Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 204

Temat: Podgrzewane fotele-instalacja/problemy...

  1. #81
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    e tam, moj kolega zrobil to za 1/2 kosztów co mowiles, ale co i jak dokladnie bylo robione to niestety nie wiem
    There's only one word you need to know. Low.

  2. #82

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    dmdash ja również dowiadywałem się mniej więcej co do kosztów zamienników. Jest jakaś opcja maty uniwersalnej ale czy ona będzie ok to nie wiem. Masz rację że można to zrobić taniej ale chyba i tak sobie odpuszczę, nie ma tragedii jeśli chodzi o zimny tyłek

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #83
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    witam mam pyt.troszke z innej beczki ale chyba miesci sie w tym temacie wiec poco zakladac nowy.mam w autku siedzenia recaro elektryczne czarna skura i moje pyt.czy one moga miec podgrzewanie i do czefo moze byc taka czarna kostka zaraz kolo przekaznikow?napewno czerwona to zasilanie siedzenia zolta to poduszka.od tej wtyczki ida dwa brazowe przewody gdzies do siedzenia(2 czarne to ja dodalem jak mialem siedzenie poza autem w razie czego)dodaje fotki

    [IMG]www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c57c6e1a7e62a06f.html[/IMG]

    [IMG]www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31ba7fa978337d76.html[/IMG]
    Ostatnio edytowany przez horus1979 - 31-12-10 o 17:14

  4. #84
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie będę zakładał nowego tematu
    Mam problem z grzaniem fotela kierowcy-pasażera grzeje ok.Mianowicie wydaje mi się że grzeje mi tylko taki pasek przy samym końcu fotela-jak siedzę to mam go przy kolanach jakieś pomysły co mam sprawdzić??Czy maty się skończyły?

  5. #85
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    no raczej wygląda na maty, ale najpierw sprawdź kable pod fotelem, wtyczki popraw i zobacz czy nie masz gdzieś kabla przetartego, może nim rusz. Ja miałem ostatnio podobnie, chociaż u mnie raz grzało raz nie, wtyczka mi się wypieła.
    There's only one word you need to know. Low.

  6. #86

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez $iwy Pokaż post
    wydaje mi się że grzeje mi tylko taki pasek przy samym końcu fotela-jak siedzę to mam go przy kolanach jakieś pomysły co mam sprawdzić??
    Maty grzewcze w fotelu są połączone szeregowo tzn że, jak jedną szlag trafi to nie grzeje cały fotel. Najprościej sprawdzić podając bezpośrednio napięcie na dwa grubsze przewody (dwa cieńsze są do sensora temperatury) czyli brązowy i czaro-żółty po uprzednim rozłączeniu zielonej kostki. Jak iskrzy tzn że grzeje, jeżeli nie to jest uszkodzona któraś z mat najprawdopodobniej siedziska.

  7. #87
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki.W sobotę po pracy zabiorę się za to i sprawdzę.Bo w tygodniu o 18 już ciemno

  8. #88
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Witam mądre głowy potrzebujemy pomocy.

    Nie możemy podpiąć podgrzewania foteli i liczę na waszą pomoc. Temat ten i schematy czytalismy milion razy i nie mozemy dojsc ładu.

    Mamy fotele kubełki, maty zostały wsadzone przez tapicera. Sprawdzone na krótko pod 12V do zapalniczki prowizorycznym połączeniem i grzeją. No ale chcemy zrobic tak jak jest w serii.

    Włączniki wsadzone, podpięte pod fotel i nie podgrzewają z pomocą przełączników. Od razu mówię, że sprawdzane były przełączniki z mojego auta też i jest to samo (u mnie w aucie działąją, w drugim aucie nie grzeją fotele).

    I teraz opiszę mniej więcej temat, chociaż jestem laikiem.

    Mata ori VW/AUDI zakupiona ma 3 kable:

    1. Masa
    2. Plus+
    3. Sygnał zagrzania mat

    Przyciski są ori przedlift z 6 stopniową regulacją.

    Podąrzając za schematem: http://www.a3-club.net/forum/showthr...l=1#post187384 wszystko zostało podłączone.

    Masa złapana jest pod kierownicą i jest wspólna do obu mat i przycisków (na ten sam zacisk). Plus z mat dochodzi do nr 2 na pokretlach, minus (wspólny) do nr 6, sygnal zagrzania mat do 3, z nr 5 do bezpiecznika 5, nr 4 do bezpiecznika 44, do nr 1 podświetlenie.

    Jedyne co działa, to podświetlenie :/ maty nie grzeją. Jak ustawimy przełącznik na pozycji nr 6 to mierząc miernikiem mamy 1V albo 9V (przy 9V też nie grzeje mata). Jak odepniemy matę, to napięcie jest takie samo.

    Co może być nie tak?
    Jaka rezystancja powinna iść z maty?
    W jaki sposób jest podawany sygnał zagrzania maty?

    pomóżcie ;D
    There's only one word you need to know. Low.

  9. #89

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    W jaki sposób jest podawany sygnał zagrzania maty?
    Przez sensor w macie (sensor jest podłączony dwoma przewodami, jeden masowy drugi do regulatora) to on podaje sygnał do elektroniki regulatora czy ma podać napięcie na matę czy nie.

  10. #90
    maciek1632's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Przez sensor w macie (sensor jest podłączony dwoma przewodami, jeden masowy drugi do regulatora) to on podaje sygnał do elektroniki regulatora czy ma podać napięcie na matę czy nie.
    A jeszcze pytanie - jaki to jest sygnał? zwarcie do masy, +12 czy sygnał jest napięciem regulowanym przez czujnik w macie(podejrzewam że jest to termistor, który podaje 12V i zmniejsza to napięcie w momencie zagrzewania się maty zmieniając na bierząco rezystancję).

    Dodatkowo pytania -
    1. Jakie powinien podawać napięcie przycisk do maty?
    2. Czy napięcie wychodzące na matę powinno być takie samo jak czujniku zagrzania maty?
    Troszkę jeszcze dzisiaj posprawdzałem połączenia - jest dobrze na 130%.
    Wystąpiła jeszcze jedna ciekawostka:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash
    Jedyne co działa, to podświetlenie :/ maty nie grzeją. Jak ustawimy przełącznik na pozycji nr 6 to mierząc miernikiem mamy 1V albo 9V (przy 9V też nie grzeje mata). Jak odepniemy matę, to napięcie jest takie samo.
    Jeśli mierzyliśmy z dmdash napięcie to na wyjściu do maty było 9V a na przyjściu z czujnika było 1V lub odwrotnie, teraz jest tak że odpalam grzanie na 6 i na wyjściu na matę jest 9,5V i na wejściu czujnika zagrzania jest 9,5V.
    A3 8L 1.6 AKL 101KM --> A4 B5 1.9 TDI AFN 190KM --> S3 8L 1.8T APY 210KM

Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •