Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: AIRBAG - error - poduszka pasażera

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny AIRBAG - error - poduszka pasażera

    Witam
    Po podłączeniu pod kompa pokazuje mi błąd 589 Zapalnik 1 poduszki powietrznej pasażera - N131 - duża rezystancja. Kiedyś było OK ale teraz własnie ten błąd i świecąca się kontrolka AIRBAG. Nie pomaga wykasowanie, bo po ponownym podłączeniu ten sam error.

    I teraz pytanko. Która to poduszka? Czy w kokpicie czy w siedzeniu?
    Dziwne jest, że w kodach VAG są dwa błędy opisujące poduszkę pasażera a dla kierowcy jest tylko jeden. No chyba, że się mylę.

    588 Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy - N95
    589 Zapalnik 1 poduszki powietrznej pasażera - N131
    590 Zapalnik 2 poduszki powietrznej pasażera - N132


    A3 1,9 TDI 96'

    Pozdrawiam
    Dołek
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 21:29

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Opcja 1. Samochod mial wywalone poduszki i teraz chcesz skasowac blad po naprawie

  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dołek, zobacz w blokach pomiarowych a dokladniej w piatym i zobaczysz o ktorego airbaga dokladnie chodzi. Skan ponizej powinien Ci pomoc.


  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ja jeszcze dodam może oczywistą rzecz, że za wysoka rezystancja przeważnie oznacza przerwę w obwodzie (przepalony czujnik też może być przerwą ). Więc pierwsze co to posprawdzać wszystkie wtyczki.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dzięki wszystkim.
    Poducha w kokpicie jest bo się do niej dobierałem. Nie grzebałem przy wtykach bo obawiałem się wystrzału. W siedzeniach nie widać szycia czyli powinna też być. I tutaj właśnie podejrzewam, że może być problem w postaci rozłączenia bo od strony pasażera dość często jest otwierane. W którym miejscu jest mniej więcej wtyczka?
    Jeżeli odłączę akumulator to przy ewentualnym błędzie nie będzie strzału?

    ZILLION dzisiaj sprawdzę. Dzięki.

    Pozdrówka
    Dołek

  6. #6
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dołek
    W którym miejscu jest mniej więcej wtyczka?
    wtyczka jest pod fotelem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dołek
    Jeżeli odłączę akumulator to przy ewentualnym błędzie nie będzie strzału?
    nie bedzie wystrzalu bo nie bedzie napiecia.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam ponownie
    Nie widziałem się jednak dzisiaj z Niunią ale za to sobie postrzelałem i popiłem i dlatego nie mogłem sprawdzić podpinając jej pod kompa. Sorki ZILLION bo pisałem, że dzisiaj sprawdzę.
    Co do wtyczki to czy jest w miarę łatwy dostęp bez odkręcania fotela?
    Co do aku to w przypadku jak będzie to kopkpitu to będę mógł się spokojniej i dokładniej przyjrzeć wtyczkom. Wolę dmuchać na zimne niż mieć pokiereszowaną twarz przy próbie naprawy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Ja jeszcze dodam może oczywistą rzecz, że za wysoka rezystancja przeważnie oznacza przerwę w obwodzie (przepalony czujnik też może być przerwą ). Więc pierwsze co to posprawdzać wszystkie wtyczki.
    Jeżeli będzie to czujnik to w przypadku pasażera będzie centralny odpowiedni za dwie poduchy z przodu. Zatem on odpada bo błąd dotyczyłby poduchy u kierowcy. Pozostaje boczny od poduszki w fotelu. Z tego co czytałem jest umiejcowiony gdzieś w bocznym słupku. Tylko, którym i gdzie? Może gdzieś tam poluzowała się wtyczka.

    Pozdrówka
    Dołek

    PS Ja spadam spać od jutro znowu kierat ale całe szczęście, że tylko do piątku
    PS2 A może tak znowu jakiś sponton na placu Zamkowym w Lublinie?

  8. #8
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dołek
    Witam ponownie
    Nie widziałem się jednak dzisiaj z Niunią ale za to sobie postrzelałem i popiłem i dlatego nie mogłem sprawdzić podpinając jej pod kompa. Sorki ZILLION bo pisałem, że dzisiaj sprawdzę.
    Co do wtyczki to czy jest w miarę łatwy dostęp bez odkręcania fotela?
    Co do aku to w przypadku jak będzie to kopkpitu to będę mógł się spokojniej i dokładniej przyjrzeć wtyczkom. Wolę dmuchać na zimne niż mieć pokiereszowaną twarz przy próbie naprawy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Ja jeszcze dodam może oczywistą rzecz, że za wysoka rezystancja przeważnie oznacza przerwę w obwodzie (przepalony czujnik też może być przerwą ). Więc pierwsze co to posprawdzać wszystkie wtyczki.
    Jeżeli będzie to czujnik to w przypadku pasażera będzie centralny odpowiedni za dwie poduchy z przodu. Zatem on odpada bo błąd dotyczyłby poduchy u kierowcy. Pozostaje boczny od poduszki w fotelu. Z tego co czytałem jest umiejcowiony gdzieś w bocznym słupku. Tylko, którym i gdzie? Może gdzieś tam poluzowała się wtyczka.

    Pozdrówka
    Dołek

    PS Ja spadam spać od jutro znowu kierat ale całe szczęście, że tylko do piątku
    PS2 A może tak znowu jakiś sponton na placu Zamkowym w Lublinie?
    Wtyczka w fotelu pasażera jest pod fotelem. Jest żółto fioletowa. Na pewno ona jest winna wszystkiemu. Poduchy nie strzelą. Wyłącz zapłon na wszelki wypadek. A jak kasowałeś błędy VAGiem to błędy się kasowały?

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako
    Wtyczka w fotelu pasażera jest pod fotelem. Jest żółto fioletowa. Na pewno ona jest winna wszystkiemu. Poduchy nie strzelą. Wyłącz zapłon na wszelki wypadek. A jak kasowałeś błędy VAGiem to błędy się kasowały?
    Jak wcześniej kasowałem to nie przynosiło to żadnego rezultatu. Po wykasowaniu pojawiał się ponownie. Dzisiaj nastąpiła zmiana. Nie grzebałem nic przy wtyczkach ale za to dokładnie przejrzałem wszystkie bloki. I nastąpił cud. Błąd się skasował. Ale za to w poszczególnych blokach mam burdel i nie wiem o co chodzi. ZILLION jakbys mogl to rozgryzc bylbym wdzieczny.
    Zrzuty z VAGCOM'a bloki od 001 do 006





    Dzięki
    Dołek

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi A6 Avant
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Które masz kodowanie:

    00002 = Standard
    00004 = Standard + Rear Seatbelt Tensioner
    00102 = Standard + Front Side Airbags
    00104 = Standard + Front Side Airbags + Rear Seatbelt Tensioner

    Dane generalnie wygladają OK.

    Błedy które podałes dotyczące pasażera dotyczą poduszek czołowych. Dwa błedy dla pasażera bo poduszka pasażera w niektórych VW/Audi jest odpalana dwu stopniowo (ma dwa ładunki). I chyba jak nawet masz jeden ładunek w tej poduszcze to zawsze pokaże te dwa błedy. Tak tez miałem w audi A4.
    A6 AVF jeszcze seria & Golf III Traktor

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •