Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 227

Temat: Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem

  1. #21
    Abdul from Dubai Fanta's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi A6 Dubai Style
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marekb
    Ja potwierdze tylko, bo walce z czujnikiem u fantass'a
    zle wskazania poziomu paliwa są spowodowane uszkodzeniem czujnika poziomu paliwa, znajdującego się w baku,
    w przypadku S3, każdej wersji (209 i 224 PS) numer tego czujnika to 8L9 919 673 K

    koszt ponad 220 zł
    Hmm, spojrzalem wlasnie na rysunek z etki co larius wstawil i tam jest do quattro inny nr. Z przodu zamiast 8l jest 1J0.

  2. #22
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    fantass, dobrze wypatrzyłeś

    Dodam jeszcze jedną ciekawostkę. Wyczytałem na pewnej stronie (dość wiarygodna, bo to spis numerów VAG/SAE z naszego FAQ), że jak jest zwarcie na obwodzie czujnika temperatury cieczy chłodzącej G2 (ten co podaje temp na zegary, G62 to ten sam czujnik, ale jego drugi obwód do ECU) może zajść taka sytuacja, że wskazówka od paliwa będzie wskazywać na 0. Więc jak komuś się to trafi, to łatwo sprawdzić czy to nie jest od tego - wystarczy odłączyć wtyczkę od czujnika i spojrzeć na zegary czy jest poprawa

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #23
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    larius, a czy może to mieć też z wiązek z czujnikiem temp paliwa

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    peterx2,
    Piszesz ze jest łatwy dostęp, w moim po podniesieniu tylnej knapy znjduje się tapicerka.Co z nią z zrobić(wydaje się być trwale zamocowana)???

    Z góry dziękuję

  5. #25
    rybazkrk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    S 560Sec/A6 2.0/ 1/2 A3 ;)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregoryyy
    ja mam problem tego typu...poprzedni wlasciciel jak jezdzil autem ktore od niego kupilem prawie nigdy nie zalewal do pelna..w momencie kiedy bak zrobil sie pelny cos sie jakby przesunelo czyli po zalaniu do pelna wskazowka wychyla sie max do konca natomiast jak poziom spada to rezerwa uruchamia sie jak wskazowka jest na polowie...co o tym myslicie???
    gregoryyy ja mam ten sam problem, wymieniłem pływak wsio tankuje zawsze do peirwszego odblokowania, odpowietrzacz jej gites i działa, i też mi tak pokazuje, w aso twierdza ze to zegary bo wszytko inne wymieniłem a zegary to 1500
    wiec ja nie samobójca
    a powiedz udało ci sie to zrobic??
    pzdr
    małolitrażowe auta są fajne ale dużolitrażowe są fajniejsze
    640hp/1000Nm - Rybson Garage

  6. #26
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    pelich, nie jest trwale przymocowana. Ta mata jest wsadzona pod plastiki tylko przy boczku - delikatnie ale zdecydowanie trzeba ją wyciągnąć i odwinąć. Pompa jest pod pupą pasażera po prawej stronie

    MiG25, sorki, że tak późno odpisuję, ale jakoś mi umknął Twój post. Niestety jedyne info jakie kiedyś znalazłem to to co napisałem wyżej, ale nie wykluczone, że jest jak piszesz. Jak coraz częściej się przekonujemy niektóre błędy itp potrafią objawiać się przez na prawdę dziwne rzeczy...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Jak odlaczyc przewody paliwowe od pompy??

    Wiem ze wydaje sie banalne ale jak odlaczyc te dwa przewody paliwowe od pompy ???
    Jest na to jakis sposob???

  8. #28
    VWitek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Podepne sie pod temat..
    Kupilem niedwano Audi A3 [8L] Tdi 110ps i chcialem zobaczyc ile bedzie mi palic, pojechalem wiec na stacje na kontrolce paliła sie rezerwa a wskaznik pokazywal ponizej ostatniej kreski, zatankowalem do pełna i weszło 50 litrow, a na wskazniku poziomu paliwa pokazlo sie ze jest ful...
    Przejechalem okolo 120km i postanowilem jescze raz zatankowac do pelna, w tym momencie wskaznik pokazywal zuzycie jakies 1/8 baku.
    zdziwilem sie gdy do baku weszlo tylko 2.5litra!! sprawdzilem odpowietrznik i sprobowalem jescze dolac troche, weszlo jescze pol litra, sprawdzilem pozniej wskazania poziomu paliwa i strzaleczka praktycznie nie ruszyla sie!...
    Moze zawiesil sie plywak?...
    Ale tez nie mozliwe zeby auto spalilo mi 3 litry na 120 km... ale z drugiej strony wlałem do pelna i pompa juz odbijala wiec faktycznie bylo juz full...
    Jak to mozliwe?

    [ Dodano: Nie 06 Sty, 2008 14:14 ]
    Juz wszystko wiem...
    Pojechalem jeszcze raz zatankowac na tą sama stacje co za pierwszym razem, zalalem do pełna, wskaznik pokazywal juz dobrze a spalanie wyszlo 6 litrow w miescie
    A wiec przyczyną poprzedniego problemu byla pompa na stacji benzynowej ktora za szybko odbijala...

  9. #29

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam

    Panowie mam problem zwiazany z w/w tematem a mianowicie :

    podczas jazdy na komputerze pokladowym z szacowanych 200 km do przejechania - momentalnie spadlo mi na 60 km . Odrazu uruchomił sie sygnał dzwiekowy ze nalezalo by zatankowac. podjechalem na stacje zlalem z 15 l , wskazówka nie drgła ( pomyslałem ze ruszy po czasieP) . Ale nic sie nie stalo to podjechalem na drugą stacje dolałemz 10 l ropy ... i wskaźnik paliwa wogóle nie ruszył a co gorsza na komputerze pokładowym pokazało mi że mam do przejechania 50 km !!!! Wkurzyłem sie i podjechałem na 3 stacje i lałem ( odbijało ale przyciskałem dleikatnie pistolet ....i w konsekwencji polałem se kapcie ropą:/ a wskazówka nie drgła ... i ciągle pojawia mi sie sygnał dzwiekowy i że mam 50 km do przejechania:/

    jakies sugestie co do naprawy bądz wyłączenie komputera aby nie przypominał o braku paliwa... bo bak wydaj mi sie ze jest pełen ( czytałem poprzednie posty ale nikt nie wspominał że oprócz nieruszajcego sie wskaznika paliwa , piszczy i pokazuje ze jest mało paliwa


    ps.*( zaznaczam ze wskaznik paliwa nie jest na samym końcu lecz minimalnie ponad)

    prosze o szybka pomoc i z góry dziekuje

  10. #30
    mallcin's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    podzielę sie swoją przygodą związaną z tematem. Mianowicie po zatankowaniu do pełna (odbicie i jeszcze troszkę) wskaźnik jak zawsze pokazywał full, po przejechaniu ok 50 km ( pare razy wszedłem w zakręt ostrzej) ku mojemu zaskoczeniu wskaźnik pokazywał że brakuje ponad ćwiartkę baku. Nic zostawiłem na noc samochód myśląc że rano powróci do normalnego stanu wskazówka. Przychodząc rano wskazówka wskazywała wrosła delikatnie na równo brakująca ćwiartkę. Pojeździłem troszkę wskazówka delikatnie urosła ku górze. Wnerwiłem się i zatankowałem do pełna ale do pierwszego odbicia weszło 4,04 litra po przejechaniu od tankowania 60km. Wskazówka urosła na maxa. I na razie nie wiele przejechałem ale pokazuje max. Jak uważacie czy to może pływak się jakoś zatopił po ostrzejszym wejściu w zakręt, czy to początek jakiegoś świrowania mechanizmu??

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •