Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 227

Temat: Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Miasto
    Oleśnica

    Domyślny

    Witam, piszę ponieważ mam ten sam problem co kolega gregoryyy w swojej A3. Otóż jak zatankuję do pełna to wszystko jest ok, mniej więcej po 200 km wskaźnik spada do zera i później się nie podnosi...w sumie to działa, kiedy chce. Czasami podniesie się po 200 km czasami po 300, nie ma na to recepty. W serwisie powiedzieli mi, że pływak jest ok i to wina licznika natomiast sam licznik kosztuje bagatela- 1600 zł więc moje pytanie- czy można to naprawić?

  2. #12
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    niewiem czy bedzie to pomocne ale mialem kiedy taki prblem: po zatankoaniu do pelna wskaznik raz pokazywal a raz pol zbiornika. Jak troche pojezdzilem to wskazowka raz byla na rezerwie raz na polowie. Przyczyna byla w zbiorniku a odkladnie przewod przez ktory sie leje paliwo wyskoczyl z takiej obejmy i zaczepial sie o plywak.

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ja dziś bawiłem się VAGiem i modułem licznika. Bodajże w grupie 2 jest takie coś jak Ressistance i Fuel...coś tam. Po podjechaniu na stacje na FISie oczywiście 0km do przejechania ,pod dystrybutorem pomiar wartości: Rezystancja 75Ohm , Fuel... 0l, po zatankowaniu 10l benzyny : Rezystancja 101Ohm : Fuel ...9-10l (wahał się pomiędzy 9 a 10l). Kiedyś zwróciłem uwagę i przy ok połowie zbiornika Rezystancja była 255Ohm...

    Piszę to dla posiadających VAGa, aby zweryfikowali to u Siebie.

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Miasto
    Oleśnica

    Domyślny

    niewiem czy bedzie to pomocne ale mialem kiedy taki prblem: po zatankoaniu do pelna wskaznik raz pokazywal a raz pol zbiornika. Jak troche pojezdzilem to wskazowka raz byla na rezerwie raz na polowie. Przyczyna byla w zbiorniku a odkladnie przewod przez ktory sie leje paliwo wyskoczyl z takiej obejmy i zaczepial sie o plywak.
    No właśnie u mnie będzie kicha...tak jak napisałem w serwisie Audi (Wrocław, Karkonoska) powiedzieli, że pozostaje mi licznik...chociaż po tym jak mi tam pogrzebali przy baku i licznikach wskazówka w ogóle jest w jednej pozycji, dokładnie 1/4 baku i ani dygnie. Zatankowałem do pełna i nadal nic...czyli po ich dochodzeniach jest jeszcze gorzej bo teraz już nawet nie wstaje...i lipa. W piątek jadę jeszcze raz i mają to po raz kolejny zbadać. Ale póki co jezdzę na podstawie wskazań licznika

  5. #15
    Abdul from Dubai Fanta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A6 Dubai Style
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja mam podobny bol, tyle ze u mnie wskaznik dziala tylko od polowy do pelna. Jak zaleje do pelna wskaznik ruszy sie dopiero jak zostanie polowa paliwa w baku. Plywak jest ok, padlo na licznik, licznik drugi zalatwilem i jest to samo.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    To i ja sie podziele tym co zauwazyłem:

    pojeździłem kilka dni na rezerwie. ( rezerwa zapaliła sie po wejściu na czerwone) VAG wslazał 8L, pojedziłem kilka dni, i VAG pokazał 6 L i nie mogłem odpalić, ( brak paliwa) zalałem 4,5 L i rezerwa zgasła ( na 10 min ), VAG wskazał 9 L, dzis dotankowałem 14,5L co w sumie daje zatankowanego 19L, paliwka jest na 3/4 , Vag wskazuje 36L czyli wskazuje podwójnie.

    Doszełem do wniosku ze wskazówka wskazuje dobrze, bo VAG pokazuje takie wartości jak na Liczniku.

    Wiec u mnie jest problemem sa podwójne wartośći.

    i moje pytanie. czy jest jakis czujnik odpwoiedziany za to ? czy tylko pływak ?

    pozdro
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  7. #17
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    DaroM, jest taki czujnik:



    Pewnie on padł i źle wskazuje... Niestety w aso stoszkę kosztuje... 227,19 netto...

    Dla wyszukiwarki: nr numer czujnika czujnik poziomu paliwa
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    gdzie znajduje sie ten czujnik? zebym wiedział gdzie szukac po szrotach. bo moze jakaś używke ? ?
    DaroM vel alfik
    Nowe imię tego samego zła

  9. #19
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    DaroM, tak jak widać przy pompie paliwa, ta jest pod tylną kanapą. Poszukaj na forum w tematach o pompie to zobaczysz jak to sie demontuje.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #20
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja potwierdze tylko, bo walce z czujnikiem u fantass'a
    zle wskazania poziomu paliwa są spowodowane uszkodzeniem czujnika poziomu paliwa, znajdującego się w baku,
    w przypadku S3, każdej wersji (209 i 224 PS) numer tego czujnika to 8L9 919 673 K

    koszt ponad 220 zł
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •