Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 54

Temat: nawigacja --> co lepiej ????

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Mach, a mowiles ze ty zawsze bez nawi.. a tu prosze jaka zmiana
    Cena mnie przekonala... i przyda sie na wyjazdy za odre... przeciez po wawie z tym nie bede jezdzil bo mam swoje skroty i nie lubie jak mi kazde jechac inna droga kiedy ja od x lat jezdze swoimi drogami

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szamotuły
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Polecam ASUS MyPal A636n! Najlepszy obecnie chyba palmtopik (cena-funkcjonanosc)
    Ma wbudowany GPS, BT, WiFi.
    Do tego AutoMapa, TomTom, i nowe iGO z nowymi mapami!
    Nic wiecej nie potrzeba...
    Wszystkie mapy zarowno w urzadzeniach wbudowanych jaki i przenosnych opieraja sie na mapach z 2 firm, NavTeq i TeleAtlas. Takze szczegolowosc i pokrycie jest w zasadzie taka sama! Sa tylko lepsze lub gorsze programy.
    AutoMapa ma rewelacyjny system puntow POI (fotoradary etc...) synchronizowane ze strony www.

    http://peb.pl/programy-nawigacyjne-i-mapy/
    &
    http://ppcwarez.org/index.php
    pozdrawiam

  3. #23
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co do kosztów koledzy to ja mam jeszcze jedną propozycję dla tych, którzy poprostu czasami wybierają się poza swoje miejsce zamieszkania, chcieliby mieć navi, a przy tym nie wydawać klocka czy dwóch na tę rozrywkę

    - Nokia E50 za 1zł
    - odbiornik GPS bluetooth za 240zł
    - program TomTom za 0zł
    - mapy całego świata z firmy TeleAtlas za 0zł

    Tak więc za 241zł mamy w zupełności wystarczający zestaw. Sprawdzony przeze mnie i jak najbardziej polecam. Oczywiście mapy i program jest płatny, ale jeśli poświęcicie kilkadziesiąt minut i zaprzyjaźnicie się z kolegą o imieniu Google, koszty będą jak powyżej. Jeśli nie jesteście kurierem DHL-a, taksówkarzem lub innym "pożeraczem" kilometrów, a jedynie jeździcie czasami na wypady po Polsce lub zagraniczne w zupełności to Wam wystarczy. Ekran komórki jest dość mały, ale na dobrą sprawę kiedyś nie chciało mi się wyciągać jej spod pazuchy i kierowany byłem tylko tym co słyszałem i też obyło się bez problemów.
    Jeśli jest ktoś zainteresowany szczegółami piszcie na PM.

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szymoni
    Wszystkie mapy zarowno w urzadzeniach wbudowanych jaki i przenosnych opieraja sie na mapach z 2 firm, NavTeq i TeleAtlas. Takze szczegolowosc i pokrycie jest w zasadzie taka sama! Sa tylko lepsze lub gorsze programy.
    Moze teoretycznie tak... tylko TomTom w polsce to jednak wielka lipa... nawet oficjalnie na stronie podaja ze maja tylko ~34% pokrycia Polski - wiec zjedzasz z glownych drog i masz dalej jedna plame na ekranie. Jak dla mnie wlasnie mapa jest najciekawsze do wyszukuwania fajnych skrotow, objazdow generalnie poza drogami glownymi ktore znam. Tak samo jak malo mi potrzeba mapa miasta w ktorym mieszkam i nic mi z tego ze miasto ma pokrycie 100% jak z tego nie korzystam a tam gdzie chce skorzystac gdzie na wyjazdach zamiast fajnych lokalnych drog nie mam nic.
    Pod tym wzgledem AutoMapa bedzie jeszcze dlugo nie do pobicia jesli chodzi o PL.

  5. #25
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Pod tym wzgledem AutoMapa bedzie jeszcze dlugo nie do pobicia jesli chodzi o PL.
    nie mow hop bo moze dzieki Euro wezma sie i za mapy polski do TomTom'a
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  6. #26
    Bart1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mogę polecić Garmina nuvi 360+GPMapa 5.0 kupiłem i
    jestem bardzo zadowolony działa rewelacyjnie jest szybki, mały ,łatwo go schować w kieszeni
    GPMapa jest bardzo dokładna !



  7. #27

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bart1
    Ja mogę polecić Garmina nuvi 360+GPMapa 5.0 kupiłem i
    jestem bardzo zadowolony działa rewelacyjnie jest szybki, mały ,łatwo go schować w kieszeni
    chetnie zobacze i pobawie sie u Ciebie na zywo

  8. #28
    Bart1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Spoko ty się pobawisz moim Garminem
    a ja twoim pedałem gazu jak założysz tą nową dmuchawkę



  9. #29
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja mam Garmina 60CSX i różne mapy, ale nie moge go za bardzo polecić jako najlepszy do nawigacji w aucie, choć sięnadaje (tylko że są tańsze lepiej do tego celu przeznaczone). Wielką zaletą jest dla mnie to, że to Garmin, bo na garminy jest naprawde masa bardzo dokładnych map (eMapa, GPMapa, masa map garmina plus masa map darmowych!). Jest to odbiornik zintegrowany, w wodoszczelnej obudowie (do 1m przez pół godziny!) więc do outdoor, na żagle, do chodzenia po górach itd. idealny, ale do auta - hmm... Ma tryb nawigacji, automatyczne wyliczanie najlepszych tras (wcześniejsze outdoory nie miały), jednak z powiadomienia ma tylko beep. Nie ma możliwości "gadania" skręć w prawo czy coś tam.. Niby to nie aż tak wielka wada, ale przy podgłośnionym radyjku bardzo słabo lub wcale go nie słychać. A i ciągłe zerkanie o co mu tym razem chodzi, potrafi przeszkadzać w jeździe

    A co do map garmina, to mam w tej dziedzinie naprawdę sporo doświadczenia (moja magisterka mocno o to zahacza i powiem tyle - można sobie samemu nawet robić na niego mapy! są kompilatory, są ładnie opisane źródła, nawet jest projekt budowania map drogowych na podstawie zarejestrowanych tras przejechanych przez mobilki

    Słyszałem natomiast sporo negatywnych opinii o TomTomie, bo mapy na polske są rzeczywiście żałosne - to już google maps ma dokładniejsze, a daleko im do tego co jest w GPMapie (podobne o ile nie identyczne dane są online na http://www.mapgo.pl czy http://zumi.pl/)
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  10. #30
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja używam automape na dellu x51v. do tego mam gps na bluetooth i wszystkim taki zestawik polecam , nie warto bawic sie w jakies przerabianie paneli, wsadzanie czegos co ktoś w końcu wyrwie (no chyba że ktoś jeździ tirem) , lepiej kupić palmtopa i zrobić sobie taki zestawik , który będzie można używać w każdym samochodzie. Ponadto palmtopa można korzystać na miliony różnych sposobów, nawet oglądać filmiki , w koncu to taki mały komputerek. Ekran jest na tyle duży że doskonale wszystko widac, a nawet jesli ktoś ma mniejszy wyswietlacz to moze sobie wlaczyć GŁOS i jechać do celu . Co do tomtoma to tez słyszałem że na polske to kicha, ale na europe jest rewelacja (tego jeszcze nie sprawdziłem). Automape przetestowalem i wiem ze niestety czasem lubi robić w konia, ale w końcu trafi się do wyznaczonego punktu

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •