Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: jakie radio było fabrycznie??

  1. #1
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny jakie radio było fabrycznie??

    Witam, kupiłem niedawno A3 2001r (lift), niestety koleś wypruł z niej radio i chyba zmieniarkę. Bynajmniej po zmieniarce został tylko kabelek z niebieską wtyczka miniISO.
    Mój problem polega na tym, że nie wiem jakie było oryginalne radio. Trochę skłaniał bym się ku Concertowi, ale sam nie wiem, czytając posty na innych forach po prostu się już pogubiłem.
    Może wie ktoś z was, jakie mogło być radio?? Może określone modele wychodziły w określonych rocznikach??

    Dodam jeszcze, że mam w bagażniku subwoofer z jednym dużym głośnikiem, z tyłu w boczkach głośniki, a w kieszeni po radiu mam dwie kości ISO, i trzy kolory miniISO, tak wiec wskazuje to chyba na obecność systemu BOSE. Chciałem zamontować radio Pioneera docelowo, jednak przed tym chciałem się dowiedzieć czy całkowicie fabryczny sprzęt jest rzeczywiście tak fatalny, jak opisują na innych forach.

    Proszę o wypowiedzi w tym temacie, ponieważ nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na forum, która pomogłaby mi rozwikłać tę zagadkę.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-04-16 o 21:12

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    Witam, kupiłem niedawno A3 2001r (lift), niestety koleś wypruł z niej radio i chyba zmieniarkę. Bynajmniej po zmieniarce został tylko kabelek z niebieską wtyczka miniISO.
    Mój problem polega na tym, że nie wiem jakie było oryginalne radio. Trochę skłaniał bym się ku Concertowi, ale sam nie wiem, czytając posty na innych forach po prostu się już pogubiłem.
    Może wie ktoś z was, jakie mogło być radio?? Może określone modele wychodziły w określonych rocznikach??

    Dodam jeszcze, że mam w bagażniku subwoofer z jednym dużym głośnikiem, z tyłu w boczkach głośniki, a w kieszeni po radiu mam dwie kości ISO, i trzy kolory miniISO, tak wiec wskazuje to chyba na obecność systemu BOSE. Chciałem zamontować radio Pioneera docelowo, jednak przed tym chciałem się dowiedzieć czy całkowicie fabryczny sprzęt jest rzeczywiście tak fatalny, jak opisują na innych forach.

    Proszę o wypowiedzi w tym temacie, ponieważ nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na forum, która pomogłaby mi rozwikłać tę zagadkę.
    Jeśli auto miało zmieniarkę, a konsola jest pod radio 1-DIN to fabrycznie auto mogło mieć następujące radia:
    Concert I
    Concert II
    Chorus II
    Jeśli auto jest z rocznika modelowego 2001 to będzie to zapewne Concert I, a jeśli jest modelem 2002 (wyprodukowane w drugiej połowie 2001r) to prawdopodobnie Chorus II albo Concert II.
    Co do obecności systemu BOSE to było opisywane na forum jak rozpoznać czy auto go ma czy nie, w każdym razie wskazane przez Ciebie wytczki wcale na to nie wskazują i przesądzają.
    Co do jakości fabrycznego sprzętu to opinie są różne. Większosci on zupełnie wystarcza i jest on o niebo lepszy od sprzętów pakowanych do bardziej ekonomicznych aut (fordy, ople, skody itp.). No ale wiadomo - dla audiofila może być mało. W każdym razie mówienie, że fabryczny sprzęt audio w Audi jest fatalny to delikatnie mówiąc lekka przesada.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, przed chwilą doczytałem jak rozpoznać ten system. Ja mam suba z jednym dużym głośnikiem, wiec chyba to NOKIA, ale zobaczę jeszcze czy mam wzmacniacz w prawym boczku bagażnika. Co prawda w oczy mi się nie rzucił, ale może jest gdzieś głębiej z bunkrowany.

    W kostce ISO głośnikowej, mam wyprowadzone tylko 4 przewody ze środkowych pinów, zewnętrzne są puste.

    System NOKII jest też aktywnym systemem? czy tylko subwoofer jest aktywny??
    A czy w systemie BOSE osłony głośników zawsze mają logo BOSE??
    Auto jest z pierwszej połowy 2001r.
    Ostatnio edytowany przez Hinuś_S-line - 03-04-10 o 17:08

  4. #4
    Małopolskie Szakall69's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Służbowe
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    A czy w systemie BOSE osłony głośników zawsze mają logo BOSE??
    u mnie nie ma wiec nie zawsze
    " Dziekuje Szakalu jeszcze raz..jestes najlepszzy" - Wilda 01-06-11, 17:32

  5. #5
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jak znajdę chwile czasu to zerknę co jest halo z tym sprzętem. Chciał bym posłuchać najpierw fabryki, a dopiero potem pakować to co mam w obecnej fieścinie MK2. A jeśli będzie mi się podobał dźwięk to może zmienię tylko radio na Pioneera.
    Ten wzmacniacz z prawej strony w bagażniku to powinien być na widoku czy gdzieś głębiej?? Bo coś jakoś mi się wydaje, że skoro wypruł radio, zmieniarkę to i wzmacniacz tez ;/;/ a jeśli tak będzie to będę robił całe audio od nowa pod to co mam.....

    Niżej wklejam opis kości, może komuś się przyda.
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/...ble/isooem.htm
    Ostatnio edytowany przez Hinuś_S-line - 03-04-10 o 17:42

  6. #6
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    podaj vin to się sprawdzi czy bose jest czy nie
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  7. #7
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wauzzz8lz1a056134

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    Wauzzz8lz1a056134
    Auto wyjechało z fabryki z radiem Chorus, bez zmieniarki oraz bez systemu BOSE

  9. #9
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No to czyli lipa...... więc nagłośnienie do wymiany. Nokia raczej nie słynie z dobrego nagłośnienia, bynajmniej tak twierdze po tych które słyszałem.
    Mógłbyś mi podać namiar na dekoder VIN z którego dowiem się o wersji wyposażenia??

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    No to czyli lipa...... więc nagłośnienie do wymiany. Nokia raczej nie słynie z dobrego nagłośnienia, bynajmniej tak twierdze po tych które słyszałem.
    Mógłbyś mi podać namiar na dekoder VIN z którego dowiem się o wersji wyposażenia??
    Ja sprawdzałem w ETCE, ale w internecie też są jakieś dekodery. Wersje wyposażenia masz w każdym razie Ambition.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •