Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: lpg a znikająca benzyna

  1. #21
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Benzyna musi troszeczkę ubywac podczas jazdy na LPG,a to dlatego iż wtryski benzynowe sa chłodzone benzyna podczas jej wtryskiwania.Co ileś cykli otwarcia wtryskiwaczy LPG nastepuje otwarcie wtrysku benzyny.
    Czestotliwosc ta jest zależna od samej centralki lpg i nie mamy na to wplywu.
    Jezeli wtryskiwacze nie otwierały by sie w ogole przez caly czas jazdy na lpg to zapiekły by sie.

  2. #22
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monik Pokaż post
    ciężko powiedzieć czy dużo... tankuję benzynę co jakieś 2 tygodnie (98 za +/- 60 zł) i nie wiem czy to często czy nie, chodzi przede wszystkim o to, że zasięg pokazywany na FISie spada mi podczas jazdy na gazie.
    U mnie jest dokładnie tak samo więc myślę że nie ma czym się martwić. Nawet tankuję tak samo
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Benzyna musi troszeczkę ubywac podczas jazdy na LPG,a to dlatego iż wtryski benzynowe sa chłodzone benzyna podczas jej wtryskiwania.Co ileś cykli otwarcia wtryskiwaczy LPG nastepuje otwarcie wtrysku benzyny.
    Czestotliwosc ta jest zależna od samej centralki lpg i nie mamy na to wplywu.
    Jezeli wtryskiwacze nie otwierały by sie w ogole przez caly czas jazdy na lpg to zapiekły by sie.
    Pierwsze słyszę o czymś takim. Jak jechałem po niemczech +-1500km to benzyny prawie wogóle mi nie ubyło - a te ciut co znikneło to podczas odpalania po postojach więc myślę że twoja teoria jest błędna.
    Ostatnio edytowany przez Hellboy - 14-05-10 o 22:01 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #23

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Też mi się wydaje, że minimalny ubytek benzyny w czasie jazdy na gazie to rzecz normalna i nie widzę w tym żadnej sensacji.

  4. #24
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hellboy Pokaż post
    Pierwsze słyszę o czymś takim. Jak jechałem po niemczech +-1500km to benzyny prawie wogóle mi nie ubyło - a te ciut co znikneło to podczas odpalania po postojach więc myślę że twoja teoria jest błędna.
    Akurat to nie moja teoria
    Czytałem o tym na jakies stronie zwiazanej z LPG



    Chociaż nie jestem pewien czy nie było tam mowy o nieco nowszych silnikach FSI
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 14-05-10 o 22:21

  5. #25

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Spalanie BP na gazie

    Witam Was!
    Mam następujący problem z gazem, gdy jeżdżę spokojnie do tak do 3tys. obrotów wszystko jest ok, ale gdy zaczynam przeciągać
    trochę na obrotach to widzę jak wskazówka od paliwa opada i zasysa paliwo z baku po chwili i odpuszczeniu pedału gazu zaraz widzę jak paliwo wraca
    do baku, i generalnie widzę przy szybszej jeździe że ubywa mi tego paliwa, jest to możliwe ?
    instalacja to STAG 4
    wtryski nie mam pojęcia dodaje foto.

  6. #26
    DRG's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Obstawiam, że gazownik nie potrafił wystroić instalacji na wyższych obrotach i ustawił podpieranie benzyną. Podaj dokładną specyfikacje instalacji. Być może monter dobrał za mały reduktor, i chciał to jakoś uratować.

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hm dokładną specyfikację, co chciałbyś wiedzieć bo jestem w temacie gazu zielony, moje pierwsze auto z gazem na dodatek które posiadam miesiąc, mam papiery od gazu to coś tam wyczytam

  8. #28
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Wyjaśnienie może być takie jak wyżej. Gazownik mógł ustawić instalację tak, że wspiera się benzyną na wyższych obrotach. Nie powinno się tak robić.

    Ale może też być to co innego. Mi u mnie wskazówka od pb cyklicznie trochę opada i się podnosi. Po prostu komputer myśli, że spala pb a po jakimś czasie łapie, że paliwo jednak jest. Generalnie na 1400km spalił mi 5l pb, trzeba pamiętać, że na rozruch silnik zużywa pb, póki się nie rozgrzeje.

    Zaobserwuj np na odcinku 500km, czy rzeczywiście pb ubywa, czy to tylko głupiejący komputer.

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Raczej to nie głupiejący komputer, autem zrobiłem już ok 3 tysięcy km.
    na ostatni około 1 tysiąc zjadło mi paliwa za 5 dyszek
    A jest teraz ciepło przełączenie na gaz to jest chwila. Jechać z tym do jakiegoś dobrego gazownika ? i pytać o to podpieranie paliwem na wyższych
    obrotach ? Nie mam pojęcia nawet gdzie w okolicach łodzi jest jakiś dobry.

  10. #30
    manx's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Na 1000km spalił Ci ok 10l benzyny. Czyli 1l/100km. Moim zdaniem takie coś jest możliwe. Jeśli nie czekasz aż samochód przejdzie na gaz, to trzeba pamiętać, że po uruchomieniu jedziesz na ssaniu, więc więcej go zużywa. A jeśli np. jeszcze dużo krótkich odcinków, gdzie silnik zdąży się ochłodzić, to wg mnie taki wynik jest raczej normalny.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •