Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 145

Temat: Dziwny dźwięk

  1. #81

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Jakbyś dobrze poczytał to nieśmiertelne 1.9 TDI skończyły się wraz z XX wiekiem. BKC podobno takie same truchło jak BXE... Czyżby panewki?? Nie znam się na tyle i jestem tutaj krótki czas bo dopiero poszukuję swojej A3. Ale przez ten czas naczytałem się masę postów o wychodzących bokiem silnika korbowodów i wadliwych panewkach w BXE i BKC. Może koledzy, którzy mają więcej doświadczenia w jakiś sposób Ci pomogą ale dla własnego spokoju i bezpieczeństwa nie odpalałbym tego auta przed dokładną diagnozą przez kogoś ogarniętego.

  2. #82

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pińczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    mase sie naczytałeś bo mase tego jeździ octawia, altea, leon, passat, golf, touran, a3 i pewnie jeszcze inne. Procent awari panewek jest pewnie na podobnym poziomie z innymi poważnymi awariami w innych.
    Podłączyć vaga zobaczyć czy coś pokaże.

  3. #83
    Marek_MKIII's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Jeden mechanik sprawdzał i powiedział że to koło dwumasowe, za jakiś czas zapytam drugiego i sprawdzę czy potwierdzi to samo

  4. #84

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Dziwne buczenie po wyłączeniu silnika

    W swoje a3 po zgaszeniu silnika po kilku sekundach dochodzi dziwne buczenie. Trwa ono około 3 sekund. Zauważyłem, że jak zaczyna się buczenie to po postawieniu nogi na pedał hamulca czuję jak on drży. Czyżby pompa abs się kończyła?

  5. #85

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Raczej to dźwięk schodzącego podciśnienia z układu...

  6. #86

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hajdi20 Pokaż post
    Raczej to dźwięk schodzącego podciśnienia z układu...

    Czy tak powinno być? Zaobserwowałem że dźwięk dochodzi z zaworu elektromagnetycznego.

  7. #87

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi A3 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CNSB (170 KM)

    Domyślny

    Panowie mam pytanko co sądzicie o takich odgłosach podczas jazdy? Pomijając głośny szum beznadziejnych opon przy hamowaniu silnikiem na 2 biegu pojawia się wycie jakby ze skrzyni biegów. Poza tym jak zacznę przyspieszać od około 1700 obrotów pojawia się metaliczny zgrzyt (24sekunda) . Stawiam na turbo. Dwumasa była wymieniana (komplet LUK) 20 tys km temu w lutym 2017
    Ostatnio edytowany przez robredo12x - 22-06-17 o 10:37

  8. #88

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Dziwne odglosy naprezen dochodzace z lewej przedniej strony zawieszenia

    Czesc,

    Jakis miesiac temu pekla mi sprezyna lewy przod. W efekcie wymienilem kompletnie gorna czesc zawieszenia przedniego tj. sprezyny, amortyzatory, lozyska mcpersona, oslony i mocowania amortyzatorow. Jakies 2 tyg. byl spokoj tj. kompletna cisza i zadnych odglosow po czym od niedawna slychac dochodzace odglosy naprezen jakby sprezyna byla rozciagana/sciskana albo bardziej skrecana... bylem to sprawdzic ale niby wszystko dobrze jest bo zadnych luzow itp. Czy ktos ma jakis pomysl co to moze byc? Co jest bardzo dziwne nie slychac tego codziennie, czesciej odglosy slyszalne sa rano na zimnym aucie i wtedy przy lekko skreconych kolach - to takie jakby chrobotanie/naprezenie. Nie jest to na pewno stukanie. Jak wracam po pracy to np. tego nie slychac... po prostu jakas masakra...

    Update:
    Noto jestem po wizycie na stcji diagnostycznej gdzie nic nie znalezli - jedyne podejrzenie padlo na jedna z tulei wahacza z przodu ale gosc od razu powiedzial ze nie ma tam zadnych luzow i ze to raczej nie to powoduje te odglosy. Poszedlem za ciosem i wymienilem komplet tulei obie strony przod wraz ze sworzniami. Niestety odglos pozostal i generalnie jest juz coraz bardziej slyszalny i wlasciwie slychac to juz zawsze przy wolnej jezdzie jak buja autem na nierownosciach - zarowno przy przyspieszaniu i hamowaniu jak i pochylaniu auta na boki przy skrecaniu. Jak probuje sam pobujac autem na postoju to nic nie slychac.

    Nadal pozostaje pytanie co jest przyczyna. Z tego co dobrze zrozumialem to juz z zawieszenia przedniego z czesci podejrzanych to zostalo do sprawdzenia jedynie drazki kierownicze oraz stabilizatory (niech mnie ktos poprawi jesli cos jeszcze). Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz bo po wymianie zawieszenia gory mialem zle ustawiona zbierznosc i pojechalem do innego mechanika ktory mi to ustawial - mam takie odczucie ze to po tej operacji te problemy sie zaczely ale kazdy kogo pytam mowi ze to nie mozliwe zeby ustawianie zbierznosci moglo spowodowac takie objawy (np. ze gdzies cos jest zbyt mozno naprezone).
    Ostatnio edytowany przez karlamba - 09-09-17 o 07:13 Powód: update

  9. #89

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Okazalo sie ze te odglosy skrzypienia dochodza od nowej sprezyny ktora ociera w gornej czesci tam gdzie jest osadzona w lozysku/kielichu... po prostu masakra... sprezyna sprawdzona jako rekomendowany pierwszy zamiennik... sa jednak widoczne obtarcia na sprezynie oraz na lozysku (tej czesci gdzie jest ona u gory osadzona). Genralnie najdziwniejsze dla mechanika ktory to znalazl jest ze ta sprezyne zdemontowal bez uzycia zadnego zacisku... po prostu zeszla rekami naciagnieta... mechanik powiedzial ze w tych autach to dla niego cos niespotykanego ale ze moze tak ma zamiennik... sam juz nie wiem co jest grane... bede probowal reklamowac tam gdzie mi zakladali czyli LUBON serwis wroclaw ale dzisiaj bylem i poki co otrzymalem odpowiedz ze nie powinienem tego ruszac u innego mechanika (tylko ze jak wczesniej im zglaszalem to nic nie slyszeli i zbagatelizowali sprawe). Jade tam jutro i mam nadzieje ze przynajmniej sie jakos dogadamy bo to nie jest normalne ze tak sprezyna obciera u gory o miejsce gdzie jest osadzona...

    Dodam ze zrodlo odglosow potwierdzone bo mechanik zalozyl w gornej czesci sprezyny taka izolacje co mial pod reka... i teraz metal o metal nie ociera i nic nie slychac bylo przez 3 dni... jednak wiem ze to tylko tymczasowe rozwiazanie bo juz 4tego dnia zaczynam slyszec podobne odglosy...

  10. #90
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Głośny klekot podczas pracy auta

    Witam, mam irytujący problem ze swoją a3 (szukałem rozwiązania w Internecie i nie znalazłem). Otóż coraz częściej słuchać głośniejsze niz "naturalne" klekotanie podczas pracy silnika. Problem wystepuje po przejechaniu kilkuset metrow lub kilku km, kiedyś rzadko teraz praktycznie za każdym razem. Co ważne ten głośny klekot słychać na luzie, przy dodaniu gazu halas ustaje. Zauważyłem ze jak juz problem występuje to przy ruszaniu po delikatnym dodaniu gazu słychać dźwięk jakby wibracji, po docisnieciu gazu problemu nie ma, w czasie jazdy również nie ma zadnych hałasów. Bylem z problemem u mechanika stwiedzil ze to nie sa odgłosy z silnika tylko jakby z kolpitu, mi osobiście tez tak sie wydaje jakby ten klekot wydobywal sie zza kokpitu, jakby moze z podszybia i raczej od strony kierowcy. To dźwięk jakby jakieś plastiki były luźne i o siebie w rytm jak chodzi silnik uderzaly delikatnie. Mial ktos taki problem? Może wystarczy cos podkleic? Przykrecic? W samej jezdzie to nie przeszkadza ale jest to mocno irytujące.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •