Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Naprawa wyswietlacza FIS

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny Naprawa wyswietlacza FIS

    Witam
    W załącznku zamieszczam instrukcje naprawy wyswietlacza zegarów nie mojego autorstwa- znaleziona w internecie.
    Dodam od siebie ze nie zawsze może się udać naprawić wyświetlacz, ale szansa zawsze jest.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-07-15 o 16:20 Powód: Aktualizacja załącznika

  2. #2
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Warto tez dodac ze mozna osiagnac efekt odwrotny od pozadanego to znaczy wyswietlacz moze wyswietac jeszcze mniej niz wyswietlal.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. #3
    black_a3_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi A3 8L Ambition
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    To teraz ja dodam smietany do zupy

    Otoz kupilem FISa, ktory mial byc sprawny a okazalo sie ze gubi linie, bylo ich okolo 6-7. Sprzedajacy twierdzil ze ja albo moj mechanik podmienilem wyswietlacz albo go zepsulem i nie chcial oddac kasy - nie kupujcie u magdalen201.

    Postanowilem sie wziasc za to sam i powiem ze to co jest w tej instrukcji to tylko pol prawdy ale pomogla.

    W czym tkwi problem: tasma ktora przeprowadza napiecie z plyty glownej do wyswietlacza jest klejona klejem przewodzacym ktory z biegiem czasu sie rozlazi i sygnal nie dochodzi do wyswietlacza.

    Na zdrowy rozum trzeba by w takim razie wziasc klej i "przykleic" jeszcze raz. Tyle ze 1. nie mamy kleju i 2. jest to zbyt skomplikowane.

    Podgrzewanie tak jak w instrukji na gorze tez nic nie da bo nawet jak pomoze to i tak sie niedlugo odklei. Pozatym tasma jest klejona w 2 miejscach, raz na srodku tasmy i raz na samym wyswietlaczu:


    Wiec trzeba bylo wymyslec cos innego, wpadlem na pomysl scisniecia tasmy z dwoch stron, co powoduje lepsze zetnkiecie obu tasm. Najpierw sprobowalem palcami i pomoglo wiec zaczolem myslec jak to "utrwalic"

    Zwinolem tasme izolacyjna w paski o szerokosci wlasnej i dlugosci lekko wiekszej niz tasma lcd i grubosci okolo 4 paskow pojedynczych, podlazylem pod tasme w miejscu laczenia czyli dolne zaznaczenie na focie.

    Drugi taki pasek dalem na tasme.

    Uciolem kawalek starej PLASTIKOWEJ linijki w czterokat o grubosci wlasnej, i rozmiarach paska z tasmy (trzeba zobaczyc czy nie koliduje z plastikiem na tarcze, jak tak to dociac) i polozylem ja na pasek na tasmie.

    Potem zrobilem jeszcze jeden taki pasek z tasmy tylko ze teraz grubszy, spawdzajac jaki bedzie ucisk na tasme.

    Akurat sie tak sklada ze laczenie jest tam gdzie konczy sie metalowa obramowka wyswietlacza i mozna nia docisnac calosc. Metoda prob i bledow.

    Aha i jeszcze ta metalowa obramowke obkleilem tak tasma jak w instrukcji od kolegi zeby docisklal drugie laczenie.

    Po okolo 2-4 godzinach mialem w pelni sprawny FIS i prawdopodobnie taki zostanie


    Radze uwazac na wyswietlacz, lepjej go wogole nie dotykac a jak juz to lekutko bo sie bardzo chetnie lamia. Rowniez trzeba uwazac przy zakladaniu metalowej obramowki zeby wyswietlacz lezal na swoim miejscu i zeby ktoregos roga nie zlamac. Na klejeniu tasmy jest pod spodem wyswietlacza taka podlozna gumka, ona ma nam wejsc w dziure podspodem.



    A jak ktos sie boi albo chce miec profesionalke to polecam ta strone (warto rowniez poczytac przed wzieciem sie za naprawe): http://aceef.pl/naprawa.htm

    Podobno 100zl koles bierze za nalozenie nowego kleju
    Ostatnio edytowany przez black_a3_s3 - 19-03-11 o 08:44

  4. #4
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Mam pytanie bo to chyba najlepszy wątek ku temu
    Czy fis z Audi A4 B5 czy B6 VDO bedzie pasował do A3??
    Pytam bo ciężko znaleść nowy vdo do naszych A3 a jak juz to cena spora zastanawiam sie nad zakupem innego licznika np własnie z A4 wymonotwac i przelutowac fis do siebie a reszta sprzedac za grosze
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  5. #5
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja u siebie montowałem wyświetlacz z zegarów z audi a6 i nie było żadnego problemu

    Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk

  6. #6
    arczi86's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LLB
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Większości przypadków zanikających linii LCD Fis dotyczy taśmy która łączy wyświetlacz LCD a płytką z driverem. U mnie samo przyciskanie styków taśmy nic nie dało.


    Trzeba zmienić klej termoprzewodzący według instrukcji nie mojego autorstwa

    http://chomikuj.pl/arczi_86/Audi+A3/...4690799107.pdf
    Ostatnio edytowany przez arczi86 - 05-04-15 o 15:33 Powód: błąd w pisowni

  7. #7
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja naprawilem przez wymiane wyswietlacza z tasmą. Najpierw trzeba delikatnie oderwac stara tasme (mozna odlutowac, ale latwiej idzie delikatnie odrywajac). Nastepnie trzeba przeleciec styki lutownica z kalafonia, to samo na nowej tasmie. Nastepnie przykladamy nowa tasme aby styki sie pokrywaly i delikatnie przelatujemy grotem lutownicy wzdluz kazdego styku caly czas dociskajac (lutownica - stacja z cienkim grotem ustawiona na 300 st C). Nastepnie wszystko skladamy i podlaczamy (moze byc tylko niebieska wtyczka) dla sprawdzenia. Dodam, ze robota bardzo precyzyjna i nie wskazane pic dzien wczesniej, aby rece sie nie trzesly . U mnie tak wyszlo:



    Jutro wymiana diod podswietlenia na biale - musze dokupic.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •