Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 124

Temat: Wymiana łożyska/piasty

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jacek
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dołek
    Tył czy porzód?
    Z przodu masz razem z piastą a z tyłu mozna wymienić tylko samo łożysko.
    Oj chyba cos ci sie pomyliło z tym przodem ??????
    Mi pewnie nie ale tym skur...... ktorzy smia sie nazywac mechanikami. Lozysko mi chuczalo przy skrecie zaczeli na przodzie, pozniej jeden tyl az w koncu okazalo sie ze to byl drugi tyl. I jak mi przod wymieniali to twierdzili ze nie da sie wymienic samego lozyska ze trzeba z piasta. Ale teraz wiem dlaczego tak powiedzieli. Nie mieli wtedy jeszcze prasy hydrualicznej i pewnie poszli na latwizne. Przy tyle juz bylo z prasa.
    Od tamtej pory nigdy juz ich nie odwiedzilem.

    Pozdrówka
    Dołek

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dołek
    A gdzie ci to mechanicy robili i ile zapłaciłeś ?? a mi też się wydaje że przednie łożysko samo można wymienić a tył idzie z piastą ale nie wiem mi jest potrzebne prawe przednie no i tak naj sam pierw to pokelj to tak zdjąć koło trzeba a następinie odkręcić tą 12 kątną śrubę a puźniej reszte tak ??? bo nie czaje jaka jest kolejność tej operacji ??
    A3-ka Jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Jazda Zabawą

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MARC
    A gdzie ci to mechanicy robili i ile zapłaciłeś ?? a mi też się wydaje że przednie łożysko samo można wymienić a tył idzie z piastą ale nie wiem mi jest potrzebne prawe przednie no i tak naj sam pierw to pokelj to tak zdjąć koło trzeba a następinie odkręcić tą 12 kątną śrubę a puźniej reszte tak ??? bo nie czaje jaka jest kolejność tej operacji ??
    "Mechanicy" na spoldzielczosci pracy przy myjce tunelowej.
    Nie pamietam ile zaplacilem.

    Przod wymienili mi razem z piasta ale okazalo sie ze to nie bylo to i nastepnego dnia wymienili w tyle same lozyska w prawym i lewym.

    Pozdrówka
    Dołek

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Her
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    koledzy juz sie pogubilem wiec powiedzcie mi czy latwo samemu wymienic lozysko z przodu?? i jak mam sie zabrac za to czy te rysunki wszystko wyjhasniaja bo cos nie moge sie polap[ac, najlepiej jakby ktos opisal jak wyminial lozysko z przodu

  5. #15
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A ja mam takie pytanie czy zeby wyjac lozyko z przodu potrzebny jest jakis specjalny sciagacz do lozysk? Pytalem ostatnio mechanika czy mi wymieni to zapytal czy mam ABS bo potrzebny jest wtedy jakis specjalny sciagacz. Pradwa to

  6. #16
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micho_m
    zapytal czy mam ABS
    micho_m, gada głupoty, zdejmujesz normalnie, tylko ze wypinasz czujke ABS'u wcześniej
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #17
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny




    Tak to pokazuje serwisówka...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #18
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Z tej serwisowki to niewiele widze Generalnie to mowil cos o tym ze bardzo latwo mozna pogiac ten pierscien chyba od ABS-u.
    marekb, moze akurat Twoj mechanik/Ty masz wlasnie ten specjalny sciagacz a moj mechanik ma ten normalny. Nie wiem, tak tylko spekuluje

  9. #19

    Domyślny

    Siema
    Niedawno wymienialem lozysko przednie i troche ci podpowiem. Wiec po kolei:
    1 Odkrecasz ta srube ktora jest na srodku tarczy hamulcowej. Zazwyczaj jest mocno dokrecona, ale z dobra nasadka sobie poradzisz
    2 Odkrecasz zacisk hamulcowy a puzniej tarcze. Tarcza jest przykrecona na jednej srubce ale zeby ja zdjac musisz odkrecic jazmo do ktorego przykreca sie zacisk. Oczywiscie wczesniej odepnij czujnik abs. I uwazaj na przewod hamulcowu do zacisku zeby go nie uszkodzic
    3 Odkrecasz sworzen. To jest nakretka pod guma przegubu. Dostep do niej jest raczej kiepski ale da sie zrobic.
    4 Odkrecasz lacznik stabilizatora ale tylko jedna srube. Uwazaj jak go bedziesz sciagal bo stabilizaror jest naprezony i odbije.
    5 Jak juz odkrecisz wszystkie te nakretki musisz wybic sworzen z piasty
    6 Odkrecasz piaste od amorka i zsuwasz ja z niego
    7 Kiedy masz to za soba delikatnie wysowasz przegub z piasty
    8 Piaste masz na wierzchu i biegniesz z nia do warsztatu gdzie jest prasa. Tam ci wycisna stare lozysko i wcisna nowe. Nie polecam wybijac tego mlotkiem. Co prawda wybijesz stare lozysko ale nowe na 100% uszkodzisz
    9 Skladasz w odwrotnej kolejnosci
    Jeszcze jedno. Nie kupuj tanich lozysk. Ja kupilem jakiegos optimala i musze jeszcze raz wszystko rozbierac bo i tak wyje tylko o polowe ciszej.
    Milej pracy

  10. #20
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    a czy ktoś może mi podać wymiary tylnego łożyska a najlepiej numer z firmy SKF (mam znajomego co pracuję w łożyskach to może załatwi mi po kosztach). W około jakiej cenie są te łożyska?????

    Zauważyłem charakterystyczne wycie w tylnym zawieszeniu, więc też mam chyba do wymiany. Czy przeważnie wymienia się je parami jak amortyzatory czy niekoniecznie???

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •