zewn czy przeniesc tez stozek dalej od kolektora - koles w seicento sportingu przeniosl caly stozek pod zderzak i chodzil ponoc o wiele lepiej - trzeba poeksperymentowac

    [ Dodano: Nie 12 Lut, 2006 17:49 ]
    uczeszsie:
    jesli zrobisz jakis dolot przede mna to pochwal sie wynikami - czy odczuwalny jest wiekszy moment na nizszych obrotach
    18" RS6

  8. #8
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja uwazam ze nie ma co kombinowac , trzeba spakowac stozek w fabrycznej obudowie i zrobic dolot !! tam jest fabryczny dolot , nie wiem dokladnie gdzie on biegnie , nie mialem czasu na zaglądnięcie , ale mozna go wywalic i w jego miejsce wpasowac rurę wentylacyjną. Nie wiem , średnica moze 120 mm. Nie obejdzie sie chyba bez wyciecia wiekszego otworu w obudowie filtra. Malo roboty , zimne pow. bedzie mial ( rure wyprowadzasz w miejsce gdzie np. powinien znajdowac sie halogen , ja go nie posiadam) .
    Cieplego pow. nie bedzie zasysal z silnika w tej obudowie. Ja narazie nie kombinuje , ale jak mrozy odpuszczą to napewno zaloze !!! mialem kiedys w Renault 19 i wierzcie albo nie , efekt był !!

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    BMW 330CD
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czytalem troszke o stozkach, z tego co wyczytalem to nie polecam poniewaz zajezdza to wam silnik(nie ma popracia teoretycznego ale praktyczny), zwykly wklad K&N spoko ale stozek powoduje przesuniecie maxymalnego momentu obrotowego w gore pod granice odciecia wiec efekt moze sie zdarzyc niby ze lepiej ciagnie ale tak naprawde ma albo takie same albo gorsze osiagi, dzwiek to fajny daje dobry wydech(nie jakis tam bas ze uszy rozsadza ale taki pomruk ktory mowi nie zaczepiaj mnie) a nie tam jakis stozek...to co wam napisalem to opinia jakiegos tam specjalisty kiedys wyczytalem..
    BMW 330CD 220KM seria

  10. #10
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tez cos takiego kiedys slyszalem , ale na logike , stozek to jest baaardzo mała ingerencja w silnik , jedyne co mam na obrone to fakt , ze w R19 zamontowalem wielki wałek kingdragon i to auto jezdzilo z nim zima lato zima lato itd , chyba z 60 tys. km. , nie wiem , na wkladzie nie fuka

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •