Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 145

Temat: Dziwny dźwięk

  1. #131

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Dźwięczenie w silniku

    Witam, otóż zakupiłem ostatnimi czasy auto i było wszystko super aż do dzisiaj kiedy wstałem rano i usłyszałem jakiś dziwny dźwięk dochodzący z komory silnika www.youtube.com/watch?v=VbIRWzQRwWA[/url] nie wiem czy to dokładnie jest słyszalne, ale lepiej nie dało tego się nagrać. Ogólnie ten rodzaj stukania słychać najbardziej przy zimnym silniku, jak się rozgrzeje to co jakiś czas słychać taki stuk i koniec, na wysokich obrotach nie ma tego wcale. Silnik jest to 140km bmm po mapie na 178km, wymieniony dzisiaj olej i filtry. Przed wyminą to samo było.

  2. #132

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Metaliczne stukanie 2.0 TDI BMN PD

    Witam. Mam problem ze swoim autkiem. Pojawiło się to dzisiaj. Gdy auto się rozgrzeje do ~85 stopni OLEJU to zaczyna się taki nieprzyjemny i metaliczny dźwięk. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku i jedynie podczas gdy obroty idą w góre (na wolnych obrotach nic takiego nie słychać). Żadna osłona itp nie obciera, rozrząd również jest w porządku. Dodaje filmik, może to bardziej nakreśli sytuacje.




    Zauwzylem, ze jak tak sie dzieje to auto traci moc, ciezej sie wkreca na obroty. Ponadto glos tych stukow jest intensywniejszy od silnika. Czasami stuka i nie ma mocy, czasy odwrotnie (ma moc, nie stuka). Moze to panewka? Moze imbus olejowy?
    Ostatnio edytowany przez mocarzyk - 21-08-20 o 22:58

  3. #133

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi A3 8p 1.8 TFSI BZB
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    Pacjent Audi A3 8P 1.8 TFSI BZB
    Przy ruszaniu z 2 biegu a czasami i z 1 dziwny dźwięk dochodzi z okolicy napinacza paska klinowego (napinacz wymieniony brak poprawy).
    Jakieś sugestie?

    Problem rozwiązany - wymieniłem sprzęgiełko alternatora (INA oryginał) I nastała błoga cisza Godzinka roboty (najgorzej było odkręcić sprzęgiełko bo zapieczone).
    Ostatnio edytowany przez lokomen - 03-09-20 o 20:10

  4. #134

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lodzikie
    Auto
    Audia
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Witam,

    Audi A3- 2010rok 2.0 TDI- 140 koni
    Mam problem odnośnie dziwnego klepania jakby w silniku. Na początku te stuki ustępowały po kilku minutach jazdy ale teraz są cały czas po prostu po chwili jazdy mniej słychać. Dodam ze pierwsze minuty po odpaleniu auta jest spadek mocy i nie mogę przekroczyć 2,5 tys obrotów. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

    Filmik:

  5. #135

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    P
    Auto
    Audi A3 8P '04
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Stukanie przy 2,7-3k tyś obrotów 1.6 MPI.

    Witam. Posiadam a3 8p z końcówki 2003r z silnikiem 1.6 MPI bez gazu. Auto zakupiłem rok temu, do tego czasu przeszedł już 3 wymiany oleju z małymi dolewkami (olej, jaki wlewa mój mechanik to 10w40)*, zrobił 30k km beż żadnych usterek, lecz po ostatniej wymianie, po dłuższej trasie zauważyłem, ze w przedziale 2,7-3tyś obrotów przy dodawaniu gazu na 1,2,3 słychać stukanie/terkotanie. Przy odpuszczeniu gazu słychać tylko przez sekundę, a później przestaje. Dodatkowo chciałbym powiedzieć, że auto po przestanej nocy w garażu, gdy uruchamiam przez 2-3 sekundy wydaje dźwięk głośnego stukania a później cichnie, czym najprawdopodobniej są przyczyną popychacze zaworowe. Czy jest możliwość, że to właśnie one dają o sobie znać w opisanym przeze mnie problemie, czy jednak to (odpukać ) panewka...

    * co do tego oleju - wiem, ze ta jednostka powinna jezdzic na 5w40, lecz gdy zapytałem mechanika dlaczego więc nie leje mi takiego oleju, odpowiedział, że auto już na takim oleju przyjechało więc na taki wymienił. Więc tutaj się pojawia moje kolejne pytanie, czy mogę na takim jeździć, czy może przy następnej zmianie lać 5w40?

  6. #136

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Yakub Pokaż post
    Witam. Posiadam a3 8p z końcówki 2003r z silnikiem 1.6 MPI bez gazu. Auto zakupiłem rok temu, do tego czasu przeszedł już 3 wymiany oleju z małymi dolewkami (olej, jaki wlewa mój mechanik to 10w40)*, zrobił 30k km beż żadnych usterek, lecz po ostatniej wymianie, po dłuższej trasie zauważyłem, ze w przedziale 2,7-3tyś obrotów przy dodawaniu gazu na 1,2,3 słychać stukanie/terkotanie. Przy odpuszczeniu gazu słychać tylko przez sekundę, a później przestaje. Dodatkowo chciałbym powiedzieć, że auto po przestanej nocy w garażu, gdy uruchamiam przez 2-3 sekundy wydaje dźwięk głośnego stukania a później cichnie, czym najprawdopodobniej są przyczyną popychacze zaworowe. Czy jest możliwość, że to właśnie one dają o sobie znać w opisanym przeze mnie problemie, czy jednak to (odpukać ) panewka...

    * co do tego oleju - wiem, ze ta jednostka powinna jezdzic na 5w40, lecz gdy zapytałem mechanika dlaczego więc nie leje mi takiego oleju, odpowiedział, że auto już na takim oleju przyjechało więc na taki wymienił. Więc tutaj się pojawia moje kolejne pytanie, czy mogę na takim jeździć, czy może przy następnej zmianie lać 5w40?
    Stukanie po odpaleniu to popychacze hydrauliczne Przez te 2-3 sekundy to mogą klepać i ważne że po tym czasie cichną to znaczy że jest ok! Jakby cały czas klepały to wtedy problem. A to terkotanie to jest tylko do momentu nagrzania i ustaje po nagrzaniu czy cały czas? Mogą to być popychacze(raczej na 100%) niż panewka.

    Na Twoim miejscu przeszedłbym na 5W30 lub 5W40. Zapewne Twoje problemy przejdą do historii. Zauważ że opisujesz problem teraz gdy jest...zimno z rana a olej gęsty

    W Skodzie O1 u mojego Ojca też któryś z mądrych mechaników zaczął lać 10W40 gdzie do momentu zakupu szedł na 5W40.
    Potrafił łyknąć trochę oleju. Po zmianie na normalny 5W40 od razu inna praca silnika oraz brak spalania oleju. Silnik od nowości co 10k wymiana a poprzedni właściciel dbał lepiej o auto niż o siebie.
    Było A3 8P 1.6 BSE 102km
    Jest A3 8V 2.0 TDI CRBC 150km

  7. Podziękowania dla Mateuszek94 za pomoc w problemie

    Yakub (24-10-20)

  8. #137

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    P
    Auto
    Audi A3 8P '04
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mateuszek94 Pokaż post
    Stukanie po odpaleniu to popychacze hydrauliczne Przez te 2-3 sekundy to mogą klepać i ważne że po tym czasie cichną to znaczy że jest ok! Jakby cały czas klepały to wtedy problem. A to terkotanie to jest tylko do momentu nagrzania i ustaje po nagrzaniu czy cały czas? Mogą to być popychacze(raczej na 100%) niż panewka.

    Na Twoim miejscu przeszedłbym na 5W30 lub 5W40. Zapewne Twoje problemy przejdą do historii. Zauważ że opisujesz problem teraz gdy jest...zimno z rana a olej gęsty

    W Skodzie O1 u mojego Ojca też któryś z mądrych mechaników zaczął lać 10W40 gdzie do momentu zakupu szedł na 5W40.
    Potrafił łyknąć trochę oleju. Po zmianie na normalny 5W40 od razu inna praca silnika oraz brak spalania oleju. Silnik od nowości co 10k wymiana a poprzedni właściciel dbał lepiej o auto niż o siebie.
    Terkotanie występuje gdy silnik osiągnie temperaturę ~70*C (na zimnym silniku tych stuków nie zaobserwowałem), lecz nie zawsze je słychać. Wydaje mi się, że stuki pojawiają się, gdy rozpędzę auto do +4 tyś. obrotów i wtedy w okolicy 2,8-3k zaczynają występować stuki, wyżej oraz niżej natomiast jest cicho. Dźwiękiem w sumie można to porównać do właśnie stuków wywołanych przez popychacze, lecz jest dużo, dużo mniej słyszalny (i mniej "intensywny"), niż przy zimnym starcie po chłodnej nocy. Dodatkowo chciałbym dodać, że stuki zaczęły występować po wymianie rozrządu, oraz pierwszej wymianie oleju, bo jeżdżąc autem po zakupie rok temu, przez pierwsze 4-5 dni było cicho. Pytałem o to mechanika, to stwierdził, że tak po prostu się dzieje i ma być, ale teraz zacząłem się lekko niepokoić.
    Ostatnio edytowany przez Yakub - 24-10-20 o 12:39 Powód: :)

  9. #138

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny Dziwny Dzwiek po wymianie rzorzadu

    Witam wczoraj miałem wymieniany rozrząd z SKF i po tej wymianie mam dziwny dzwiek silnik 2.0 TDI CR CBAB
    Ostatnio edytowany przez Hellixs - 28-10-20 o 19:41

  10. #139

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Brzmi jak pompa wody. Miałem podobny dzwiek tylko ciszej i to była pompa.

  11. #140

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hubii7 Pokaż post
    Brzmi jak pompa wody. Miałem podobny dzwiek tylko ciszej i to była pompa.
    Najlepsze jest to ze jak to slychac to jest 1000 obrotow a jak czasami wcisne gazu delikatnie to opadnie do 900 obrotow i tego nie slychac jutro jade do mechanika bo pewnie cos z****l

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •