Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: Tarcie i głuche bicie przy skręcaniu

  1. #21
    Tomas77's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cześć
    Ja miałem podobny efekt, wymiana oleju w skrzyni pomogło. przebieg 298 km.

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Skrzynia była regenerowana także olej jest zalany nowy

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Covid Pokaż post
    Witam Panowie
    Pacjent Audi A3 8P po lift 2009r
    2.0 Tdi CR 140km skrzynia manualna 6 biegowa

    Słychać buczenie w aucie przy ruszaniu na skreconych kołach na 1 biegu wstecznym oraz na 2 biegu nasila się pod wiekszym obciążeniem np. Pod górke słychać również przy jezdzie po rondach gdy koła są bardziej skręcone.

    Na zimnym silniku nie słychać absolutnie nic dopiero jak się rozgrzeje nieważne czy się rozgrzewa w drodze czy też pozostawimy zapalone auto tak samo buczenie powraca.

    Koła zmieniane na inne
    wymieniona dwumasa
    regenerowana skrzynia biegów obudowa pod łożyskiem
    Sprawdzone zawieszenie
    Łożysko koła prawe wymieniane na nowe
    Nic nie pomogło

    Proszę o jakieś porady :

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Auto ma 180kkm przebiegu
    Dwumasa była oryginalna jeszcze w dobrym stanie ale przy okazji wymieniona na nową
    Mam zupełnie ten sam objaw, czy udało Ci się znaleźć przyczynę?

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Tarcie w prawym kole podczas skrętu w lewo.

    Witam wszystkich. Po wielu próbach ustalenia przyczyny i odwiedzinach paru warsztatów postanowiłem poprosić o pomoc forumowiczów.
    Podczas skręcania w lewo słychać odgłos głuchego tarcia jakby opony o metal. Występuje on tylko podczas głębszych zakrętów albo gdy podczas skręcania dodam gazu. Wciśnięcie sprzęgła sprawia że znika. Sprawdzone zostały najpierw hamulce ponieważ klocki i tarcza były zużyte wymienili na nowe. Potem na kolejny plan poszedł prawy przegub zewnętrzny, jego wymiana też nie pomogła. Nie ma żadnych śladów ocierania na nadkolu czy na oponie. Na wstecznym koła skręcone w lewo tarcie nie występuje co to może być? Łożysko piasty? Poduszka skrzyni? Jakieś luzy w zawieszeniu?

  5. #25
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Przeguby wewnętrzne potrafią tak się zachowywać, u siebie w dwóch A3 przerabiałem temat, w jednej napsuło mi to krwi przez złe diagnozy, dopiero wymiana półosi załatwiła problem, szczególnie jak masz automat. Po demontażu nie było większych luzów na przegubie, a hałasował...

  6. #26

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Dziś samochód był na szarpakach nie pokazało luzów w zawieszeniu. Zostało wymienione łożysko z piasta. Problem występuje dalej, ponadto zauważyłem że słychać to tarcie też jak gwałtownie skręcam kierownica lewo prawo podczas jazdy na wprost. To przy szarpnięciu w lewo przez chwilę słychać. Zdemontowałem też chlapak bo z lewej nie ma i myślałem że może to to ale nie pomogło. Mechanik szaepał przegub wewnętrzny i połoś i mówi że to raczej nie to. Za każdym razem wciśnięcie sprzęgła powoduje że ostry dźwięk jakby toczących się w łożysku kulek staje się ledwo słyszalny. Pomocy!!!

  7. #27
    diego93z's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    mod S3, quattro, S tronic
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No przecież Ci napisałem, że z tą półosią to możesz sobie i traktorem szarpać, nic z tego nie wynika, moje były idealne jak były zamontowane, mechanik też mówił, że są git i co? W dwóch autach po wymianie nastąpiło rozwiązanie problemu, po demontażu mają większy luz niż sprawne, i to dosłownie 1mm. Cały opis pasuje idealnie do przegubów wewnętrznych. Przeguby wewnętrzne walą się na potęgę, tylko mało kto o tym mówi. Idziesz tą samą drogą co ja kiedyś, czyli wymienisz wszystko oprócz półosi i wtedy do Ciebie dotrze, że miałem rację xD jak już piszesz o chlapakach to jestem pewien, że to przeguby wewnętrzne, bo ten dźwięk potrafi być właśnie taki. Jest opcja, że masz też coś w skrzyni, chociaż Twój opis pasuje do przegubów wewnętrznych

  8. #28

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Dzięki za porady. Znalazłem mechanika, który wyjmie obie półosie i przeguby wewnętrzne do sprawdzenia. Jeśli się okaże, że to nie to, zostanie już chyba tylko kwestia skrzyni a mam manualna hdv

  9. #29

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tehak Pokaż post
    Dzięki za porady. Znalazłem mechanika, który wyjmie obie półosie i przeguby wewnętrzne do sprawdzenia. Jeśli się okaże, że to nie to, zostanie już chyba tylko kwestia skrzyni a mam manualna hdv
    Czekam z niecierpliwością na kontynuację czy pomogło 😉

  10. #30

    Data dołączenia
    Oct 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Problem rozwiązany

    U mnie temat rozwiązany, czekałem tydzień po naprawie, żeby potwierdzić czy nie wróci usterka.
    Ogólnie to szedłem tą samą drogą co inni w tym wątku, sprawdzanie zawieszenia, poduszek silnika, hamulców, nadkoli, kół itp
    Nawet za radą diego93z wymieniłem przegub wewnętrzny, mimo oporów mojego mechanika, który mówił, że z nim jest wszystko w porządku.
    No i miał rację, nic to nie dało
    Kiedy już załamany chciałem się poddać trafiłem na to:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3493862.html

    Na plus mogę dodać, że znalazłem go przeglądając na tym forum wątek o wymianie oleju w skrzyni biegów...

    Moja A3 to 2012r. ma też manuala 6 biegowego HDV z przebiegiem 160k (potwierdzonym), po wymianie oleju wszystko zniknęło, totalna cisza na zakrętach w lewo.

    Dla ścisłości: oleju nie było za mało i normalnie wyglądał (wg mechanika), zalałem zamiennym o tych samych parametrach - dobrał go znajomy ze sklepu.
    Mechanik i kolega ze sklepu do tej pory nie wierzą, że to pomogło

    Pozdrawiam i życzę udanych napraw, a w sumie to braku usterek
    Ostatnio edytowany przez Sal - 05-06-21 o 08:41

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •