Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Co dobrego do S-ki, felgi/opony?

  1. #1
    kminu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Co dobrego do S-ki, felgi/opony?

    Dobra na papierkach z fabryki mam tak:

    Lato aluski:
    225/45 ZR17 91Y 7.5Jx17 ET 32

    Zima stalowe:
    205/55 R16 91H M+S Jx16 H2 ET 31

    Oczyscie tamte opony, to juz dawno zaginely w akcji pomiedzy poprzednimi wlascicielami ale aktualnie rozmiarowo sa takie same, tylko ze tez sie wlasnie koncza.
    Bierznika juz niewiele, na jednej zimowej jest naciecie (boje sie ze peknie w kolejnym sezonie), a letnie biją jak jade, tzn halasuje ktoras (kola sa wywazone).
    Czas na zmiany


    Teraz koncepcja jest taka:
    • Stalowki brzyyyydal! good bye.
    • Na te aluski co mam nowe zimowe gumki.
    • Letnie gumki tez nowe i nowe ladne aluski w takim samym rozmiarze lub 18".


    Pytania:
    1. Czy to dobry pomysl, aby kupowac zimowe gumy w takim rozmiarze jak mam teraz letnie? Tzn. czy szersze gumy o nizszym profilu na snieg i zime ogolnie bede ok, (chodzi mi o bezpieczenstwo jazdy). Moze jednak lepiej zostac przy stalowkach i takim rozmiarze opon zimowych jak mam teraz?
    2. Czy 18" beda pasowac? jesli tak to w jakim rozmiarze (szerokosc i ET), zeby jak najlepiej pasowaly, nie obcieraly i jakie do nich gumy, tak zebym nie zginal na dziurach (choc juz teraz jest z dziurami slabo ale zeby nie bylo gorzej )
    3. Ogolnie jakie oponki polecacie do slusznego zapie..dalania, juz nie wazne 17 czy 18 (na razie pytam o letnie)?
    4. Trudno znalezc fele o szerokosci 7.5 17" - 18ek jeszcze nie szukalem ale zakladam ze bedzie podobnie (trudno, tzn. jest maly wybor). Jaki inny rozmiar mozna wybrac jesli bym takich nie znalazl zeby byl jak najbardziej zblizony do fabrycznych (tych co mam teraz) albo poprostu najlepszy do 8L quatto?
    5. Co oznacza ZR w oznaczeniu opony?


    Gdyby to cos zmienialo, to z tylu mam teraz dystanse, na oko jakies 15mm ale moge je zdjac.
    Moc autka jest 260 kucy (chipowane farbczynie) wiec oponki powinny byc zacne ale zebym tez nie musial nerki sprzedac


    EDIT: dodałem pytanie nr. 5
    Ostatnio edytowany przez kminu - 28-04-10 o 15:30

  2. #2
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Czy to dobry pomysl, aby kupowac zimowe gumy w takim rozmiarze jak mam teraz letnie? Tzn. czy szersze gumy o nizszym profilu na snieg i zime ogolnie bede ok, (chodzi mi o bezpieczenstwo jazdy). Moze jednak lepiej zostac przy stalowkach i takim rozmiarze opon zimowych jak mam teraz?
    Dużo osób jeździ na takim rozmiarze w zimę. Jedyne co to szkoda alusów na nasze "posolone" drogi, ale to kwestia użytkownika

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Czy 18" beda pasowac? jesli tak to w jakim rozmiarze (szerokosc i ET), zeby jak najlepiej pasowaly, nie obcieraly i jakie do nich gumy, tak zebym nie zginal na dziurach (choc juz teraz jest z dziurami slabo ale zeby nie bylo gorzej )
    Będą. Tu jest wszystko i tam najszybciej chyba dostaniesz odpowiedź:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...=8362&page=100
    Ja mam np. 8,5" i ET35, zdarzało się, że delikatnie obcierały, ale to w A3. W S3 spokojnie wejdą.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Ogolnie jakie oponki polecacie do slusznego zapie..dalania, juz nie wazne 17 czy 18 (na razie pytam o letnie)?
    Śmigam na Uniroyal Rainsport 2 i jestem bardzo zadowolony. Podobno całkiem niezłe i w dobrej cenie są też Hankooki.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Trudno znalezc fele o szerokosci 7.5 17" - 18ek jeszcze nie szukalem ale zakladam ze bedzie podobnie (trudno, tzn. jest maly wybor). Jaki inny rozmiar mozna wybrac jesli bym takich nie znalazl zeby byl jak najbardziej zblizony do fabrycznych (tych co mam teraz) albo poprostu najlepszy do 8L quatto?
    A czemu tak się przejmujesz szerokością felgi?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    1. Co oznacza ZR w oznaczeniu opony?
    Opona wzmocniona.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Moc autka jest 260 kucy (chipowane farbczynie)
    Fabrycznie? Z tego co mi wiadomo nigdy nic takiego nie wychodziło, ale mogę się mylić

  3. #3
    kminu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Du?o os?b je?dzi na takim rozmiarze w zim?. Jedyne co to szkoda alus?w na nasze "posolone" drogi, ale to kwestia u?ytkownika
    Ano je?dzi ale czy si? nie ?lizga bardziej, albo nie ma problem?w w koleinach. Latem to piku? ale zim? mo?e by? s?abo jak na koleinach wierzgnie.

    Alusy i tak ju? pierwszej ?wierzo?ci nie s?. Poza tym to tylko w przypadku je?li kupie drugie aluski na lato, wi?c tamte ju? trudno - jak to si? m?wi.
    S?l ma wp?yw na aluminium? My?la?em, ?e to stal koroduje (co pi?knie wida? po moich stal?wkach zimowych).


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    B?d?. Tu jest wszystko i tam najszybciej chyba dostaniesz odpowied?:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...=8362&page=100
    Ja mam np. 8,5" i ET35, zdarza?o si?, ?e delikatnie obciera?y, ale to w A3. W S3 spokojnie wejd?.
    Ten topic ju? troch? przegl?da?em i jeszcze pewno do niego zajrz? ale on ma 200 stron

    Czyli 18/8 by?by cacy. Jakie ET do takich ?eby ?adnie si? wpasowa?y?
    I jaki optymalny rozmiar gumy do nich?


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    ?migam na Uniroyal Rainsport 2 i jestem bardzo zadowolony. Podobno ca?kiem niez?e i w dobrej cenie s? te? Hankooki.
    Ok, przyjrze si? im

    Patrzy?em po znanych markach typu pirelli, michelin. Raczej drogie ale znalaz?em np takie Pirelli P6000 91Y. Niedrogo jak na Pirelli, pytanie czy dobre one aby?

    Drugie, kt?re zwr?ci?y moj? uwage to VREDESTEIN ULTRAC SESSANTA, firma troch? mniej znana ale cena jak za mocno markowe. Nie wiem czy warto.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    A czemu tak si? przejmujesz szeroko?ci? felgi?
    Bo si? nie znam, a jak b?dzie taka sama to b?dzie pasowa?

    Pasowa?, to znaczy nie tylko, ?e nie obciera? ale dobrze pasowa?, ?eby nie by?o tak, ?e wykosztuje si?, niby ?adne nowe ale odczucia z jazdy gorsze albo bezpiecze?stwo mniejsze.

    Poza tym z szeroko?ci? nie chce przesadza?, bo jak zmieni?em teraz ko?a z zimowych na letnie to mi spalanie wzros?o o litra/100


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Opona wzmocniona.
    O widzisz, dzi?ki


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Fabrycznie? Z tego co mi wiadomo nigdy nic takiego nie wychodzi?o, ale mog? si? myli?
    Tak mi wkr?ca? sprzedaj?cy, ?e MTM. Auto ma z ty?u logo MTM, zegary z logiem MTM (ale brzydsze ni? seryjne ;P). Tylko, ?e to ka?dy m?g? sobie wstawi?.

    Co mnie przekonuje, to ?e w oryginalnych papierach jest przekre?lona pr?dko?? fabryczna, wstawione 189kW oraz piecz?tka z atestem. Wygl?da autentycznie.

    Druga rzecz, to mechanik, kt?ry mi robi w tym autku, jest specem od Audi. Pracowa? w ASO. Sam mia? S3 8L. Nie jedn? po zmianie programu robi?, a jak moj? obje?dza? na testa po ktorej? naprawie, to by? zaskoczony: "Jak ?adnie bierze, ju? tak od do?u. Jeszcze z takim wirusem Sk? nie je?dzi?em". W sensie tak dobrym.

    My?l?, ?e program jest faktycznie z MTMu ale nie jest to "tuning MTM", bo by by?a zmieniona masa rzeczy, typu dolot, downpipe, zaciski hamulcy, filtr powietrza, itp, a s? seryjne.
    Ostatnio edytowany przez kminu - 28-04-10 o 16:13

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Sól ma wpływ na aluminium? Myślałem, że to stal koroduje (co pięknie widać po moich stalówkach zimowych).
    Ma wpływ. Alu wbrew pozorom też koroduje

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Czyli 18/8 byłby cacy. Jakie ET do takich żeby ładnie się wpasowały?
    I jaki optymalny rozmiar gumy do nich?
    Co do ET to Ci nie doradzę, bo sam tego do końca nie ogarniam, zapytaj Yel0na np. A optymalna guma to 225/40/18.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Poza tym z szerokością nie chce przesadzać, bo jak zmieniłem teraz koła z zimowych na letnie to mi spalanie wzrosło o litra/100
    Wzrosło przez szerokość opony, nie przez szerokość felgi do 18" też możesz założyć 225 i tak jest najlepiej

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Patrzyłem po znanych markach typu pirelli, michelin.
    Moim zdaniem szkoda kasy, płacisz głównie za markę.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Tak mi wkręcał sprzedający, że MTM. Auto ma z tyłu logo MTM, zegary z logiem MTM (ale brzydsze niż seryjne ;P). Tylko, że to każdy mógł sobie wstawić.

    Co mnie przekonuje, to że w oryginalnych papierach jest przekreślona prędkość fabryczna, wstawione 189kW oraz pieczątka z atestem. Wygląda autentycznie.
    Więc nie tyle fabrycznie, co po prostu program jest być może zrobiony przez MTM. W Niemcowni niektórzy wklepują zmiany mocy do dowodu

  5. #5
    kminu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Wzrosło przez szerokość opony, nie przez szerokość felgi do 18" też możesz założyć 225 i tak jest najlepiej
    To ja wiem, że przez szerokość opony ale właśnie jest szerokość opony optymalna do felgi, tak? Dlatego nie chce jeszcze szerszych felg, bo wtedy optymalna szerokość opony również będzie większa.
    Skoro bym kupował komplet opony i felgi, to już tak, aby do siebie cacy pasowały. Lubie jak jest optymalnie


    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    Moim zdaniem szkoda kasy, płacisz głównie za markę.
    Tak patrze, że te twoje Rainsporty kosztują więcej niż Pirelli oraz conajmniej tyle samo co Vredestein, które powyżej wklejałem.
    Fajny mają bieżnik, lubie taki wzór "na jodełke" (podobny do tego Vredestein właśnie).
    No ale nie na wygląd się opony kupuje, a o właściwościach jezdnych to nie wiem za wiele
    Ostatnio edytowany przez kminu - 28-04-10 o 23:17 Powód: po co kolejnego posta dodawać ;)

  6. #6
    kminu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dobra doszukałem się w necie różnych przeliczników i tabelek i już wiem,
    że odpowiedni zestaw to będzie:

    Guma: 225/40
    Felga: 8x18

    Tylko jakie ET?


    Zastanawia mnie też jak to jest, że tak samo dla felgi 7.5x17 jak i 8x18 optymalna szerokość opony jest taka sama, czyli 225.
    Dziwne...

    To, że się różnią profilem jest dla mnie jasne - aby średnica koła była możliwie jednakowa.

  7. #7
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kminu Pokaż post
    Tak patrze, że te twoje Rainsporty kosztują więcej niż Pirelli oraz conajmniej tyle samo co Vredestein, które powyżej wklejałem.
    Fajny mają bieżnik, lubie taki wzór "na jodełke" (podobny do tego Vredestein właśnie).
    No ale nie na wygląd się opony kupuje, a o właściwościach jezdnych to nie wiem za wiele
    Opony porównywalne, jeśli chodzi o właściwości jezdne, do Rainsport 2 to np.:
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/4...y_xl__mo.htmlx
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/8...w_xl__fr.htmlx
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/1..._92_w_xl.htmlx
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/1...r18_88_y.htmlx
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/2..._92_w_xl.htmlx
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/2..._y_xl_zr.htmlx

    Więc nie wydaje mi się, ażeby były drogie:
    http://www.oponeo.pl/dane_opony/49/1...w_xl__fr.htmlx

    Wzór bieżnika to tylko część sukcesu

  8. #8
    kminu's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ju? o nich czyta?em wczoraj TU. Nawet s? taniej.
    Jest te? zak?adka testy ADAC i tam l?duj? troch? poni?ej po?owy stawki ale po?r?d silnej konkurencji.

    Widz?, ?e sporo na cen? opony wp?ywaj? te "dodatkowe literki", czyli os?ony na felgi, wzmocnienia itp, a s? one jak najbardziej po??dane.

    Je?dzi?e? wcze?niej na 17-kach?
    Dzi? sobie patrzy?em na allegro, wpisawszy odpowiednie rozmiary i na oko to ma?o gumy ju? w oponach przy 18-kach. Przyk?adowo: http://moto.allegro.pl/item101660970...ponami_18.html
    Wygl?da bardzo ?adnie ale jak z nier?wno?ciami na drodze, du?o bardziej dziury atakuj??
    Mnie ju? na 17kach czasami dziury chc? zabi?, S-ka ma utwardzon? zawieche.
    Mam dylemat, bo wyskocz? z tony kapusty. Niby b?dzie ?adnie ale odbije se nerki ;P

  9. #9
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Ja jeździłem na 15stkach i przesiadłem się od razu na 18stki. Między 17, a 18 jest już niewielka różnica, bo od krawędzi opony do rantu felgi jest zaledwie o 1cm mniej przy 18stkach. Naprawdę nie ma tragedii. S3 ma twardszy zawias, ale to i tak miękko i komfortowo w porównaniu z gwintem KW var 2 i poliuretanowymi elementami zawieszenia, ja jeżdżę na takim setupie i da się przeżyć

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Opona wzmocniona oznaczona jest jako XL
    ZR oznacza indeks prędkości - ponad 240 km/h
    124 Hp 277 Nm

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •