Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: brak polaczenia z klimatronikiem

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny brak polaczenia z klimatronikiem

    problem polega na tym ze gdy lacze sie z klimatronikiem przez polski vag czy vagcom to rozpoznaje urzadzenie jako jakies gwiazdki czy nieznane symbole. laczy sie kilkukrotnie i przerywa po czym wyskakuje blad ze nie mozna sie polaczyc z urzadzeniem. raz udalo mi sie w polskim vagu szybko kliknac na kody bledow i tam wyskoczylo ich moze 100 ale zaraz rozlaczylo i nic nie moglem zrobic. ma ktos taki problem? co nalezy zrobic?
    mam nadzieje ze trafilem w dobry dzial na forum

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Hej!
    Sprawa polega na tym, iz ja sam tez nie moge sie polaczyc z klima za pomoca kabelka z allegro za 70zl! Probowalem tez w A4 i to samo wiec przypuszczam a nawet jestem pewien, ze problem tkwi w jakosci sprzetu! Natomiast oczywiscie moze byc uwalony sterwonik od klimy (nalezy to tez brac pod uwage)!
    Pozdrawiam

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam Viakena i też nie mogę się połączyć z klimą. Wygląda to podobnie jak u kolegi z 1 postu. Kombinowałem kiedyś coś ze zmianą ustawień portu w windowsie, a szczególnie ze zmianą prędkości przesyłu czy coś takiego. Lepiej wykrywało, ale zrywało zaraz....
    Tom

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Chlopaki prosta sprawa!
    Jedzcie do jakis magikow, ktorzy dysponuja VAS 5052 albo cos z tego typu urzadzen i Wam powiedza na miejscu czy sterownik do wymiany czy macie sobie kupic lepszy sprzet Temat uwazam za zakonczony i dodam, ze ja tez nie potrafie sie polaczyc u siebie z klima!
    Pozdrawiam

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dodam jako ostatni moj post, ze z ciekawosci podjechalem do kumpla, ktory od niedawna ma multi-diaga i polaczyl sie z moja klima bez zadnego problemu!!!
    Pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tylko ze do paru samochodow grupy obd2 co probowalem sie laczyc z klima i wszystko gralo.. tylko u mnie cos nie tak. musi byc jakas rada co jest nie tak, przeciez nie bede wymienial sterownika. dodam jeszcze ze gdy sie lacze przez vagcom to wyskakuje informacja o zbyt wielu bledach. cos takiego.... klima dziala ale slabo chodzi. zdaje sobie z tego sprawe ze to moze byc przez mniejsza ilosc gazu ale....

  7. #7
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeżając temat chciałbym spytać czy jest jakiś sposób aby wykasować wszystkie błędu na climatroniku po przez np. wciśnięcie kombinacji przycisków na climatroniku? Naprawiałem ostatnio sterownik od klap nawiewu i po odłaczałem parę rzeczy, zanim wszystko podłaczyłem spowrotem właczyłem nawiew żeby sprawdzić czy klapki prawidłowo się zamykają(w tym momencie miałem wymątowaną dmuchawe i odłączony jakiś czujnik) i wtedy climatronik złapał pare błędów.
    Również mam kabel viaken i podobnie jak wcześniej koledzy pisali łaczy się z klimą po czym zrywa połączenie także nic nie da się zrobić.

    Klima działa prawidłowo chłodzi i grzeje tak jak należy ale i tak chciałbym wykasować te błędy
    Jest jakiś sposób abym mógł to zrobić samodzielnie bez kupowania innego interfejsu?
    Ostatnio edytowany przez blazej101 - 12-02-11 o 08:17

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Właściwości portu,potem zaawansowane i zmienić Opcje BM Czas opóźnienia na 1

  9. #9
    blazej101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wa-wa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok dzięki kolego jak tylko znajdę chwilę czasu to spróbuje z tą zmianą czasu opóźnienia. Wracając jeszcze do błędów na kanale pierwszym to po 3-5 dniach zauważyłem, że same znikneły i pojawiło się .0

    Nie wiem jak to możlwie bo aku nie było odłaczane pozatym błędy same się nie kasują chyba, że climatronic to wyjątek. Bądź co bądź błędów nie ma i o to chodziło
    Ostatnio edytowany przez blazej101 - 14-02-11 o 09:10

    A3 1.9 TDI AHF++ Powered by Rogalotti

  10. #10
    adwert's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    AUDI Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xury Pokaż post
    Właściwości portu,potem zaawansowane i zmienić Opcje BM Czas opóźnienia na 1
    dzieki za podpowiedz, zadzialalo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •