Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 41

Temat: Dziwny dźwięk przy puszczaniu gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny Dziwny dźwięk przy puszczaniu gazu

    Cześć, mam problem, wymienili mi dzisiaj wszystkie wężyki podciśnienia.

    Auto jedzie troszkę lepiej, dynamiczniej, słychać lepiej turbinkę ale.. przy zmianie biegów tak np. z 3 na 4 słychać sekundowy dźwięk jakby powietrza, dziwne "puf puf puf", nie zawsze, różnie. To nie jest na pewno dźwięk metaliczny. Wiozłem mechaniora i tez to słyszał ale nie wiedział co to jest ;(

    Dźwięk można dosłownie porównać do dmuchnięcia w pustą, 1,5 litrową butelkę. Gdy jadę bardzo szybko na 4 lub 5 biegu przy dodawaniu gazu dzieje się czasem to samo! Jest to o tyle niebezpieczne, że szarpie autem raz - dwa razy w momencie tego dźwięku.

    Stało się to od razu po wymianie przewodów podciśnienia.

    Pytam Was o wskazówki, ponieważ w necie piszą o poduszkach, o tłumikach o sankach, o EGR i całej masie innych rzeczy.

    Help

    Ps. dodam, że tydzień temu po ruszaniu dźwignią turbiny (czyszczeniu doraźnym), auto przy "przegazowaniu" zatkało nam się i zgasło, od tego momentu ma dziwny dźwięk wydechu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-04-17 o 16:38

  2. #2
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego domniemam ze masz to samo co ja. U mnie wyglada to tak ze jak dasz gazu do 3 tys. i puscisz to ok. 1,2 tys. obrotow gruszka turbo wydaje dziwny dzwiek jakby sie blokowala u mnie podejzenie padlo na zaworek n75 sterujacy turbo. Prawdopodobnie jest uszkodzony choc cyka i mogloby sie wydawac ze dziala. Ale u mnie do teo auto ma duzy spadek mocy niewiem jak to u ciebie wyglada z moca

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kaito20 Pokaż post
    Kolego domniemam ze masz to samo co ja. U mnie wyglada to tak ze jak dasz gazu do 3 tys. i puscisz to ok. 1,2 tys. obrotow gruszka turbo wydaje dziwny dzwiek jakby sie blokowala u mnie podejzenie padlo na zaworek n75 sterujacy turbo. Prawdopodobnie jest uszkodzony choc cyka i mogloby sie wydawac ze dziala. Ale u mnie do teo auto ma duzy spadek mocy niewiem jak to u ciebie wyglada z moca
    U mnie z mocą coraz lepiej, bo po wymianie wężyków nieźle się zwija ale turbo i tak mam zasyfione, zaworka N75 to nikt nie wymieniał a o zasyfionym kolektorze nie wspomnę.. czasem wpada w notlaufa ale to poprostu wiem.

    Dlaczego te dźwięki pojawiły się zaraz po wymianie wężyków podciśnienia? Przecież tam się chyba nie da niczego spartolić nie? A byłem w jednym z lepszych serwisów aut niemieckich.

    @kaito20 drążymy temat

  4. #4
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wiesz jak ja bylem u mechanika to podmienil mi n75 na dobry i te dziwne dzwieki ustaly turbo przestalo przeladowywac i jezdzilo wkoncu z duzym zapasem mocy. Chcialem juz zakupic nowy n75 ale na poczatek zamienilem miejscami n18 z n75 ktore sa takie same jednak nie zauwazylem roznicy i zwatpilem w wymiane n75 choc moze i niepotrzebnie. Teraz szukam u znajomkow dobrego n75 i postaram sie go podpiac i zobaczyc jak naprawde to z nim sprawa wyglada. A tak na koniec dodam ze dzwieki pojawily sie po rozruszaniu sztangi turbo i nawet po czyszczeniu gruntownym turbo nie ustaly.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Na mój nos z****liśmy sobie te N75 manualnie ruszając gruszką. Zaworek dostał po dupie najwyraźniej. Mi facet mówił, że zaworek wymienia się na końcu, najpierw turbo itp. bo zepsuta turbo może uszkodzić N75.

    Zamiana miejscami nic nie daje, tak pisał Sztomel a to znaczy, że tak trzeba przyjąć

    @kaito ale też masz dźwięk dmuchania w butelkę czy jakiś inny?

  6. #6
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wiesz niewiem czy mozna nazwac ten dzwiek "dmuchaniem w butelke" , to jest takie "puf puf puf" jak sam napisales i wydobywa sie z kierunku turbiny a dokladnie ze stangi turbiny, bynajmniej u mnie to tak wyglada. Czasami jak byly te dzwieki to autem szarpalo bo raz byla moc raz jej nie bylo.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    No to może być to.. to co musimy podmienić N75 i sprawdzić cz to w tym problem. Ja podmienię u mechaniora i jak będzie ok to najpierw zrobię turbo i potem koniecznie kupię N75.

    A masz też to jak wciskasz gaz do dechy?

    U mnie też ten dźwięk powietrza idzie z przodu. Byłem u tłumikarzy dla pewności sprawdzić czy mam dziury ale wszystko szczelne.

    Zastanawia mnie też ten ogólnie dziwny dźwięk wydechu po zatkaniu auta.. czy mogło tam coś uprząść w rurach.. hmm.
    Ostatnio edytowany przez Anmato - 02-04-10 o 06:29

  8. #8
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak sprawdzisz to daj znac czy cos sie zmienilo ja tez na dniach bede mial mozliwosc zamiany n75.

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    A jeśli w VAGu nie mam błędów stricte N75 tylko błąd przeładowania to czy wtedy N75 może być winny? Komputer nie zawsze pokazuje to co jest zepsute nie?

  10. #10
    kaito20's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No tak komputer pokazuje bledy elektroniczne nie mechaniczne. Czyli jesli turbo przeladowuje i wpadnie w tryb awaryjny to wywali blad zwizany z cisnieniem. Bledy to wskazowki w ktorym miejscu szukac a nie kiedy konkretne odpowiedzi.

    Powiem ci ze ja swoj zaworek n75 dzisiaj calkowicie zepsulem bo chcialem go wyczyscic i turbo wogole mi nie laduje a jesli chodzi o moc to nic sie nie zmienilo wiec duzo prawdopodobne ze ten zaworek byl uszkodzony.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •