Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: tracę prąd w mojoj A3 8P

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zanik napięcia w aucie

    Witam Mam mały problem z A3 8P 2003 1.9 TDI BKC Wczoraj rano po wejściu do auta zauważyłem zablokowane radio SAFE i zresetowany zegarek. Auto odpaliło normalnie i nic się nie działo. Czy ktoś z Was miał może podobny problem? Proszę o pomoc.

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny 3.2 vr6 auto rozładowuję akumulator

    Witam
    3.2 vr6 + lpg
    Problem zaczął się rok temu po miesięcznym postoju samochodu
    Opiszę sytuacje z soboty. PO 12h postoju auta odpalił na dotyk, odśnieżyłem go, i udałem się na stacje benzynową. Po 20 min podróży i zatankowaniu akumulator zdechł, totalne zero . podłączyłem powerbanka z funkcją rozruchu z którego korzystam w takich sytuacjach już od maja. Powerbanka który był naładowany w 3/4 zżarło go momentalnie po próbie odpalenia samochodu. zadzwoniłem po brata aby odpalić go z kabli. Męczę się tak już rok przerobiłem tak już 3 akumulatory. Auto potrafi czasem rozładować aku w ciągu 5 dni a czasem dzieją się takie akcje jak opisana powyżej. Ręce mi opadają i nie wiem co robić bo gdzie na warsztat podjadę to mnie odsyłają i nikt się tym zająć nie chce. Miał ktoś może podobną przypadłość?. Albo może jest ktoś z woj. Łódzkiego na forum kto podjął by się diagnozy mojego auta?

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny Pobór prądu akumulatora / stan jałowy

    Dzień dobry,

    Audi A3 8P 2009 2.0 TDI.


    Tydzień temu padł mi akumulator, podładowałem, pojeździłem tydzień, ponownie taka sama sytuacji, a więc pomierzyłem pobór prądu w stanie jałowym po zamknięciu z kluczyka

    - Pierwsze 10 min od zamknięcia samochodu - 170mA
    - Kolejne 10 min - 5mA
    - później 1 min około - 2A
    - później 1 min - 5mA
    - i tak 3 krotnie po minucie
    - następnie już cały czas (testowałem kolejne 30min) - 5mA

    Czy to normalne zachowanie że coś się wzbudza? Może RNSE tak się zachowuje i jest to prawidłowe?
    Akumulator 2 lata, tak czy inaczej wymienię na nowy ale chciałbym się upewnić, żeby nowy akumulator zaraz znowu się nie rozładowywał

  4. #24
    KRISPIETRUCH's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OŚWIĘCIM
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jak badałeś pobór prądu? jak miałeś otwartą maskę, chyba, że czujnik na żywca zamknąłes...niektóre sterowniki potrzebują więcej czasu na to aby przejść w tryb czuwania lub uśpienia, stąd takie pobory...natomiast 2A to za dużo, ale po diagnozie(odłączanie wszystkiego co się da ) to dojdziesz do tego...myślę, że wszystko u ciebie gra...wszystko jest uzależnione od tego w co auto jest wyposażone (czy ma podgrzewane zamki, webasto, dogrzewanie wnętrza, itp.) oraz w bardzo dużym stopniu od ustawienia MMI, ale to raczej dotyczy A6 C6, czy A4 B8...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    ps. a po drugie gdzies kiedyś wyczytałem, że akumulatory jakie teraz robią to wytrzymują ok. 3 lat...

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •