Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: pytanie do 1.8T po chipie

  1. #1
    LeonHeart's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny pytanie do 1.8T po chipie

    hej witam zastanawia mnie jedna sprawa. poprzednia właścicielka zchipowała silnik, nie znam jeszcze dokładnej mocy, ale nie w tym rzecz.

    na zwykłym pb 95 mój najlepszy start to 7.3 s do 100 km/h z osoba towarzyszącą +98 kilo. silnik ma przesunięte ograniczenie obrotów, do 7 tys kręci się bardzo chętnie, ograniczenie prędkości też zostało usunięte (wiem bo sprawdzalem ]:->)

    pytanie brzmi czy katowanie takiego silnika do 7 tys to jest napewno to co tygryski lubia najbardziej? silnik jest zdrowy turbo też.

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    eSka
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    czym mierzyles ten czas do 100 ??
    powered by CompSPORT

    maly ale wariat w-wyrcy r-rycy c-cescy
    "Wariat drogowy jest w kazdym z nas, nie pozwol by kierowal Tobą...."

    http://www.cuddruk.pl/

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Nie ma czegos takiego jak ograniczenie predkosci w tych ECU.
    Przesuwanie limitera i krecenie tego silnika do 7rpm tylko po chipie bez zadnych innych zmian mechanicznych jest moim zdaniem bez sensu.
    Te silniki zarowno w serii jak i po chipie osiagaja max moc w granicach 5500-6000rpm czyli w cale nie tak wysoko. Wiec krecenie go wyzej to tylko niepotrzebny bol dla calego ukladu korbowo-tlokowego. Widzialem wiele wykresow 1.8T i poki np nie robi sie ingerencji w walki rozdzadu czy nie zmiania dolu silnika takie krecenie jest bez sensu.
    Nie wiadmo co to za program tam masz i kto to pisal... ale w wielu przypadkach lepiej jest stosowac paliwo Pb98.Przy zwiekszonym cisnieniu doladowania paliwo o wiekszej liczbie oktanowej jest bezpieczniejsze ze wzgledu na mniejsze wyzyko spalania stukowego. Co prawda ECU adpotuje kat wtrysku +/- kilka stopni w przypadku wykrycie spalania stukowego przez knocksensory jednak zakres korekty jest nieduzy.
    Warto tez wziac pod uwage bardzo rowna jakosc paliw ktore sie tankuje... dlatego Pb95 moze miec czasem ponizej tej wartosci a to juz sie robi malo jak dla silnika doladowanego... dlatego chocby z tego wzgledu tankujac paliwo Pb98 nawet jesli bedzie ono oszukane i bedzie mialo mniej oktanow mozna mniej nadzieje ze nie bedzie gorsze niz prawdziwa Pb95

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Mysle ze ten czas jest OK. bo jesli wezmiesz pod uwage dane producenta czyli 8,1 sec. ktore podawane sa w 1 osobe to Ty w 2 poprawiles ten czas o prawie 1 sec wiec nie ma co narzekac.
    Mysle ze na prawie pustym baku i sam zmiescisz sie poniezj 7sec. Tutaj nalezy tez uwzglewdnic przebieg i ogolny stan jak rowniez bardzo wazne rozmiar felgi/opony- jeden z wazniejszych czynnikow

    Mysle ze do wypowiedzi Mach-a nie trzeba nic dodac jak po chipie to raczej tylko Pb98.

  5. #5
    Jacek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Wilanów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    Mysle ze ten czas jest OK. bo jesli wezmiesz pod uwage dane producenta czyli 8,1 sec. ktore podawane sa w 1 osobe to Ty w 2 poprawiles ten czas o prawie 1 sec wiec nie ma co narzekac.
    Mysle ze na prawie pustym baku i sam zmiescisz sie poniezj 7sec. Tutaj nalezy tez uwzglewdnic przebieg i ogolny stan jak rowniez bardzo wazne rozmiar felgi/opony- jeden z wazniejszych czynnikow

    Mysle ze do wypowiedzi Mach-a nie trzeba nic dodac jak po chipie to raczej tylko Pb98.
    Nie ma szans zmiescić sie poniżej 7 do 100 na samym chipie biorąc pod uwae ze pewnie ma jakies 180 koni jest to nie mozliwe tak samo jak nie wierze ze teraz ma 7,3 i to w 2 osoby heheee .Czym to mierzyłeś pewnie g-techem ? Sorki ale to są wartosci za bardzo optymistyczne ale niech sie wypowiedzą osoby które mają chip w benzynce

  6. #6
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powiem CI tak
    jesli chodzi o paliwo to ja kupilem autko po chipie w niemczech i amam wielka kartke na dokumentach od chipu ze tylko i wylacznie nalezy lac paliwo Pb98!!!
    a co do 7 tys obrotow - audi to nie honda...
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  7. #7
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    pod uwae ze pewnie ma jakies 180 koni jest to nie mozliwe tak samo jak nie wierze ze teraz ma 7,3 i to w 2 osoby heheee .
    a dlaczego uważasz , że ma 180 Km ?
    Mam najlepsze Audi na forum !

  8. #8
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek.1781
    a dlaczego uważasz , że ma 180 Km ?
    a ile ma miec po AGU po samym chipie ? 200 ?
    1

    13,65 -1/4

  9. #9
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mi 2 gości proponowało chipsa na 190 KM
    Mam najlepsze Audi na forum !

  10. #10
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    z tego co ja się dowiadywałem to AGU ok 176 do 180 koni bez innej ingerencji jak chip
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •