Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: Pb 95 czy 98 ?

  1. #21
    piotrgrafik's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tam gdzie kończą się Reguły, tam zaczyna się Pruszków.
    Auto
    Subaru Legacy RC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja tankuję też na Neste i nie mam problemu. Czasami na supermarketowych stacjach, bez obaw. A różnicę pomiędzy 95 a 98 odczuwam. Różnica paru groszy a inaczej się jeździ na 98.

    Dwa razy zatankowałem na Shellu i to było o 2 za dużo. Może trafiłem na końcówkę ale samochód zamulał na maxa

  2. #22
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Gazu nie powinno się włączać na zimnym ale z innego powodu.
    Ja swego czasu raz po raz lałem i PB i LPG na stacji przy Auchan i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń. Teraz leje na BP ale jest to raczej wina tego że zbieram punkty
    To że 98 jest zbyt sucha to mit. Benzyną silnika nie smarujesz, od tego masz olej.
    i to że auto na normalnej 98 idzie lepiej niż na 95 to placebo. Jakby tak to działało to auta na LPG (które ma ok 105 oktanów) by zapied....ły lepiej niż na benzynie. Możliwe że na uszlachetnionych paliwach typu Ultimate, Verva itp. czuć różnicę ale to wlaśnie ze względu na uszlachetniacze. Amen

    PS. Defakto na zwykłej 98 auto jest słabsze niż na 95, ze względu na wolniejsze, spokojniejsze spalanie. Na 98 silnik pracuje ciszej, spokojniej, dlatego "Kowalski" myśli że jest lepiej (czytaj: mocniej).

    Macie tu jeszcze artykulik na potwierdzenie, żeby nie było niejasności:
    http://secretservice.za.pl/95kontra98.pdf
    Ostatnio edytowany przez Hellboy - 22-04-10 o 23:06

  3. #23

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Miałem kiedyś Opla Astre 1.8 na monowtrysku w gazie. I miałem właśnie wrażenie, że na gazie ma więcej mocy niż na benzynie. W momencie przełączania na benzynę spadały mu na chwilę obroty, a potem wracały ale z mniejsza mocą. efekt mniej więcej taki jak bym włączył klime której ten samochód nie miał

  4. #24
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    @Hellboy dobry artykulik

    Tak się dzieje jak się leje 98, która nie jest do końca 98 Chodzi o to, że spalanie stukowe zawsze się pojawia w mniejszym lub większym stopniu i wpływa na chaotyczność spalenia co może zmniejszać wynikowo efekt (dlatego wydaje mi się nie do końca dobry wniosek autorzy wyciągnęli tego artykułu). W nowych silnikach, specjalnie projektuje się gładzie, wtrysk i wszystkie elementy, żeby powstawała odpowiednia kolejność w zapłonie mieszanki powietrzna paliwowej. Dobre 98 powoduje ograniczenie tego zjawiska stuku, równiejszą pracę, przez co silnik może być lepiej wysterowany i dlatego jest uczucie lepszej, sprawniejszej jazdy (przyrost momentu, o którym mowy nie ma). Żeby ten test był faktycznie miarodajny, to musiałoby być przeprowadzonych ich kilka, na różnych benzynach, w tej samej temp otoczenia i przy tym samym ciśnieniu atm. i nie na takim mega wypasionym sprzęcie jak cienias . Różnica w koniach moim zdaniem, jest zbyt mała, żeby coś jednoznacznie stwierdzić.

    Na gazie lepiej kręci, bo łatwiej go spalić (więcej koni), natomiast jest mniej kaloryczny (mniej momentu).

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Też ten artykuł wydał mi się dziwny...test na cienko cienko? Szkoda że nie na Żuku.

  6. #26
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tak naprawde to leje 98 z tego powodu że w rzeczywistości ma 95-96 oktanów czyli tyle, ile zaleca producent że ma byc a do tego jest czystsza od 95, lejąc 95 mamy 91-92 oktany a to już troche mało, dlatego samochody przerywają na 95 i stąd też bierze się różnica w osiągach
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  7. #27

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak swoją drogą to się pochwalę, że zszedłem do 8,2 litra jeżdżąc tylko po mieście :O Pierwszy raz tak niskie spalanie osiągnąłem

    Jutro już zaleje Pb98

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Renault
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to zalałem dziś Pb98. Moje spostrzeżenia są następujące:
    - silnik pracuje ciszej i równiej
    - nie ma różnicy w mocy, a nawet jeśli to jest nawet słabszy (być może dlatego, że jeszcze rano był na rezerwie a dziś ma ponad pół baku i wzrosła masa)

    Tak więc bez rewelacji Ale póki będzie się utrzymywać tak mała różnica w cenie pomiędzy Pb95 a 98, to będę lał 98, chociażby dla dobra autka

  9. #29

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny A3 8P Lift 1.8 TFSI CDAA..Pb 95 czy 98...?

    Witam ponownie, od niedawna jestem posiadaczem samochodu jak w tytule i do tej pory nie wiem czy mam tankować paliwo 95 czy 98, im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie. Niby na klapce od baku mam wlepkę z informacją ,że paliwo super 95 jest wystarczające to z kolei opinie ludzi wskazują ,że do silników tfsi zaleca się zalewanie mimo wszystko paliwa 98 choćby ze względów na lepszą kulturę pracy tych motorów. W planach mam wgranie chipa i wtedy wiadomo ,że mapa będzie robiona pod Pb 98 czy do tego czasu zalewać zwykłe 95 z "orlenu" ?

  10. #30
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    z forum
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    CDAA
    Norma EURO5, 160KM, paliwo E95, dwie sondy lambda, nowy DV, zmiana położenia czujnika MAF na bliżej sprężarki, precyzyjniejszy odczyt przepływów powietrza, zmieniono dolot aby polepszyć przepływ powietrza...
    ...CDAA, to nowsza konstrukcja
    silnik bardzo zbliżony do 2.0 CCZ ( nawet większość gratów ta sama ) tu pewnie jest 95/91...
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ...jeśli to po lift, to możesz lać 95, bo to TSI ( Audi zachowało nazwę TFSI ) ( kod silnika CDAA )
    z doświadczenia z TSI
    można lać 95, lecz nie ma to sensu właściwie, poza psychologicznie tańszym o parę złotych zalaniem baku,
    bo auto na 98 jest żwawsze, lepiej reaguje na gaz i mniej pali...

  11. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    blue007 (31-01-19)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •