Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Stuki zimnego silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Stuki zimnego silnika

    Witam. Znalazłem na forum kilka podobnych tematów do mojego ale w żadnym nie było tego samego problemu co umnie. Mianowicie, przy porannym odpalaniu silnika, na biegu jałowym pojawiają się co jakiś czas (czasami non stop) stuki silnika. Dźwięk jest taki, jakby ktoś uderzał młotkiem w blok silnika. Dodatkow widać jak silnikiem po prostu rzuca. Stuki przechodzą po przejechaniu dosłownie kilometra. Dziś jednak zauważyłem, że pomaga również załączenie KLIMATYZACJI?! I moje pytanko brzmi co to jest, i czy ktoś miał podobnie? Czy mogą to być np poduchy pod silnikiem? Jesli nie to co?
    Z góry dzieki za odp.

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Armagedon83 Pokaż post
    Witam. Znalazłem na forum kilka podobnych tematów do mojego ale w żadnym nie było tego samego problemu co umnie. Mianowicie, przy porannym odpalaniu silnika, na biegu jałowym pojawiają się co jakiś czas (czasami non stop) stuki silnika. Dźwięk jest taki, jakby ktoś uderzał młotkiem w blok silnika. Dodatkow widać jak silnikiem po prostu rzuca. Stuki przechodzą po przejechaniu dosłownie kilometra. Dziś jednak zauważyłem, że pomaga również załączenie KLIMATYZACJI?! I moje pytanko brzmi co to jest, i czy ktoś miał podobnie? Czy mogą to być np poduchy pod silnikiem? Jesli nie to co?
    Z góry dzieki za odp.
    może tłumik wpada w drgania?? a po włączeniu klimatyzacji obroty są wyższe i tych drgań nie ma i dlatego stukanie ustaje???

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No właśnie sam nie wiem. Tłumik to raczej nie, sprawdzałem jest wszystko ok. Zastanawiam się, może to kolektor? Stuki ustają również po wciśnięciu sprzęgła ale czy to oznaczałoby problem z dwumasą? No ale co miałaby do tego klima :/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •