Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 145 z 145

Temat: Dziwny dźwięk

  1. #141

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yakub Pokaż post
    Terkotanie występuje gdy silnik osiągnie temperaturę ~70*C (na zimnym silniku tych stuków nie zaobserwowałem), lecz nie zawsze je słychać. Wydaje mi się, że stuki pojawiają się, gdy rozpędzę auto do +4 tyś. obrotów i wtedy w okolicy 2,8-3k zaczynają występować stuki, wyżej oraz niżej natomiast jest cicho. Dźwiękiem w sumie można to porównać do właśnie stuków wywołanych przez popychacze, lecz jest dużo, dużo mniej słyszalny (i mniej "intensywny"), niż przy zimnym starcie po chłodnej nocy. Dodatkowo chciałbym dodać, że stuki zaczęły występować po wymianie rozrządu, oraz pierwszej wymianie oleju, bo jeżdżąc autem po zakupie rok temu, przez pierwsze 4-5 dni było cicho. Pytałem o to mechanika, to stwierdził, że tak po prostu się dzieje i ma być, ale teraz zacząłem się lekko niepokoić.
    Olej... i zmiana Wlej do tego oleju płukankę,potem zmiana oleju na 5W30/5W40. Może problem był ale ktoś coś zalał i zataił fakt? A gadki mechaników "tak ma być" to są bujdy. U mnie też było wszystko ok a silnik remontowałem Tak że na początek zmiana oleju i mam nadzieję że to tylko wina oleju. Lecz z drugiej strony może to być Twoje przewrażliwienie. Nagraj pracę silnika i wrzuć link. Tak będzie łatwiej.
    Było A3 8P 1.6 BSE 102km
    Jest A3 8V 2.0 TDI CRBC 150km

  2. #142

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny A3 8P 1.6 FSI przerażliwy pisk

    Witam,
    Walczę od dłuższego czasu z problemem w A3 8P 1.6 FSI. Po zakupie w lutym tego roku było wszystko super i idelanie. W Wielkanoc zaczęło się. Otóż przy jeździe po krótkich odcinkach nic się nie dzieje ale w trasie powiedzmy ponad 30-40 km zaczyna się pisk. Występuje on zawsze gdy samochód się porządnie zagrzeje. Jest tak przeraźliwy i głośny, że po otwarciu maski nie można zlokalizować skąd dobiega. Dzieje się tak na wolnych obrotach, na luzie, powiedzmy do 2.5 tyś obrotów. Po zwiększeniu obrotów zanika. Zdarza się też, że po powrocie z trasy gdy piszczy, na postoju na luzie samochód sam delikatnie zwiększa obroty, według mnie jakby miał ciężej. Wymienione były rolki (niestety nie wiem które, ponieważ to samochód mojej drugiej połówki) i pasek klinowy.
    Myślałem o zacierającym się wentylatorze chłodnicy, może któraś z pozostałych rolek? Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i może pomóc w tej sprawie?
    Przepraszam jeśli ten temat był już poruszany.

  3. #143

    Data dołączenia
    Jun 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Dziwny dzwięk silnika

    Witam, problem dotyczy audi a3 1.9 tdi BLS 325 tyś km przebiegu z usuniętym DPF, mianowicie silnik sporadycznie na luzie wydaje pojedynczy dzwięk tyknięcia, przy lekkim wciskaniu gazu na postoju słychać go jeszcze bardziej lecz tym razem nie jest to pojedyncze cykanie.
    Poniżej link do filmiku na którym słychać pracę silnika
    https://files.fm/u/qtd8sy6as
    lub na yt
    https://www.youtube.com/shorts/R6BakueiTyc

    Moje pytanie, co może powodować taki dzwięk, lub czy taki dzwięk jest normalny
    najlepiej słychać to od od 5-10 sekundy i od 20 sekundy

  4. #144

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Dziwny dźwięk spod maski

    Cześć jak w temacie czy możecie powiedzieć od czego wydostaje się ten dźwięk? sam silnik wydaje mi się że odpada. Słyszę to głównie jak odpalę , a podczas jazdy wydaję mi się że tego nie słychać. Dzięki za pomoc filmik załączam. Dodam że to Audi A3 1.6fsi 2004 rok. Link do filmiku https://www.youtube.com/shorts/796gLIR_984

  5. #145

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Dudnienie po zgaszeniu silnika

    Dzień dobry.
    Bardzo sporadycznie pojawia się u mnie dziwny dźwięk po zgaszeniu silnika. Coś w stylu "łutu łutu łutu" - takie dudnienie kilkusekundowe. Siedząc w kabinie, to dźwięk zdaje się dochodzić gdzieś z okolicy akumulatora, filtra powietrza, generalnie z lewej strony.
    Niestety nie udało mi się tego nagrać gdyż zdarza się to 2-3 razy w miesiącu. Nie jestem w stanie za każdym razem prosić kogoś o zgaszenie silnika, a samemu nie zdążam, z resztą nie ma reguły czy po 5 minutach czy kilku godzinach jazdy.
    Błędów brak.
    2.0 TDI CR CFFB

    Czy ktoś może miał coś podobnego u siebie?

    Pozdrawiam.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •