Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: Tarcie i głuche bicie przy skręcaniu

  1. #1
    nester78's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Question Tarcie i głuche bicie przy skręcaniu

    Witam wszystkich!!,
    Tak jak w temacie ostatnio zauważyłem że przy skręcaniu w prawym przednim zawieszeniu słychać dźwięk przypominający tarcie opony o jakiś element ... po wizycie w serwisie panowie dokręcili ponoć obluzowane nadkola i to miało pomóc ale nie pomogło , nie stwierdzili również żadnych luzów w zawieszenie a problem jak był tak jest..
    Dokładnie wygląda to tak iż przy ostrym wchodzeniu w zakręt (zwłaszcza lewy) z zawieszenia słychać dźwięk tarcia a czasem ciche chrobotanie ... a jeśli zakręt jest wyboisty to dodatkowo słychać takie głuche bicie jakby coś gumowego uderzało o twardy element, problem występuje również przy szybszej jeździe powiedzmy powyżej 80km/h i wtedy przy stosunkowo niewielkim skręcie kierownicy w prawo (np podczas zmiany pasa) znowu słychać ten dźwięk... dodam ze podczas jazdy na wprost wszystko jest ok tak samo jak podczas powolnej jazdy w mieście, na wybojach praca zawieszenia nie odbiega od normy ...a moje opony są zgodne ze specyfikacją na tabliczce. Autko to Audi A3 8P 2007r .... Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł bądź miał podobny problem.

    Z góry wielkie dzięki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 14:43

  2. #2
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    obstawiam na przegub, miałem podobny problem, dobry do 8P boli...

  3. #3
    nester78's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nester78 Pokaż post
    Witam wszystkich!!,
    Tak jak w temacie ostatnio zauważyłem że przy skręcaniu w prawym przednim zawieszeniu słychać dźwięk przypominający tarcie opony o jakiś element ... po wizycie w serwisie panowie dokręcili ponoć obluzowane nadkola i to miało pomóc ale nie pomogło , nie stwierdzili również żadnych luzów w zawieszenie a problem jak był tak jest..
    Dokładnie wygląda to tak iż przy ostrym wchodzeniu w zakręt (zwłaszcza lewy) z zawieszenia słychać dźwięk tarcia a czasem ciche chrobotanie ... a jeśli zakręt jest wyboisty to dodatkowo słychać takie głuche bicie jakby coś gumowego uderzało o twardy element, problem występuje również przy szybszej jeździe powiedzmy powyżej 80km/h i wtedy przy stosunkowo niewielkim skręcie kierownicy w prawo (np podczas zmiany pasa) znowu słychać ten dźwięk... dodam ze podczas jazdy na wprost wszystko jest ok tak samo jak podczas powolnej jazdy w mieście, na wybojach praca zawieszenia nie odbiega od normy ...a moje opony są zgodne ze specyfikacją na tabliczce. Autko to Audi A3 8P 2007r .... Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł bądź miał podobny problem.

    Z góry wielkie dzięki
    No za to tłuczenie może być odpowiedzialny przegub ...ale tarcie ?

  4. #4
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nester78 Pokaż post
    No za to tłuczenie może być odpowiedzialny przegub ...ale tarcie ?
    nie słyszę tego więc ciężko dokładnie odpowiedzieć, ale rzucam hasło. szukaj na forum, kilka tematów już było, różne przypadki, może coś Ci się rozjaśni

  5. #5
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Moze dodatkowo lozysko? Pod duzym obciazeniem daje o sobie znac?

  6. #6
    nester78's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dziś byłem w serwisie ...trzymali auto cały dzień no i stanęło na tym że to rzeczywiście łożysko i do tego mówią ze amorek też może być padnięty ...choć powiem szczerze że dziwi mnie ta cała sytuacja bo auto ma przejechanie niecałe 30tyś... no ale cóż zdecydowałem się na wymianę tego łożyska i przy okazji mają dokładnie sprawdzić amora. Po wszystkim dam znać czy diagnoza była trafna może się komuś przyda w przyszłości

    Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Masz za nowe auto aby problem Ciebie dotyczyl, ale byc moze komus sie przyda moja diagnoza.

    Mialem bardzo dziwne i ciezkie do zlokalizowania stukanie/tarcie przy skrecie w lewo (slyszane z prawej strony). Bardzo rzadko dziwne dzwieki pojawialy sie przy jezdzie na wprost przy jezdzie gora/dol (ale nie po kocich lbach tylko jak auto sie unosilo i opadalo), czesto przy ostrym skrecie w lewo z mala predkoscia no i ostatecznie zawsze przy ostrzejszym skrecie z wieksza predkoscia (40-50km/h).

    Winowajcami okazaly sie poduszki silnika.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  8. #8
    nester78's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 S-line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Temat rozwiązany i do zamknięcia

    Witam,
    Okazało się iż u mnie też była to jedna z poduszek silnika a dokładnie łożysko skrzyni biegów.. była dosłownie złamana na pół ... i silnik sobie hulał na boki jak chciał ...Niestety zanim serwisanci z Olsztyńskiego ołdi do tego doszli zajęło im to kilka ładnych dni a mnie kosztowało kupe kasy i tyleż samo nerwów ... wymienili mi prawie całe prawe zawieszenie

    Dziękuję wszystkim którzy starali się pomóc i życzę aby nigdy nie musieli korzystać z moich doświadczeń poza arekp który już niestety tak jak ja tą wiedzę posiadł

    Pozdrawiam!

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z miasta
    Auto
    wygodne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nester78 Pokaż post
    Dziękuję wszystkim którzy starali się pomóc i życzę aby nigdy nie musieli korzystać z moich doświadczeń poza arekp który już niestety tak jak ja tą wiedzę posiadł
    Polecam w takim razie warsztat Rafala Zelepienia w Szczecinie www.zelepien.pl - tym okolicznym oczywiscie - poniewaz gdy ja sie zwrocilem z problemem to zabralem wlasciciela na przejazdzke, po kilku testach w koncu udalo mi sie mu 'pokazac' co mi przeszkadza, a chlopaki na warsztacie zawiesili silnik i szybko ujawnili przyczyne.

    Ja zdecydowalem sie na wymiane kompletu poduch zeby za chwile nie placic dodatkowo za robocizne co wyeliminowalo mi dodatkowo stuki slyszane po lewej stronie (zawieszenie bylo sprawne).

    Mialem wiec nieco wiecej szczescia z Warsztatem niz Ty.
    Po zmianie marki jeżdżę w TIGUAN'ie

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny tarcie przy skrecie w lewo

    Witam.

    Podczas jazdy na wprost auto zachowuje sie jak najbardziej ok. Problemy od dluzszego czasu na zimowkach czy letnich oponach polegaja na tym ze jak skrecam w lekko ostry zakret lub gdy jade na radzie trze mi koło. Wystarczy lekkie pochylenie auta, przeniesienie ciezaru na prawa strone i zaczyna trzec. Mechanik stwierdził ze zawieszenie jest "igła". Koła 15`. Mial ktos podobny przypadek?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •