Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 201 do 210 z 227

Temat: Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem

  1. #201

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SLU
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez drex87 Pokaż post
    Sluchajcie w a3 disel 1.9 niepamietamozaczenia silnika ale to jest 99 ro 110 km na zwyklej pompoie i tez byly problemy ze wskazaniem paliwa zamowilem sama plytke na portalu aukcyjnym wszystkim napewno znamym i wymienilem same styki gdzie trzebabylo przylutowac dwa kabelki i u brata smoga to juz dwa lata z tego co pamietam to koszt wyniusl jakies 30 zl

    Wysłane z mojego LG-H635 przy użyciu Tapatalka
    O jaką płytkę chodzi?

  2. #202

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Koledzy nie mogę się doczytać nic na mój problem z paliwem a mianowicie jest tak ze gdy zatankuje do pełna ON to wskazówka idzie maksymalnie w prawo chyba wychodzi poza skale i gdy przejadę 900 km to nie opada do końca tylko wychodzi ponad połowę i nie pokazuje poprawnie. Wiem też ze licznik nie pokazuje rezerwy bo już dwa razy się przeliczyłem i brakło mi paliwa a gdy np. zgaszę auto to wskazówka nie opada do końca tylko zostaje jakby na rezerwie dopiero po jakimś czasie usypia i spada tak jak temperatura. Poradzcie mi co to może być i czy wystarczy wyregulować wskazówka. Mam kabel i kilka programów ale nie wiem jaki najlepszy. Oczywiście licznik firmy Jaeger dlatego wiem ze takie rzeczy się psują jak wskazówki ale nie pokazuje rezerwy i nie wiem czy to wskaźnik w baku czy wskazówka i może kwestia regulacji. Pozdrawiam

  3. #203
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To nie kwestia regulacji tylko kwestia padającego procesora w liczniku. Możesz zrobić test zegarów za pomocą VAG-a albo VCDS-a dla potwierdzenia.
    Najlepiej dla pozbycia problemu wymiana licznika na VDO.

  4. #204

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Zrobiłem test zegarów i wskazówka nie pokazuje tak jak inne. Czy to na pewno padający procesor a nie wskazówka od paliwa którą widziałem nie tak dawno na allegro za około 100 zł?

  5. #205

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Jak ustawić pływak? Dzisiaj coś pokombinowałem z tą pompą i jutro będę sprawdzać gdzie tym razem jest koniec baku. Rezerwa zapala się tam gdzie trzeba ale problem jest taki że jak zatankuje do pelna to pojeżdże z 50-70km i dopiero zaczyna spadać a tam gdzie mam rezerwę to tak naprawdę mam koniec paliwa (niestety przekonałem się o tym pewnego dnia, wszyscy myśleli że paliwo jest i że silnik się popsuł :v)
    Z góry dzięki

  6. #206
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trillmane Pokaż post
    Jak ustawić pływak?
    przeczytaj ten wątek bo jest to opisane
    poczytaj również
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...poziomu-paliwa

  7. #207

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bogatynia
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Bardziej mi chodziło o to w którą stronę ustawić strzałki bo zmieniałem pompe na dosłownie tą samą więc adaptacja mi nie potrzebna, tylko odpowiednie przekręcenie pompy, narazie przekręciłem górną strzałkę na górny otwór w który wkręca się śrube i mam już rezerwę, czekam na zgaśnięcie silnika z powodu braku paliwa, wiem że nie powinienem bo zassie ostatni syf no ale czasem trzeba się poświęcić.

  8. #208

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cześć
    Chyba mam pływak walniety, jeśli wskaźnik paliwa pokazuje pusty bak, świeci się rezerwa i paliwa wystarczy na 0 km, "raz" zatankowalem do pełna to się odwiesił. A zawiesił się znowu gdy za długo jeździłem na rezerwie :/

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  9. #209
    kaczmar's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregoryyy Pokaż post
    ja mam problem tego typu...poprzedni wlasciciel jak jezdzil autem ktore od niego kupilem prawie nigdy nie zalewal do pelna..w momencie kiedy bak zrobil sie pelny cos sie jakby przesunelo czyli po zalaniu do pelna wskazowka wychyla sie max do konca natomiast jak poziom spada to rezerwa uruchamia sie jak wskazowka jest na polowie...co o tym myslicie???
    Witam. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem A3 i mam ten sam problem co kolega. Jak myślicie czego to może być wina? Pozdrawiam

  10. #210

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam taki problem, że gdy jeżdżę na gazie to wskazówka od poziomu paliwa spada tak jakbym jeździł na benzynie, o co chodzi?

Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •