Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: opadające wskazówki licznika

  1. #11
    rubel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce<=>czg
    Auto
    ASiA
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    czy moge prosić o odpowiedz na pytanie.... z predkoscia juz wszystko wiem czujnik jest rozwalony na dwie czesci a czy w tym czujniku jest cos od poziomu paliwa bo powinienem miec 1/4 baku a pokazuje misamo dno rezerwy... błagam jak ktoś może to niech pomoże bo ja juz nie wiem co sie dzieje... tak jak pisalem wczesniej wszystko zaczeło sie po wymianie sprzegła

  2. #12
    rubel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce<=>czg
    Auto
    ASiA
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja swoj problem rozwiazalem w 100%... wszystko gra wymiana czujnika predkosci jednak ma cos wspólnego z poziomem paliwa ponieważ teraz już nie ma blednych wskazan

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Skorzystam z tego tematu, żeby nie zakładać nowego.
    W długi weekend rozbierałem licznik kilka razy, ponieważ walczyłem z FISem.
    Niestety FISa "na docisk taśmą" nie naprawiłem ale to inny temat.
    Najgorsze jest to, że wskazówka prędkościomierza zaczęła świrować.

    Przez 2 dni, w momencie opadania z prękości 40-0 jej ruch nie był płynny ale skokowy - zupełnie jakby coś blokowało.
    Rozebrałem ponownie licznik, sprawdziłem czy wszystko podpięte ok, czy wskazówka nie nasadzona zbyt głęboko ale nie znalazłem niczego niepokojącego.

    Wczoraj jednak po przekroczeniu 140km/h wskazówka zawiesiła się na tej wartości i nie chce spaść
    I teraz pytanie - czy mogłem uszkodzić silniczek krokowy czy to może coś innego wg Was?

    Poza tym, przestało działać automatyczne ustawianie godziny drogą radiową :\
    Podpowiem tylko, że to ostatnie zadziałało w aucie dopiero po wymianie rozrządu, która wiązała się z odpięciem aku.
    Wcześniej w aucie nie spotkałem się z symbolem "palemki".

    Dziwne to wszystko....

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny Padające zegary - problem z zasilaniem

    Szanowni,

    Pojawiam się tutaj, z pewnym problemem. Mianowicie od pewnego czasu podczas jazdy "spadają" mi wskazówki w zegarach licznika, "resetuje" się radio i nagle wszystko wstaje.
    Generalnie nie byłoby w tym nic dziwnego, bo auto już swoje przejechało (delikatnie ponad 300 000 km). Dodatkowo objawy podobne do opisywanych w innych wątkach ( przykładowo: licznik wskazowki opadaja lub tutaj: Wyłączają się zegary)

    Moją ciekawość wzbudził jednak fakt, nie tyle padania samych zegarów co "resetowania się" radia.
    Postanowiłem sprawdzić napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika, przy "pełnym" obciążeniu zasilania.
    Klimatyzacja z wiatrakiem na max, światła mijania, długie i awaryjne, radio no i podgrzewanie szyb.
    Oto wyniki:
    Miernik uniwersalny:

    Miernik z legalizacją i wzorcowaniem:

    interfejs OBD2 we współpracy z programem Torque:


    Podobna sytuacja dzieje się podczas jazdy przy obrotach rzędu 2200-2400.

    Przy braku jakiegokolwiek obciążenia napięcie oscyluje w granicach 13,8-14V.
    VAG nie pokazał żadnych błędów.
    Mały rys historyczny:
    Jakiś czas temu (w zimę) padł mi alternator i musiałem oddać go do naprawy/regeneracji. Kilka miesięcy temu (styczeń?) wymieniłem stary akumulator na nowy.
    Wydaje mi się, że ta sytuacja z "padającymi" zegarami ma się bardziej od zbyt niskiego napięcia zasilania, niż od samego licznika.

    Tak więc, zanim oddam sam licznik do weryfikacji i ew. naprawy, chciałbym się was poradzić, co jeszcze mogę sprawdzić celem wstępnej diagnozy?
    Jestem osobą która lubi wpierw mieć jakieś informację na temat przyczyny błędów a potem gdziekolwiek wysyłać sprzęt niż liczyć na nieznanych mi fachowców.
    Prośba o porady lub ew. kontakt do sprawdzonych "znachorów" w rejonach Warszawy
    Jeżeli post jest nie w tym dziale co trzeba to prośba o przeniesienie - wybaczcie, jeszcze "nie ogarniam" tego forum.

    Pozdrawiam!

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIELSKO-BIAŁA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Pytanie o regulator napiecia

    Witam, mam pytanie, czy jest możliwe by regulator napiecia był powodem opadajacych zegarów , resetowania radia ,opadania czasem obrotów y przy wyjezdzaniu tylem lub manewrowaniu na parkingu i padaniu co chwile czujnika wstecznego ?

    -alternator zregenerowany przez fachowców którzy konkretnie to robią
    -licznik podobno naprawiony , a dlatego podobno bo niby elektryk rozebral sprawdzil "coś" porobił ale nadal sie to dzieje.

    jest jeszcze sprawa ze jak licznik zgaśnie to wyswietlacz od klimy jarzy bardzo mocno na czerwono.

    Proszę o rade

    - - - Aktualizacja postu - - -

    aaaa, na kompie nie ma żadnych błędów.

  6. #16
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zakładam że akumulator jest dobry i że go właściwie sprawdzałeś?!
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...B3adowania-aku
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...z-%B3adowaniem

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIELSKO-BIAŁA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    no wlasnie wszytko jest ok. na zgaszonym aku ma 11.89V ,a na właczonym i obciazonym wszystkim co mozna włączyć 14,1V

  8. #18
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to sprawdź jeszcze błędy ale zapalonym aucie

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIELSKO-BIAŁA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    brak błędów , na zgaszonym i na odpalony,

    - - - Aktualizacja postu - - -

    zamieniłem aku i żadnych zmian.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    chyba nie jest mi tu w stanie nikt pomóc.

  10. #20
    DW90's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jako, ze temat licznika mam szybkie pytanie: żarząca się kontrolka świec żarowych, która gaśnie po jakimś wstrząsie licznika to jedna z faz agonii tych liczników?

    Co do postów wyżej to u mnie są duże skoki napięcia (mocne audio) i z 14 potrafi spaść na 11.5 na aku, jednak ani radio, ani liczniki nic się nie resetowało. Jedyny przypadek to jak upaliło mi masę między aku a karoserią, ale wtedy to i silnik zgasł. Co do napięcia poniżej 12v na aku to uważam, ze taki aku jest uszkodzony i w przypadku kiedy rozleciały się celle mogą się cyrki dziać w elektryce (miałem tak w pandzie), najpierw liczniki resetował się i gasł, później auto zdechło i nie odpaliło, a na aku raz 12.4v raz 11.8 (co próba odpalenia)
    ASZ @183KM / 473Nm

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •