Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 32

Temat: Pb 95 czy 98 ?

  1. #11
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @ Glac
    To nie placebo tylko chemia

    @ makszyman
    Nie wiem o co chodzi z "cofaniem" zapłonu. Że iskra wcześniej wyskakuje?

    @Maciek 84
    Miałem kiedyś klienta, co zajmuje się badaniem jakości paliw na stacjach i powiem Ci, że to schellowskie jest gówniane podobno. Benzyna jest droższa poprzez dodatki a nie sposób jej rafinacji i może pierniczyć w silniku. Kolega w S3 nowej miał z nim problem i jak zalał tą schelowską to wywalało błąd składu spalin i check. Żeby paliwo było wyścigowe i o takich paramatrech po rafinacji, to musiałoby z 8 PLN za litr kosztować.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 22-04-10 o 21:00

  2. #12
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    @ Glac
    To nie placebo tylko chemia
    chemia naszego mózgu

    cofanie zapłonu - chodzi o spalanie stukowe. Turbo benzyna po chipe skoryguje sobie w miarę możliwości zapłon na kiepskim paliwie, żeby nie było spalania stukowego, ale jak zalejesz 95 i to kiepskiej jakości to już nie da rady skorygować dlatego zalecana jest wyłącznie 98. w seryjnym wolnossaku nie ma tego problemu.

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja tankuję na stacji Carrefour - i tu pewnie zaraz dostanę zrypki - ale muszę powiedzieć, że nie odczuwam różnicy pomiędzy paliwem z BP czy Shella, a na C4 zazwyczaj tańsze o 5, a nawet 20 groszy na litrze! Pb95 teraz kosztuje na tej stacji 4,49 a Pb98 - 4,55. Dlatego pomyślałem sobie, że spróbuje na 98 pojeździć A 4,55 to kosztuje na Shellu i BP Pb95. Więc tu mam niby lepsze paliwo w tej samej cenie.

    Tak wiem, marketowe stacje mają gorszej jakości paliwo - ale widziałem na własne oczy jak podjeżdżała na tą stacje cysterna z logo ORLEN. Poza tym tankuje już pół roku na tej stacji i nic się nie dzieje - a mój ojciec tankuje tam ON i też nic sie nie dzieje

    Poza tym na WP ostatnio była lista większości stacji w Polsce, które spełniają wymogi, a które nie. Ta stacja akurat spełniała wymogi wszystkich paliw.

  4. #14
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mój silnik wyraźnie odczuwa kiedy zaleje mu 95 a kiedy dostanie verve 98, od dwóch lat już jeżdzę na 98 i polecam wszystkim, zresztą 98 jest czystsza i silnik łącznie z wtryskami będzie znacznie czystszy
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ja tam kiedyś przemęczyłem przez 2 miechy może wiecej na Shell V-Power racing i jakoś specjalnej różnicy nie odczułem no może prócz tej w portfelu...
    niekiedy jest tak, że ktoś zatankuje najtańsze 95 i bedzie miał lepsze paliwo niż najdroższy shell...
    bo tak jest w polsce... że nie cena i nazwa się liczy, tylko stacja... bo od niej zależy jak bardzo chrzczone jest paliwo...:/


    za to ostatnio widziałem uszlachetniacz do paliwa (który podobno zwiększa liczbe oktanów) oraz jakieś cudo do czyszczenia wtrysków i kusi mnie by to testnąć.... ale czy warto lać taki specyfiki ??
    Ostatnio edytowany przez Dj.Kisiel - 22-04-10 o 21:31

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zalecana 95.

    A ja polecam: Shell V-Power.

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W takim razie zaleje sobie przy następnym tankowaniu Pb98 A więc za jakieś 2 dni, z tego co znam swój samochód (komputera pokładowego niestety nie mam )

    Napisze jak moje odczucia

  8. #18
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @Glac
    Też ale różnica jest (przetestowane BMW e36 1,6 2,0 2,5, Audi a3 1.8AGN 1.8T, Opel astra 1.8, peugeot 307 1.6) za każdym razem czuć było różnicę.

    Nie znam tego mechanicznego żargonu z cofaniem się zapłonu ale tak jest, że sobie samochód wysteruje. Z turbiną rzeczywiście wskazane jest, żeby lać 98 (więcej powietrza = większa szansa na stuk przy kiepskim paliwie), chociaż chyba w standardowych modelach (nie S) można też spokojnie jeździć na 95, aż tak ten silnik doładowany to nie jest.

    Ja tankuje na Neste, naprawdę bardzo dobre paliwo (lotos) i nigdy nie miałem problemów. Co do lania na tesco-carefourowych stacjach, to też raczej bez obaw. Oni te stacje robią, żeby ludzie na zakupy chętniej przyjeżdżali (więcej kupią i średnio przy okazji będą raz w tygodniu) i nie muszą na siebie zarabiać, dlatego są tańsze. Paliwo jest takie samo jak na standardowej stacji orlenowskiej.

  9. Podziękowania dla cosmo-pl za pomoc w problemie

    makszyman (22-04-10)

  10. #19
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    nie zalewajmy sobie glowy

    tak na prawde to w Polsce pewnie 98 jest jakosci 95 na zachodzie.
    Slyszalem wersje ze jak jest zalecana 95 to nie powinno sie lac 98 bo zbyt sucha.
    Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  11. #20

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    O prosze, pierwszy raz słysze, żeby ktoś powiedział coś dobrego o hipermarketowych stacjach
    Jeśli chodzi o Neste, to też lubie tą stacje, gdyż ma niskie ceny, a paliwo też dobre, niestety nie ma jej w moim mieście. Na Bliskiej też tanie paliwo jest, ale musiałbym jechać specjalnie na drugi koniec miasta, a te pare groszy na litrze to już zaoszczędze na drodze w tą i z powrotem
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez ADIwlkp Pokaż post
    Slyszalem wersje ze jak jest zalecana 95 to nie powinno sie lac 98 bo zbyt sucha.
    Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Hmmm to nie wiem jak funkcjonowałyby samochody na LPG, który ma ponad 100 oktanów

    I faktycznie, nie powinno sie włączać gazu na zimnym silniku bo jest za suchy. No ale to już OT.
    Ostatnio edytowany przez makszyman - 22-04-10 o 22:39 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •