Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Chwilowy brak prądu

  1. #1
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Chwilowy brak prądu

    przed chwila ide do samochodu... wsiadam... i jak zwykle przekrecam kluczyk w stacyjce a tu zegary sie zapalily i nagle zgasly probuje jeszcze raz... i jeszcze raz wyciagajac kluczyk ze stacyjki, naciskajac zamkniecie/otwieranie z pilota i nic - tak jakby nagle zostalo odciete calkowicie zasilanie - po chwili wpadam na pomysl by otworzyc i zamknac drzwi... przy otwieraniu nagle jakby zablyslo podswietlenie radia - wiec kluczyk w stacyjke... przekrecam i... o dziwo zasilanie jest... kontrolki pieknie sie zapalaja a nastepnie silnik po chwili dostrzegam ze licznik dzienny km sie wyzerowal... wlaczam radio i tez jest zablokowane wiec juz wiem ze musialo na chwile zostac odlaczone calkowicie zasilanie

    jak myslicie... co moglo spowodowac taki chwilowy brak zasilania?? moze komus przydarzylo sie cos takiego??

    akumulator byl wymieniany 2 lata temu i jak do tad nie bylo z nim zadnego problemu ale dla pewnosci jutro posprawdzam napiecia ladowania itp
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-04-19 o 14:39
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  2. #2
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    zlodziej ? moze ktos ci probowal sie do autka dorwac
    jakies zwarcie ? :> moze ci klema jakas puscila ... albo nie laczy ?
    albo w samochod walna pioron
    420 500 km
    1

  3. #3
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    mialem podobne zjawisko jak aku swiatlem rozladowalem ...z tym ze prad byl jeszcze dostepny ale wszystko sie poprzestawialo !!

  4. #4
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ja tez obstawiam aku! U prezesa w pasku byly takie same objawy. Na chwile sie pozniej uspokoilo, by nagle uderzyc z nienacka calkowitym brakiem zasilania!! Radze sprawdzic aku

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    mysle ze bylo to jakies wachniecie napiecie... urzadzenia reaguja resetem nie tylko w przypadku calkowitego braku napiecie ale rozniez jesli napiecie jest spoza wyznaczonego zakresu w tym przypadku bylo mniejsze niz ustalone mininimum.
    DTM, zbadaj multimetrem napiecie i po wlaczeniu zaplonu i po uruchomieniu silnika

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów/Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    zbadaj multimetrem napiecie i po wlaczeniu zaplonu i po uruchomieniu silnika
    wszystko fajnie tylko taki spadek napiecie musialby odpowiednio dlugo trwac. Jesli to bedzie tylko chwilowy pik to zwykly multimetr raczej go nie pokaze (zbyt duza bezwladnosc). Przydalby sie oscyloskop...
    Co wcale nie oznacza ze nie mozna sprobowac z multimetrem

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez macfisto
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    zbadaj multimetrem napiecie i po wlaczeniu zaplonu i po uruchomieniu silnika
    wszystko fajnie tylko taki spadek napiecie musialby odpowiednio dlugo trwac. Jesli to bedzie tylko chwilowy pik to zwykly multimetr raczej go nie pokaze (zbyt duza bezwladnosc). Przydalby sie oscyloskop...
    Co wcale nie oznacza ze nie mozna sprobowac z multimetrem
    pewnie masz racje z tym oscyloskopem zawsze elektornika mi ciezko szla

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    chlopaki juz nie mieszajcie oscyloskopu do tego przeciez jakby to bylo krotkotrwale to by nie trwalo prawie minuty - do tego mierzylem napiecie zarowno samego akumulatora jak i przy ladowaniu (zapalony silnik) i jest ok

    problemu narazie nie widze wiec nie ma jak dojsc czym to bylo spowodowane
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9
    bass04's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Chwilowy brak prądu.

    Problem wygląda tak samochód odpala normalnie wszystko działa jednak miałem już dwa razy że nagle podczas jazdy przestają działać zegary całe lub tylko obrotomierz i prędkość radio przestaje grać i światła zaczynają słabiej świecić zypełni jak by nie było prądu raz tak miałem podczas jazdy lecz za chwile wszystko gra i zaczyna działać lecz ostatni gdy tak się stało zgasiłem samochód i potem zachowywał się tak jakby był rozładowany akumulator zero prądu rozrusznik robi pół obrotu i staje, Zapaliłem z pycha i prąd nagle jest wszystko działa idealnie. Jaka może być tego przyczyna. Mechanik powiedział że on to zrobi tylko musze przyprowadzić samochód z usterką a teraz jest wszystko dobrze, ładowanie idealne, wszystko działa. Co to może być??? Te dwie awarie były w przeciądu 2 tygodni.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-04-17 o 19:18

  10. #10
    lizik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-n i okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdź alternator, może szczotki już się kończą a druga opcja to masa. Kiedyś w chryslerze miałem sytuacje że podczas jazdy zaczął gasnąć, mimo że wymieniłem alternator to nadal było t samo jak się okazało kabel masowy był w tragicznym stanie i nie zawsze przewodził prąd

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •