Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 62

Temat: [8L] Objawy uszkodzonej uszczelki pod głowicą

  1. #31
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    pol_8L, z tym szlifowaniem nie zawsze jest tak ze trzeba, w niektorych przypadkach gdy wypust z na krawędzi głowicy jest poniżej 0,3 mm i jest równy nie robi się planowania.

    Zgodzę się natomiast co do sprawdzania szczelności głowicy

    danielos, biała maź na korku, jest w 100 % efektem wydmuchania uszczelki pod głowicą, jeżeli nie widzisz żadnych wycieków na około silnika to wcale nie oznacza ze uszczelka jest cała. W przypadku białej mazi to jest tak ze na bokach pomiedzy garnkami, masz otwory którymi płynie płyn chłodzący na silniku i bloku, w tych miejscach nieszczelność uszczelki powoduje ze woda/plyn chłodzący miesza się z olejem i rdzą wewnątrz silnika i pod wpływem temperatury tworzy się maź prawie biała.

    M.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  2. #32

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Muras Pokaż post
    Kupiłem coś takiego firmy WURTH i odziwo zadzialoalo i di tej pory jest git. Bialy dym zniknol za plyn trzyma poziom. Koszt specyfiku 40 pln:].
    Czy stosowanie takich specyfików nie szkodzi lub powoduje nowe usterki? Pojawia mi się maź, powolutku ubywa płynu chłodniczego ale znacznie szybciej znika olej. Robię drugą zmianą na 10W40 Magnatec i ciągle znika. Czy to, że bierze olej jest przyczyną pierścieni wytartych, czy uszkodzonej uszczelki głowicy? Dodam, że dymu z rury nie widać prawie wcale na zimnym i ciepłym silniku?

  3. #33
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    ubywa olej i plyn wiec z pewnoscia jedne nie przedostaje sie do drugiego(w znacznych ilosciach). uszczelka puszcza plyn do komory spalani a pierscienie olej.wtedy nie zauwazysz bialego dymu,ale powinno byc czuc zapach spalanego oleju.co sie dzieje po odkreceniu korak od zbiorniczka wyrownawczego?jest dosc duze cisnienie?
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #34

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    le powinno byc czuc zapach spalanego oleju.co sie dzieje po odkreceniu korak od zbiorniczka wyrownawczego?jest dosc duze cisnienie?
    Na bagnecie olej pachnie trochę spalinami/paliwem.
    Przy odkręceniu zbiornika wyrównawczego nie ma nic podejrzanego - na zimnym luz, na rozgrzanym silniku -wiadomo- większe ciśnienie. Ale w zbiorniczku bąble nie wychodzą, nie ma plam oleju, tłustych oczek, czy innego koloru płynu.
    Jeśli płyn idzie na tłoki od góry, a od dołu olej, to jakiś dziwny kolor spalin powinien chyba powstać?

  5. #35
    artdlug's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    p
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    witam. dołączę się do tematu z uwagi iż mechanik mi powiedział, iż siada mi uszczelka pod głowicą tzn: na zimnym silniku dodając gazu czy to do dwóch czy do trzech tysiącach, słychać jak gdzieś przelewa się woda tak jakby pod ciśnieniem. dodam że jakieś dwa tygodnie temu wymieniałem termostat i nie wiem czy układ się jakoś zapowietrzył(fakt ze sam się powinien odpowietrzyć=twierdzenie mechanika), czy nadal jest termostat walnięty.
    nie dopuszczam myśli odnośnie uszczelki. na rozgrzanym silniku już tak nie słychać. podciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym jest, ale tylko "psyt" nic więcej. autko żeby dostało temperatury muszę długo grzać nawet 40km, a czasem po 20km przy jeździe 140km/h[(przy spokojnej jeździe znowu opada) na climatroniku wartość 38 C]. na zapalonym aucie odkręcając korek od wlewu oleju podskakuje ale wraca na miejsce(dmucha od spodu) czasem jakaś kropla oleju się wydostanie. to wszystko co udało mi się zaobserwować. ostateczne pytanie: wymieniać uszczelkę czy czekać na rozwój sytuacji. pomocy!!!!!!

  6. #36

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jak ja kupiłem A3 to koleś jeździł na ciągle nie dogrzanym silniku. Od razu wymieniłem termostat na nowy i od razu miałem 90stopni na desce i tak już rok trzyma ładnie temperaturę i wszystko jest ok. z temp. silnika i temp. w środku auta. Opisałem na forum jak to robiłem. Układ sam mi się odpowietrzył. Pilnowałem poziomu i na drugi dzień uzupełniłem trochę płynu. Moje się dogrzewa po 5km spokojnej jazdy przy temp. zewnętrznej około 5st. Wg mnie możesz mieć ciągle problem z termostatem - za szybko się otwiera i niepotrzebnie chłodzi silnik.

  7. #37
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam. Ja mam nast?puj?ce pytanie. Posiadam Audi a3 1.9 tdi 66kw 90 koni z 1999 roku. i Teraz pytanie jaka znajduj? si? tam uszczelka pod g?owic? bo znalaz?em 2 rodzaje i jestem sko?owany, a mianowicie:
    http://moto.allegro.pl/uszczelka-glo...313546314.html
    i
    http://moto.allegro.pl/uszczelka-glo...313546322.html

    widz? ze r??ni? si? grubo?ci? i warto?ciami od do wysuni?cia t?oka.
    u mnie nic si? nie miesza p?yn nie kopci ale przy wymianie rozrz?du zauwa?y?em ?cie?k? oleju od pokrywy silnika biegn?c? w d??. Wczoraj po 3 dniach stania by?a ju? nieznaczna plama na ziemi.
    Wi?c bardzo bym prosi? o porad? kt?ra uszczelka b?dzie pasowa?.
    i nie wiem czy m?j silnik posiada specyfikacj? AGR czy ALH gdy? si? na tym nie znam
    Ostatnio edytowany przez Pawlix - 21-11-10 o 14:33

  8. #38
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    uszczelki wystepuj bodajze w 3 grubosciach.uzaleznione to jest od tego ile razy glowica byla szlifowana.zaklada sie grubsza uszczelke po to aby nie zmniejszyc przestrzeni do kompresji bo rozne moga byc tego nastepstwa.
    masz naklejke we wnece kola zapasowego i na niej numer VIN , kod silnika, skrzynii biegow itd jest to taka sama naklejka jak w ksiazce serwisowej
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #39
    Pawlix's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    o widzisz nawet nie wiedziałem jutro tam zajrzę. kupiłem samochód niestety bez książeczki serwisowej dlatego chciałem wypytać. Czyli lepiej kupić tą grubsza uszczelkę 3 karby i nie będzie przez to jakiegoś problemu? i jeszcze jakiej firmy najlepiej. może być tej Glaser?
    Ostatnio edytowany przez Pawlix - 21-11-10 o 15:14

  10. #40
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    teoretycznie zalozenie uszczelki o 3 grubosci nie powinno spowodowac zadnych efektow ubocznych,no ale wskazane jest wlozyc odpowiednia.mniej wiecej mozna po przebiegu domyslic sie czy byl szlif czy nie,albo obejrzec stara uszczelke i kupic taka sama.powinna miec naciecia z jednej strony swiadczace o grubosci
    Who I am? I am a the Champion.

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •