Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 54

Temat: nawigacja --> co lepiej ????

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4,294,967,295 razy

    Domyślny nawigacja --> co lepiej ????

    Witam

    zastanwiam sie co jest lepsze a mianowiscie chodzi mi o nawigacje do A3 z 99r

    i zastanwiam sie nad wmontowaniem
    1) RNS-E NAVIGATION PLUS i wmontowaniem tego w konsoli
    lub :
    2) BLAUPUNKT TRAVEL PILOT LUCCA MP3 i do szyby

    czy ktos juz wmontowywal moze navigation plus do swojej a3 jak to sie ma w praktyce ?
    bo dzwonilem do jedno goscia z allegro i strasznie marudzil ze do audi a3 z 99r sa problemy
    a drugi z kolei mowi ze nie ma problemu ...wiec juz sam nie wiem

    dziekuje za pomoc

  2. #2
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o navi to nie widziałem lepszej navi od RNS-E wszystko przy tym wymięka wszytkie przenośne zabawki itd. mapa na polske jest super dokładna i w super oprawie graficznej dobrze sobie radzi podczas objazdów itd. jedynie brak komend głosowych w języku polskim! A co do przeróbki to bedzie problem bo w A3 99 nie ma szyny can a wszytkie dane wpadaja własnie tędy czyli prądkość koła, podświetlenie, zapłon. Można dokupić moduł który to zamienia ale koszt około 400zł i nie widziałem jak to działa w praktyce!
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    No ja również jestem zainteresowany założeniem Navi do swojej maszyny. Póki co, wydumałem, że lepiej kupić palmtopa albo jakiegoś smartphone'a i moduł gps na bluetooth - zabierasz, chowasz do kieszeni i nie boisz się, że jakiś lump wypierdzieli Ci szybę wykręcając urządzenie bynajmniej nie tanie. Do tego można zainstalować mapkę tomtom w której, znając się na rzeczy, można zaimplementować kilka bajerów. Wraz z kumplem z roku na jego nokii E50 napisaliśmy program w C++ pod Symbiana, który na podstawie współrzędnych geograficznych ostrzega przed fotoradarami w Łodzi (i to działa!!!). Mapkę można z powodzeniem znaleźć na P2P a co do upgrade'ów - na pewno masz znajomych informatyków . Tak więc pakowanie 2DIN i prucie dechy jest absolutnie zbędne.

    pozdrawiam.

  4. #4
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fire
    No ja również jestem zainteresowany założeniem Navi do swojej maszyny. Póki co, wydumałem, że lepiej kupić palmtopa albo jakiegoś smartphone'a i moduł gps na bluetooth - zabierasz, chowasz do kieszeni i nie boisz się, że jakiś lump wypierdzieli Ci szybę wykręcając urządzenie bynajmniej nie tanie. Do tego można zainstalować mapkę tomtom w której, znając się na rzeczy, można zaimplementować kilka bajerów. Wraz z kumplem z roku na jego nokii E50 napisaliśmy program w C++ pod Symbiana, który na podstawie współrzędnych geograficznych ostrzega przed fotoradarami w Łodzi (i to działa!!!). Mapkę można z powodzeniem znaleźć na P2P a co do upgrade'ów - na pewno masz znajomych informatyków . Tak więc pakowanie 2DIN i prucie dechy jest absolutnie zbędne.

    pozdrawiam.
    Takie sprzety przenośne są do niczego według mnie jeźdźiłem z TOM-TOM i z AUTO MAPĄ po pierwsze mały ekran na którym mało co widać! sam system GPS jest mało dokładny i nie sprawdza sie tak jak fabrycze użądzenia ze względu że fabryczne navigacje są sterowane z impulsów koła a system GPS tylko poprawia położenie. W navi RNS-E widać czarno na białym gdzie skręcić itd. a w systemach TOM TOM czy AUTO MAPA przed skrzyżowaniem trzeba sie zastanawiać gdzie skręcić czy dobrze skręcamy itd. straszny dyskomfort i wiele razy udało mi się skręcic tam gdzie nie trzeba. Dodatkowo w nawi RNS-E mamy powiększenie każdego skrzyżowania czy ronda! czego brakuje w TOM TOM czy AUTO MAPA.
    A jak bym miał już wybrać użądzenie przenośne to zdecydowanie bardziej dokładne było użądzenie TOM-TOM od Palmtopa z AUTO MAPĄ
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    No wiesz... zależy o jakich palmtopach mówimy. Wiadomo, że nie będzie to 6,5", tylko o cal czy dwa mniej, ale za to lepiej ulokowane. A co do dokładności map tomtom to uważam, że są super dokładne w połaczęniu z modułem gps na najnowszym chipsecie (do 2 metrów - w aucie w zupełności wystarcza). Fakt, zbliżeń na skrzyżowania nie ma, ale ja jak jestem na skrzyżowaniu, to raczej patrzę co się dzieje dookoła a nie na gps . Poza tym jak wpakujesz kasę w stacjonarny gps to jak sama nazwa wskazuje, nie będziesz go mógł wyjąć i skorzystać z niego mobilnie (gps na kablu). Notabene, palmtopy mają większe wyświetlacze od urządzeń tomtom. Aha, dodatkowym atutem modułu na bluetooth jest kompatybilność nie tylko z palmtopem, ale także z laptopem, czy telefonem kom. I do tego nie stresujesz się czy wybiją Ci szybę czy nie... But... the choice is yours...

  6. #6
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dokładnośc 2metry to jest tylko teoria w praktyce sie to ma troche inaczej ze względu że samochód sie porusza a sygnał z satelity jest odbierany co 1sek. gdy jedziesz np. 50km/h to sobie policz jake masz już opuźnienie przynajmniej kilkanaście metrów! do tego dochodzi nie dokładnośc mapy pare metrów nawet nie raz parenaście. bo nie ma narazie dokładniejszych map. A co innego jak masz położenie brane z impulsów z koła nawet jak wjedziesz w tunel 100m to wyjeżdżasz w tym miejscu co powinieneś także żadna navi przenośna nie równa sie narazie z tym co tesuje cały czas czyli RNS-E A co do kradzieży to szybciej ci radio wyciągną niż mi np. navi ze względu że navi podchodzi tylko i wyłącznie do A3 i to tylko do nowego modelu.
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    marcintgr: Przecież gps wskazuje Ci prędkość, myślisz, że nie jest to brane pod uwagę przez system podczas odświeżania położenia? Słuchaj, jeżeli stać Cię na RNS-E i jeżeli nie boisz się kradzieży, to kupuj śmiało. Ja napisałem co na ten temat myślę.

    pozdrawiam.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alwernia/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Wtrace kilka slow odnosnie automapy i tomtom-a. Mam w firmie jedno i drugie, dokladność w duzych miastach podobna, ale jak sie juz wyjedzie na prowincje to automapa jest DUZO lepsza. TomTom wielu tras lokalnych nie ma wogole uwzglednionych. Za to za granica (europa zachodnia), TomTom jest rewelacyjny.

  9. #9
    Wiśnia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    BMW 745i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    na allegro widzialem firme co montuje navi w panelu srodkowym 8L
    calkiem niezle to wyglada

    PLATINUM Car Protection - Profesjonalne systemy ochrony lakieru

    A3 1.6 AKL >>> Mercedes S320 W140 >>> Mercedes S500 W220 >>> BMW 745i E65

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    arth2: No więc utwierdziłeś mnie w przekonaniu, aby zakupić coś pracującego na mapach tom-tom'a. Na prowincjach bywam rzadko, a do tego jadę na rok do Portugalii i właśnie zależy mi na gps'ie zachodnioeuropejskim. Dzięki!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •