Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 145

Temat: Dziwny dźwięk

  1. #121

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hedzikowsky Pokaż post
    Witam. Czy miał ktoś taki problem jak kolega xbali lub wie co może być przyczyną? Mam dokładnie to samo w swoim bkd i niestety nikt nie wie o co może chodzić ;! Będę wdzięczny za każdą pomoc.
    Miałem takie coś u siebie w BKD, ale w Leonie 2 i po wymianie lewej półosi przerywany hałas zniknął całkowicie.
    Właśnie na wyższych biegach w czasie mocniejszego przyspieszenia na poprzecznych nierównościach był taki przerywany, metaliczny hałas.
    Kupiłem używaną półoś za ok. 50zł i na razie jest cisza.

  2. #122
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Dziwny dźwięk

    Ktoś wie co to za dźwięk? Dziwne cykanie



    Byłem u mechanika stwierdził że do wymiany wałek rozrządu i szklanki 🙈 w poniedziałek odstawiam do naprawy
    Ostatnio edytowany przez Hixi - 03-05-19 o 15:23

  3. #123

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Odświeżam, czy może ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim? Problem niestety od ponad pół roku ten sam i nie rozwiązany ;!
    Niżej daję link do wcześniejszego posta z filmem
    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1634725

  4. #124

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mława
    Auto
    Audi A3 8P 2012
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Dziwne dzwięki z komory silnika

    WItam, pojawiły sie w aucie dwa dziwne dzwięki jeden pochodzi z 1go wtrysku i czy to jakis normalny stan pracy czy coś sie dzieje z tym wtryskiem ? Z autem nic sie nie dzieje sie stracił mocy pracuje normalnie co do korekcji to nie wiem jak wyglądają.
    Dzwięk wtrysku

    Drugi dźwięk no właśnie,nie wiem skąd pochodzi, nosze się z zamiarem wymiany paska wielokolorowego, ale nie wiem czy to pomoże.

    Auto A3 8P 2,0 TDI CR CFFB

  5. #125

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    L
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Question Dziwne warczenie + spadek mocy Audi 8p 1.9 tdi

    Cześć. Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z podobnym problemem, albo naprowadzi gdzie szukać przyczyny. W moim audi 1.9 tdi 105KM 2006 r. od jakiegoś czasu na 1 i 2 biegu po przekroczeniu ok 2.2 tys obrotow pojawia sie głośne furkotanie (trudno to nazwać-trochę jak kosiarka, takie frrrrrr). Samochód ewidentnie nie ciągnie. Po przekroczeniu 2.5 tys obrotów problem mija i wszystko jest już ok. Nie pojawia to się zawsze. Zdecydowanie częściej na zimnym silniku. Po wymianie oleju i filtra jest trochę lepiej, ale nadal czasami wraca ten problem. Samochód ma przejechane ok 280tys. Wymieniony rozrzad 2 razy (raz pierwszy właściciel drugi raz ja 2 lata temu) nowe sprzęgło z dwumasą robione 2 lata temu. Nie świecą się żadne kontrolki. Może ktoś ma jakiś pomysł. Obawiam się, że jak oddam do mechanika to jak zobaczy kobietę zafakturuje mi wszystko co się da (a raczej policzy za wszystko co zrobi i czego nie zrobi, bo faktury to najpewniej nie wystawi). Dlatego będę wdzięczna za wskazówki. Chętnie poznam też mechaników wartych polecenia w okolicy Lublina, jeśli ktoś zna takich. Pozdrawiam

  6. #126

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gubin
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Audi A3 8P 1.6 BGU dziwnie piszczy

    Witam, od niedawna, kilka dni jak silnik ciepły i chodzi na biegu jałowym to dziwnie piszczy, tak jakby jakaś pompka. Jak dodaje gazu to piszczenie ucicha. Puszczam gaz i zaczyna piszczeć. Dzieje sie tak tylko jak nagrzany silnik, 90st.

    Filmik obrazujacy temat:


  7. #127

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi a3 8p II
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Unhappy Audi a3 8P II 2006 1.6 MPI - dziwny odgłos silnika?

    Witam, szukam porady co może być z moim autem "nie tak".
    Auto było u 3 mechaników, wymienione zostało kilka rzeczy jednak nic nie zaradziło temu aby auto nie wydawało danego odgłosu.
    Odgłos zaczyna się wydobywać często na początku jazdy, czasem w trakcie, czasem w ogóle. Żadne konkretne warunki atmosferyczne jemu nie sprzyjają lub nie pogarszają jego stanu.
    Odgłos jest zauważalny od ....3 miesięcy, nikt nie potrafi zaradzić temu, jedynie co robię to wsadzam pieniądze w naprawy które niczemu nie zaradzają, jest to denerwujące ponieważ wsadzam naprawdę sporo kasy a auto jest jakie jest. Kupując je postanowiłem zrobić je na tip top... po 10 tyś zaczyna się zabawa.

    WAŻNE:
    Dany odgłos jest wydawany przy wrzuconym biegu, jadąc 10 km/h czy 110km/h wrzucę luz lub wcisnę sprzęgło dany dźwięk ucicha. Nic, totalnie nie słychać! Po odpuszczeniu sprzęgła lub wrzuceniu jakiego kolwiek biegu odgłos powraca...

    Filmik z dnia dzisiejszego:
    -Nagrany na postoju
    -Wrzucony bieg
    -Auto było rozgrzane oraz przebyło kilka kilometrów wcześniej.

  8. #128

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie Słupsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Metaliczny dzwięk

    Cześć pacjent Audi a3 8p Sportback 2004 2.0tdi BKD powyżej 2.5tyś obrotów dziwny metaliczny dzwiek podsyłam nagranie.

    Proszę o pomoc


  9. #129

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Cześć, sprawdzałeś tłumik? Miałem podobny dźwięk w A3 1.6MPI. Problemem był tłumik, który wypadł z zaczepów z przodu, tuż za silnikiem. Było go słychać tylko na wyższych obrotach, na wolnych było OK.

  10. #130
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cześć podczas zmiany biegów, kiedy odpuszczam gaz z okolicy turbo dobiega dziwny dźwięk, jakby coś chrobotało lub tarło się, niski nieprzyjemny dźwięk, ktoś ma/miał podobnie?

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •