Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: wahacze tył

  1. #11
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W quattro wychodzi na to że, wymienne gumy są tylko te przy zwrotnicy. Gumy w wahaczu się nie wymienia (ta strona, która jest do sanek haldexu przykręcona).

    Bynajmniej tak można stwierdzić na podstawie analizy Etki.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	wahacz.jpg 
Views:	318 
Size:	80.2 KB 
ID:	5427  

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Proponowałbym zadzwonić na jakiś warsztat który zajmuje się zawieszeniami (nie taki co robi wszystko) i zapytać czy się da, jaka jest cena itp. Wtedy będziesz wiedział na 100%.

  3. #13
    rocklight666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ___________
    Auto
    AUDI A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny zrywany wahacz A3 quattro

    Witam. Jeżeli temat już istnieje z góry przepraszam i proszę o przeniesie.
    Jak w tytule trzeci raz zerwał mi się wahacz z tyłu . Wszystkie usterki powstały przy niewielkich prędkościach a ostatnie przy cofaniu z miejsca parkingowego koła skręcone w prawo prędkość bliska zeru . Na szarpakach nic nie widać wszystko pięknie pracuje proszę o pomoc bo już ie mam pomysłu gdzie szukać .Poniżej foto w których miejscach się zerwał wahacz[IMG][IMG][/IMG]

  4. #14
    PanKoT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    sprawdź geometrie, odchyłek rzędu kilku stopni może być przyczyną zmęczenia materiału i jego zrywania
    jeśli ciężko mnie złapać na forum pogrzeb w profilu
    szukam map do 1.8T
    __________

    Nie mam nic więcej do dodania po za mocą w aucie....

  5. #15
    rocklight666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ___________
    Auto
    AUDI A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Po geometrii 3D auto wylądowało u blacharza na ramie, przekroczona wartość odchyłu o 1,5 stopnia od wartości maksymalnej .

  6. #16
    rocklight666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ___________
    Auto
    AUDI A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Przyczyna znaleziona, zapieczona tuleja w zwrotnicy była powodem łamania wahacza . problem rozwiązany .

  7. #17

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny A3 Quattro a S3 - wahacze tył

    Cześć,

    W swoim A3 Quattro posiadam z tyłu wahacze poprzeczne o numerze 1J0505323L według Etki wszystkie cztery są takie same - kod PR mojego wyposażenia 1JV.

    Zauważyłem, że w S3 wahacze te są już inne, tzn górny jest ten sam 1J0505323L, natomiast dolny to 1J0505323N (kod PR 1JF). Jak poszukałem w sieci różnica jest w długości, ten dolny jest dłuższy niby o 4mm.

    Skąd może wynikać taka różnica w długości wahacza? Sprawdziłem i sprężyna, amortyzator i cała reszta tylnego zawieszenia, wg etki, jest taka sama u mnie jak i w S3 z tego rocznika. Jedyne co przychodzi mi na myśl, to moja A3 wyszła na 16" felgach, natomiast S3 wychodziło standardowo na 17", czy to może mieć wpływ na zastosowane wahacze?

    Dlaczego w ogóle o to pytam? Wsadzam do siebie Bilstein'a B8 na sprężynach Eibach Pro-kit i będę wymieniać również wahacze, zastanawiam się czy kupować takie jak mówi Etka czy może wziąć komplet z S3? Jaki wpływ taka zmiana mogłaby mieć na geometrie kół?

    EDIT:
    Nadal nie wiem skąd różnica w zastosowaniu wahacza dolnego dłuższego - przy reszcie zawieszenia tej samej (poza stabilizatorem).
    Jednak dla potomnych, w Quattro przy obniżeniu samochodu, zwiększamy automatycznie negatyw - im niżej tym większy. Jeżeli zastosuje dolne wahacze z S3 (dłuższe), to automatycznie zwiększę negatyw. Na moich wahaczach (cztery takiej samej długości) i samej sprężynie Eibach + seryjny amortyzator mam kąt -2.5 stopnia. Dlatego najlepiej zastosować regulowane dolne wahacze, żeby trochę zmniejszyć negatyw.
    Ostatnio edytowany przez Bony - 06-04-17 o 10:33

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny [S3] Drugi raz w ciągu miesiąca (1000km) pęknięty tylny dolny wahacz, co robić?

    Cześć,
    mam problem z notorycznie pękającym wahaczem dolnym z tyłu.
    Pierwsze pęknięcie przy zjeżdżaniu z krawężnika, potem wymiana na Lemforder u mechanika, do tego jakieś gumy czy łącznik stabilizatora i 700zł wydane.
    Minęło około dwóch miesięcy, zrobiłem około 1000km i przy nierówności, bo dziurą bym tego nie nazwał znowu mam pęknięty wahacz dolny prawy.
    O co może chodzić, mechanik mówi żeby szukać zwrotnicy całej z wahaczami używanej? Pogięte sanki, pogięte auto?
    Dodam, że maglownicę mam do zrobienia bo kierownica bardzo ciężko chodzi i problem z geometrią jest.
    Powinienem to reklamować, że czegoś nie zauważyli przy pierwszej wymianie a skasowali pieniążek spory.

    Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedzi!

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chojnice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Witam, problem z pacjentem 8l w quattro. Auto u poprzedniego właściciela ewidentnie dostało strzała w lewy bok, nie da się nie zauważyć po zrobieniu poszycia na sztukę. Zauważyłem że tylna lewa sprężyna ma inne oznaczenie kolorów niż to co wychodzi z partslinka. Zmieniłem całość zawiasu na mtsa sport. Auto nadal stoi z tej strony niżej i bardziej w negatywie niż z drugiej. Co może być przyczyną? Prędzej ten wahacz na którym siedzi sprężyna, prosta laga czy nic innego jak rama?
    Pozdrawiam, z góry dziękuję za podpowiedzi.

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Za pochylenie tylnego koła w 4x4 odpowiadają wahacze poprzeczne, możesz zobaczyć czy wahacz wzdłużny nie różni się kształtem względem drugiej strony.,
    Byłeś chociaż na pomiarze geometrii?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •