Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montaż załączania świateł DLR jak w USA

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Montaż załączania świateł DLR jak w USA

    zacznijmy od tego że poradę zrobiłem na forum golfa dla golfa 4. Z tym, że ponieważ jest to prawie identyczne rozwiązanie jak 8L to wrzucam i tu. Skoryguję tylko piny włącznika w A3 (czy jest taki sam) - wg schematu nie ma wyjścia zasilania na pini3 po włączeniu stacyjki - jeśli jest tak faktycznie to zamiast wpinać pin 3 należałoby dolutować się do przewodu czarno/czerwonego w pinie 1 włącznika.
    ponieważ dłubałem przy aucie mk4 w wersji USA zauważyłem że ma on fabrycznie załączane światła mijania bez pozycyjnych po włączeniu zapłonu i opuszczeniu dźwigni hamulca pomocniczego/ręcznego. Fabrycznie jest to w dodatkowym polu przekaźników nr 8 - przekaźnik ma nr 173 nr VW 3A0 941 589 link do obrazka. Okazało się że taki przekaźnik na allegroszu można czasem kupić za 30zł. Do tego potrzebna była podstawka pod przekaźnik nr 443 937 527 link do obrazka szrot lub inny sposób zakupu.
    Przewody 0,35mm ,0,5mm 1,5mm oraz jeden pin taki jak w kostce ISO radia.
    Demontujemy dolne osłony nad nogami kierowcy oraz licznik.
    Od licznika - zielonej wtyczki prowadzimy 2 przewody które idą do podstawki przekaźnika czyli:
    pin 6 podstawki przekaźnika - łączymy z odciętym kabelkiem wchodzącym do pinu 13 wtyczki licznika kolor brązowo/żółty
    pin 3 podstawki przekaźnika łączymy z drugim końcem kabla brązowo/żółtego odciętego od wtyczki
    pin 1 podstawki przekaźnika - dajemy kabelek 0,5mm brązowy - dołączamy do punktu masowego pod kierownicą
    pin 8 podstawki przekaźnika - dajemy kabelek 0,5mm niebiesko/czarny i dolutowujemy do kabelka niebiesko/czarnego wychodzącego od bezpiecznika 5
    pin 2 podstawki przekaźnika - dajemy kabel 1,5mm kolor żółto/zielony do kostki włącznika świateł pin 3 - tu jest puste pole więc musimy dać pin jak z kostki ISO/ UWAGA - w przypadku A3 dolutowujemy do pinu 1 wtyczki włącznika świateł zamiast wpinać do pinu 3 - kabel czerwono/czarny
    pin 5 podstawki przekaźnika - dajemy kabel 1,5mm kolor żółto/zielony do kostki włącznika świateł pin 7 - tu jest taki kolor - należy się dolutować i nie odłączać czy odcinać tego co jest obecnie.
    UWAGA
    celowo podaję nr podstawki przekaźnika a nie samego przekaźnika ponieważ przekaźnik ma numery odwrócone tj.:
    podstawka ------ przekaźnik
    1 --------- 9
    2 --------- 8
    3 --------- 7

    5 --------- 5
    6 --------- 4

    8 --------- 2

    A tu obrazkowo jak to podpinamy dla tych co słabo czytają schematy, nie kumają po niemiecku itede



    Teraz zasada działania - - auto zgaszone - zaciągnięty ręczny, przekręcamy stacyjkę, nic się nie zapala. Puszczamy ręczny - zapalają się tylko żarówki mijania, żadne postojówki, oświetlenie rejestracji itede nie zapala się. Czy to ma sens? Odpalamy auto zimą - nie ma poboru prądu przez światła podczas np grzania świec, stoimy w korku na ręcznym - nie ma poboru prądu dla świateł. Jedyna wada jak będziecie brali zakręty na ręcznym to wam zgasną światła.

    ponieważ dostałem kilka pytań - tak ja to u siebie zamontowałem. Golf mk4 USA tylko był pierwowzorem







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=b6ec2...240e04453fb3e8
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 17:39 Powód: dokonano poprawki pinu włącznika świateł ze względu n ainny schemat niż w golfie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •