Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Problem z klamką

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Problem z klamką

    Witam
    Pewnego dnia przy otwieraniu dźwi od wewnątrz coś strzeliło i dźwi już sie nie otwierają a klamka chodzi strasznie lekko. Rozebrałem boczek i zobaczyłem że pękła linka. Niestety linka pękła gdzieś przy zamku nie ma tam za bardzo dostępu. Mam pytanie czy ktoś kiedyś wymieniał linkę jeżeli tak to proszę o jakąś instrukcję lub najlepiej zdjęcia. Nie wiem jak sie do tego zabrać czy trzeba wyciągać cały zamek czy jest jakiś łatwiejszy sposób ?
    Z góry dzieki za pomoc

  2. #2
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pękło cięgno klamki. Koszt w ASO około 30-40zł. Zdejmujesz tapicerkę drzwi, od strony zamka i klamki cięgno jest zaczepione na haczyku. Pewnie tam się gdzieś urwał. Odhaczasz, wyjmujesz, zakładasz nową, 30min max i masz zrobione
    Pzdr

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Moge ją odchaczyć z klamki wewnętrznej ale nie wiem jak ja wymontować i zamontować przy zamku. Jak to mniej więcej wygląda ?

  4. #4
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Mi też urwało się to cięgno Bowdena ( linka klamka - zamek), niestety po skręceniu szybkozłączką urwanych cięgien, zamek drzwii się nie otwiera . Jak zamknąłem drzwii i przez otwarte okno od zewnątrz podważałem ten uchwyt do za który trzyma haczyk cięgna, drzwii się też nie otwierały.

    Podejrzewam , że urwało się coś tam jeszcze albo wyskoczyło z zaczepów . Bo ciegno przy wyjmowaniu, trochę nim szarpałem, dopiero po jakimś czasie wpadłem że przekręcić tą biąłą tulejkę "prowadnicy" o 90stopni i w dół.

    Czy wie ktoś albo ma jakąś instrukcję co tam powiinno być zahaczone żeby zamek się otwierał ( chodzi od "srodka" oczywiście - Z zewnątrz jest wszystko OK )

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •