Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: uszkodzony wąż dolotu powietrza/olej w dolocie

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam
    Kto poratuje bo złożyłem moją VRkę po wymianie rozrządu i w dolocie został mi jeden króciec. Nie mam bladego pojęcia co tu ma przyjść.
    Mam trzy węże a przyłącza są cztery.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    mozliwe, że mam, ale dopiero w weekend mogę sprawdzic
    Dostałem dzisiaj przesyłkę.
    Dzięki bardzo za pomoc.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Gryfino
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Arrow Gumowa rurka na rurze filtra powietrza

    Witam,

    Zauwazyłem w mojej 8P 2.0tdi BMM że na rurze prowadzącej od filtra powietrza do przepustnicy jest taki plastikowy "dzyndzelek" do którego wchodzi gumowa rurka taka jak węzyk podcisnien. U mnie ta rurka była zdjęta i wsadzona gdzieś pod pokrywę silnika.

    Stąd moje pytanie: do czego jest ten wężyk i czym to steruje, bo domyślam się, że to związane jest z podciśnieniem.

    Po podłączeniu tego tak jak powinno być nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika.

    Ostatnio edytowany przez pawelkluka - 27-05-18 o 18:55

  4. #14
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawelkluka Pokaż post
    Witam,

    Zauwazyłem w mojej 8P 2.0tdi BMM że na rurze prowadzącej od filtra powietrza do przepustnicy jest taki plastikowy "dzyndzelek" do którego wchodzi gumowa rurka taka jak węzyk podcisnien. U mnie ta rurka była zdjęta i wsadzona gdzieś pod pokrywę silnika.

    Stąd moje pytanie: do czego jest ten wężyk i czym to steruje, bo domyślam się, że to związane jest z podciśnieniem.

    Po podłączeniu tego tak jak powinno być nie odczuwam żadnych zmian w pracy silnika.
    Ten węzyk masz po to ,żeby do calego ukladu sterowanie podcisnieniem wchodzilo czyste powietrze.Tak bys raz dwa zasyfil zaworki.Ktoś pewnie zapomnial go zalożyć,np.przy demontazu i montazu dolotu.

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Olej w dolocie

    Siemka jestem po wymianie turba, wymienialem bo bylo bardzo duzo oleju w wydechu i samochod strasznie dymil.. nowe turbo zalozone, wszystko poskrecane olej zalany odpalam i wywalilo waz z icka, poprawilem przejechalem sie i wszystko bylo ok do momentu az.. normalnie rozsadzilo dolny waz z ic.. nowy waz kupiony jutro montuje tylko pytanie czy ma to sens? Czy szukac przyczyny gdzies indziej? Moze tuebawka zle wyregulowana? Zauwazylem ze olej znowu zbiera sie w ukladzie.. z gory dziekuje za podpowiedzi..

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin/Gryfino
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cycu87 Pokaż post
    Siemka jestem po wymianie turba, wymienialem bo bylo bardzo duzo oleju w wydechu i samochod strasznie dymil.. nowe turbo zalozone, wszystko poskrecane olej zalany odpalam i wywalilo waz z icka, poprawilem przejechalem sie i wszystko bylo ok do momentu az.. normalnie rozsadzilo dolny waz z ic.. nowy waz kupiony jutro montuje tylko pytanie czy ma to sens? Czy szukac przyczyny gdzies indziej? Moze tuebawka zle wyregulowana? Zauwazylem ze olej znowu zbiera sie w ukladzie.. z gory dziekuje za podpowiedzi..
    Sprawdzałeś może odmę ?

  7. #17
    damian_7331's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Pocenie się w okolicach rury dolotu powietrza

    Witam, pacjent A3 8P 2.0 TFSI Quattro DSG 200hp. Zauważyłem że poci się troszkę w tym miejscu jak na zdjęciach:
    https://imgur.com/a/yW9AW2q
    Co może być tego powodem? Odma? Coś do roboty grubszego?

  8. #18
    Piotrekrot's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny



    Witam,

    z podstawy filtra powietrza w kierunku przedniego lewega koła wychodzi plastykowa rurka. Czy ona powinna być do czegoś przyczepiona? W moim przypadku ona wisi w powietrzu.

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Panowie, też zauważyłem zbierający się olej w dolocie powietrza po stronie zimnej turbo. W najniższym punkcie gdzie wąż łączy się z intercoolerem. Miałem przygodę, że zerwało mi wąż w tym miejscu, skasowałem błędy turbo i dolotu powietrza przeszlifowałem ząbki od węża i teraz dobrze się trzyma. Tylko martwi mnie ten olej jest go zwykle ok 2-3 ml. Membrany odmy jak nowe czyste i miękkie pracują poprawnie. Jest się czym martwić czy to dopiero początek puszczania oleju przez łożysko turbiny?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •