Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 54

Temat: nawigacja --> co lepiej ????

  1. #11
    Sens's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja nie bawiłbym się we wkładanie rns-e do 8l.
    Po 1) jeżeli nie masz FIS'a, będziesz musiał odrywać wzrok od drogi, żeby zobaczyć gdzie masz zjechać, jaka odległość pozostała do zjazdu itp.
    Po 2) mapa PL nadal jest słaba (nawet ta najnowsza)
    Po 3) Wkładając navi w konsolę centralną musisz pomyśleć nad zmieniarką (nie posłuchasz sobie ulubionej płytki podczas używania navi)
    Po 4) Kwestia ubezpieczenia nawigacji przed kradzieżą.
    Po 5) Sam efekt estetyczny (kolory plastików) nie pasują do 8l, przynajmniej tej przed liftingiem.

    Jeżeli masz wydać ~1800 albo więcej za RNS-E to lepiej kup jakiegoś dobrego palma, antene na BT na SIRF'ie III i do tego automape.
    1.9 TDI tuned by COMPSPORT

  2. #12
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Do 8L to by sie trzeba było dobrze zastanowić czy jest sens wkłądać RNS-E ze wględu że nie jest tania a trzeba jeszcze adapter do podłączenia. A co do mapy to pokaz mi lepszą mape niz w RNS-E chyba nie widziałes co to potrafi w praktyce! wszystkie drogi są wszystkie wioski nawet drogi polne są zaznaczone. A Fis jest według mnie zbędny bo w zegarach jest ordynarny wyświetlacz na którym mało co widać! a wyświetlacz w navi jest tak dóży że dwa razy szybciej zobaczysz gdzie masz jechać niż w tom tom czy palmtopie nad szybą! Dodatkowo w RNS-e masz dwa sloty na karte SD na których możesz spokojnie nagrać wszystkie kawałki Mp3 a jak trzeba to można dółożyć zmieniarke czy TV czy DVD
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  3. #13
    Sens's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    marcintgr, tak się składa, że u ojca w a4 jest RNS-E. Mapa jest ekstra ale tylko Europy zachodniej! W DE jest ona genialna bo informuje o korkach, objazdach itp. u nas to niestety nie działa. Nie mówie, że RNS-E jest zła. Tylko, że mapa PL jest niedokładna, bo zdażają się ronda które są traktowane jak zespoły skrzyżowań, bądź kieruje Cię na zjazd którego nie ma (przykład: odcinek DTŚ z Zabrza do Katowic).
    Uważasz, że FIS jest zbędny? Mało na nim widać? No to chyba masz problemy ze wzrokiem. Czytelny jest nawet ten, w którym wyświetlane jest wszystko na czerwono, a co dopiero kolorowe FISy. Wyświetlacz w navi owszem jest duży, tylko wymaga oderwania wzroku od drogi.. wystarczy, że ktoś przed tobą zacznie hamować...

    Reasumując: RNS-E do 8l - kiepski pomysł
    RNS-E - mapa PL - nadal słaba
    RNS-E - mapa Europy zachodniej - pokrycie 100%!
    1.9 TDI tuned by COMPSPORT

  4. #14
    Wiśnia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    BMW 745i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sens
    ja nie bawiłbym się we wkładanie rns-e do 8l.
    Po 1) jeżeli nie masz FIS'a, będziesz musiał odrywać wzrok od drogi, żeby zobaczyć gdzie masz zjechać, jaka odległość pozostała do zjazdu itp.
    Po 2) mapa PL nadal jest słaba (nawet ta najnowsza)
    Po 3) Wkładając navi w konsolę centralną musisz pomyśleć nad zmieniarką (nie posłuchasz sobie ulubionej płytki podczas używania navi)
    Po 4) Kwestia ubezpieczenia nawigacji przed kradzieżą.
    Po 5) Sam efekt estetyczny (kolory plastików) nie pasują do 8l, przynajmniej tej przed liftingiem.

    Jeżeli masz wydać ~1800 albo więcej za RNS-E to lepiej kup jakiegoś dobrego palma, antene na BT na SIRF'ie III i do tego automape.
    gada z sensem (Pozdro Stary )

    ja rozmyslam nad gpseme mio. Jak sie znudzi mozna do schowka wrzucic
    PLATINUM Car Protection - Profesjonalne systemy ochrony lakieru

    A3 1.6 AKL >>> Mercedes S320 W140 >>> Mercedes S500 W220 >>> BMW 745i E65

  5. #15
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja nie mówie że jest idealna bo wiadomo błędów jest dóżo na niej tak jak i na każdej mapie w navi to jest narazie nie uniknione! mówiąc a dokłądności mam na myśli nie pokrycie mapy tylko dokładność wskaźnika na mapie jak stoje przed krzyżówką to widze że stoje przed a w AUTO MAPIE wskaźnik jest strasznie nie dokładny i trzeba sie zastanawiać gdzie skręcać nie jest czarno na białym tak jak w RNS-E o to mi chodzi! A fis kolorowy nie wystepuje w A3 tylko A4 za dopłatą fakt że kolorowy jest bajka!
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiśnia
    ja rozmyslam nad gpseme mio. Jak sie znudzi mozna do schowka wrzucic
    Kupiem ostatnio MIO P550m - wszystko w jedym w zasadzie nie potrzeba nic inego do tego podlaczac, GPS bardzo szybko wstaje po wlaczeniu AutoMapy, widzi satelity nawet w mieszkaniu. Do tego w 550m jest wbubowane 512MB pamieci tak wiec wchodza wszystkie mapy i jeszcze sporo programow i nawet nie potrzeba dodatkowej karty pamieci. Tak wiec biarac po uwage ze to uzadzenia ma wszysto co trzeba (GPS, WiFi, Bluetooth, 512MB ROM, dwie ladowaki, uchwyt do mocowania) za cene niewiele ponad 1000zl to uwazam ze to bardzo dobry stosunek funkcjonalnosci do ceny

  7. #17
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mach, A masz do tego mape na miemcy?
    Szukam wlasnie mapy dokladnej na niemcy
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Mach, A masz do tego mape na miemcy?
    jeszcze nie mam... jestem swiezym userem
    mysle ze na europe zachodnia najlepej bedzie skombinowac TomToma

  9. #19
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mach, a mowiles ze ty zawsze bez nawi.. a tu prosze jaka zmiana
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #20
    Abdul from Dubai Fanta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A6 Dubai Style
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiśnia
    ja rozmyslam nad gpseme mio. Jak sie znudzi mozna do schowka wrzucic
    Kupiem ostatnio MIO P550m - wszystko w jedym w zasadzie nie potrzeba nic inego do tego podlaczac, GPS bardzo szybko wstaje po wlaczeniu AutoMapy, widzi satelity nawet w mieszkaniu. Do tego w 550m jest wbubowane 512MB pamieci tak wiec wchodza wszystkie mapy i jeszcze sporo programow i nawet nie potrzeba dodatkowej karty pamieci. Tak wiec biarac po uwage ze to uzadzenia ma wszysto co trzeba (GPS, WiFi, Bluetooth, 512MB ROM, dwie ladowaki, uchwyt do mocowania) za cene niewiele ponad 1000zl to uwazam ze to bardzo dobry stosunek funkcjonalnosci do ceny
    Ja tez kupilem MIO 550 z wgranymi automapa xl i tom tomem i jestem zadowolony

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •