Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 133

Temat: [8L] opadnięte drzwi i rama

  1. #31
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie ruszaj zawiasów,tylko regulacja ramą i ryglem drzwi.Regulacja ramy w a3 to mały kosmos bo daje sie wyregulować nie tylko góra i dól ale też przesuniecie miedzy dołem a góra,miedzy lewa a prawą stroną itp więc jest sporo kombinacji ale u Ciebie grucha1987 zalecam same podciągniecie do góry bez regulacji na klinach,po tym ewentualnie regulacja na ryglu która jest bardzo prosta.

  2. #32

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    okej, to nie bede ruszał zawiasów tylko zrobie tak jak radzicie, tylko najpierw musze jeszcze tylko poczytac które sróby są od regulacji ramy a które od regulacji na klinach i ta regulacja na ryglu zebym czasem za duzo srób nie odkręcił

  3. #33
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Tak jak pisałem rame reguluje się 4 srubami: 2 są u góry zaraz koło tych bolców i 2 na dole z klinami. Ściągnij tapicerkę to będziesz wiedział o czym piszę. U mnie wystarczyło, że podniosłem 2 mm i odrazu drzwi u góry przywarły uczeleczką idelania i zaczęły się lżej domykać.

    ----------------------------------
    Jeżeli pomogłem kliknij pomógł

  4. #34

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kolno/Łomża
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    lipek1234
    będzie trzeba zdjąć boczek drzwi w taki sposób:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...=boczek&page=2

  5. #35

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a wiec panowie zabrałem sie za regulacje drzwi, próbowałem na tych 4 srubach torx i ustawiłem ze po zamknieciu już są ładnie równo u góry, tylko że nadal źle sie zamykają. gdy opuszcze szybe to zamykają sie dobrze, ale przy zamkniętej szybie tak niestety sie nie dzieje, szyba spręzynuje i drzwi odbijają, najpierw myslałem ze to przez rygiel i ze na zamek naskakuja, ale tak nie jest, winą są krzywe drzwi, lecą na ukos, wklejam przykładowy rysunek w paincie (robiony na szybko, wiec prosze o wyrozumiałość)



    i tak jak zaznaczyłem na rysunku z tyłu samochodu widać że drzwi dołem odstają, górą są okej, ale tak mniej wiecej od połowy odstają od reszty, tak jakby szły na ukos, dlatego przy zasunietej szybie ciezko sie zamykają bo szyba sprezynuje, czyli góra drzwi szybciej przylega niz dołem, poza tym widac to po uszczelce u góry drzwi, jest tak mocno docisnieta do drzwi gdy są dobrze zamknięte ze az sie zgina. prosze pomózcie czy da rade te drzwi jakoś prosto ustawic aby nie szły na ukos, auto mam rozebrane, klucze musze jutro oddac tak wiec prosze o szybkie odpowiedzi, z góry dziękuje

  6. #36
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No bo widzisz,własnie od tego jest regulacja na klinie (tym obok zawiasów) by ustawić tą właśnie płaszczyznę.Nikt nie powiedział że będzie łatwo

  7. #37

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    pila24 a jak to zrobić? tylko że przy zawiasie drzwi na dole nie odstają tylko od drugiej strony, od strony zamka na dole odstają, nie wiem czy dostały strzała i sie skrzywiły:/ wystarczy ze szybe uchyle na 5 cm i juz sie dobrze zamykają:/ no ale powiedz jak mozesz jak sie na tym klinie ustawia moze bedzie lepiej

  8. #38

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dobra jakos sobie poradziłem na tych klinach, zawiasów nie ruszałem, drzwi juz są prosto, nigdzie nie odstają, moze minimalnie górą od strony dachu, lzej juz tez sie zamykają, fakt nie az tak dobrze jak drzwi pasażera, no ale chyba lepiej juz nie bedzie, w koncu samochód ma swoje lata, trzeba troche mocniej trzasnąć zeby sie zamknęły, ale juz nie tak jak wcześniej gdzie trzeba było dobrze zaj.....ć zeby sie zamknęły, jeszcze na ryglu moze minimalne przesune zeby szybciej zamek łapał ale to dopiero jak bede miał klucze.

  9. #39
    olo_sl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A4 B7 2,7 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Szybkie pytanko czy zawiasy drzwi przedinch w polifcie sa takie jak w przedlifcie i czy w 5 d są takie same jak w 3 d ??

  10. #40
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nie chciałem nowego tematu a cos podobnego z tym, ze w poziomie to sie trzymaja równo. Jak takie coś wyregulować?



    Jak widac z gory wchodza drzwi za gleboko, z dolu lekko odstaje a u gory uszczelka nie chowa sie tak dokladnie do konca w ramce jak po stronie pasazera.
    Z gory dzieki za pomoc

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •