Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 124

Temat: Wymiana łożyska/piasty

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    jeżeli chodzi o wymianę łożysk to wymienia sie tylko te, które wykazuje jakaś wadę tzn: głośna praca-wycie lub stukanie podczas skręcania koła(w przypadku łożysk na przodzie).

    jeżeli chcesz kupować łożysko osobno dobrane na podstawie wymiarów z katalogu łożysk może być problem bo nikt oprócz fabryki nie powie Ci jaki luz promieniowy jest zastosowany w poszczególnym łożysku.

    po drugie lepiej kupić cały zestaw naprawczy w którym masz oprócz samego łożyska parę innych rzeczy jak nakrętki samohamowne itp

  2. #22
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Widz? ?e z zakupem lo?yska SKF do przodu nie ma ?adnego problemu podali numer seryjny SKF wi?c po k?opocie
    http://www.allegro.pl/item260199199_...a_audi_a3.html

    tylko nie ma do tylu zada?em im pytanie o numer katalogowy SKF tylnych ?o?ysk mo?e podadz?

    A nakr?tki samohamowne mog? przecie? dokupi? oddzielnie w ASO

    przegl?daj?c dzi? allegro znalaz?em ?e s? ???yska na ty? tylko razem z piastami, wi?c chyba nie ma mo?liwo?ci wymiany samego ?o?yska tylko razem w komplecie z piast?

    http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=260548746

  3. #23
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #24

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bialy Pokaż post
    Siema
    Niedawno wymienialem lozysko przednie i troche ci podpowiem. Wiec po kolei:
    1 Odkrecasz ta srube ktora jest na srodku tarczy hamulcowej. Zazwyczaj jest mocno dokrecona, ale z dobra nasadka sobie poradzisz
    2 Odkrecasz zacisk hamulcowy a puzniej tarcze. Tarcza jest przykrecona na jednej srubce ale zeby ja zdjac musisz odkrecic jazmo do ktorego przykreca sie zacisk. Oczywiscie wczesniej odepnij czujnik abs. I uwazaj na przewod hamulcowu do zacisku zeby go nie uszkodzic
    3 Odkrecasz sworzen. To jest nakretka pod guma przegubu. Dostep do niej jest raczej kiepski ale da sie zrobic.
    4 Odkrecasz lacznik stabilizatora ale tylko jedna srube. Uwazaj jak go bedziesz sciagal bo stabilizaror jest naprezony i odbije.
    5 Jak juz odkrecisz wszystkie te nakretki musisz wybic sworzen z piasty
    6 Odkrecasz piaste od amorka i zsuwasz ja z niego
    7 Kiedy masz to za soba delikatnie wysowasz przegub z piasty
    8 Piaste masz na wierzchu i biegniesz z nia do warsztatu gdzie jest prasa. Tam ci wycisna stare lozysko i wcisna nowe. Nie polecam wybijac tego mlotkiem. Co prawda wybijesz stare lozysko ale nowe na 100% uszkodzisz
    9 Skladasz w odwrotnej kolejnosci
    Jeszcze jedno. Nie kupuj tanich lozysk. Ja kupilem jakiegos optimala i musze jeszcze raz wszystko rozbierac bo i tak wyje tylko o polowe ciszej.
    Milej pracy
    Właśnie wróciłem od wymiany łożyska w przednim lewym kole mojej a3, i nie zgadzam sie z punktem 3. przecież wystarczy odkręcić śrubę na piaście i ściągaczem ściągasz cała piastę z ośki i nie trzeba odkręcać żadnej śruby pod gumą przegubu. Wszystko sam robiłem w domu, a łożysko "wprasowałem" za pomocą imadła.

    Rezultat wymiany jest taki, że wcześniej jak jechałem prosto był szum myślałem, że to opony, jednak szum był coraz głośniejszy i przy wchodzeniu w lewy zakręt cichło. Po wymianie słychac aby pęd powietrza.

    pozdrawiam

  5. #25
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam pytanie - jakiej firmy ?o?ysko (na prz?d) polecacie? Bo widz?, ?e jest tego du?o, a ceny te? wahaj? si? od 40 do nawet 250 PLN. Kt?re z tych 3 b?dzie najlepszej jako?ci?

    OPTIMAL - http://moto.allegro.pl/item729712035...bora_golf.html

    MEYLE - http://moto.allegro.pl/item729473445...a_golf_iv.html

    FAG - http://moto.allegro.pl/item743716445...w_golf_iv.html

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Mam pytanie - jakiej firmy łożysko (na przód) polecacie? Bo widzę, że jest tego dużo, a ceny też wahają się od 40 do nawet 250 PLN. Które z tych 3 będzie najlepszej jakośc
    Z własnego doświadczenia polecam FAG, sam wymienialem kilka miesiecy temu w prawym przednim kole i jest super....

    Nawet kupilem u tego samego sprzedajacego co podales link...tak wiec polecam

  7. #27
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    meyle może być ok, najlepszy oczywiście SKF

    co do optimal'a przeczytaj parę postów wyżej...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #28
    adikkk's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    SKF wbrew pozorom wcale nie jest taki najlepszy, może, kiedyś ale ostatnio się popsuł a ceny ma nadal z kosmosu.

    Sam niedawno zastanawiałem się jakie łożysko założyć do przodu do A3, wybrałem w końcu FAG bo cena dobra i renomę tez ma dobra.

    Po rozebraniu piasty przedniego kola okazało się ze także siedział tam FAG.

    Sam w pracy zawodowej mam kontakt z obliczeniami łożysk SKF oraz bezpośrednio z ta firma i czasem proponują takie rozwiązania naprawy tego co spaprali ze pożal się Boże.

  9. #29
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzięki Panowie, wezmę w takim razie FAG-a. I to może od razu 2 machnę bo w serwisie nadal się upierają, że to lewe (mimo żadnych dodatkowych objaw) a na forum i gdzie indziej słyszałem, że powinno być prawe skoro huczy przy skręcie w lewo

  10. #30
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No i Serwis się uparł, zrobili lewe łożysko... i dalej buczy przy skręcie w lewo. Czyli chyba tak jak podejrzewałem (i słyszałem), że to prawe! Pokłócę się o zwrot kasy a tymczasem zastanawiam się czy samemu nie zrobić prawego.

    Widzę z tego co piszecie, że poza koniecznością użycia prasy nie ma większych trudności? I jeszcze pytanie - czy trzeba jechać na robienie zbieżności po wymianie łożyska i końcówki drążka (chcę przy okazji wymienić) który zresztą i tak jest odkręcany?

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •