Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 204

Temat: Podgrzewane fotele-instalacja/problemy...

  1. #191
    Michation's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    89 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Właśnie jestem świeżo po władaniu wiązki, spokojnie pod dywanem włożyć bez rwania całej podłogi, zaczynałem od miejsca kierowcy gdzie wycjodzinwiazka , pózniej przy tunelu do bezpieczników i tunelem na druga stronę i wychodzi w miejscu gdzie jest ori wiązka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



    10% ZNIŻKI NA USŁUGI W SONAX SERVICE WARSZAWA

  2. #192
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    korzystając z
    Cytuj Oryginalnie napisane przez -=RAFAL=- Pokaż post
    ...a więc sprawa jest dość prosta jak nie banalna. w wiązce mamy cztery kable
    -szaro czerwony (na nim jest cały czas +12v i podpinamy go pod bezpiecznik 44 pod ten gruby czerwony kabel)
    -brązowy (masa i podpinamy go na oczku w punkcie zbiorczym na listwie masowej pod kierownicą pod plastikami)
    -szaro niebieski (podświetlenie włączników i jak ktoś chce iść na łatwiznę to niech podepnie go od jakie kol wiek inne oświetlenia jakiegoś włącznika - w każdym włączniki jest ten kabelek)
    i pozostał ostatni nieszczęsny kabel który sprawia najwięcej problemu i wiele ludzi trochę błędnie go opisywało)
    -czarno granatowy (jest to też +12v ale jest to kabel sygnałowy, informacyjny załączający przekaźniki do grzania mat. wpinamy go w bezpiecznik nr 5 tam też jest kabel o identycznych kolorach. ten kabel to nic innego jak sygnał z alternatora i jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. chodzi o to że na postoju lub po zapłonie oraz po włączeniu włączników, maty nie będą grzać bo pobierały by spooooooro prądu z akumulatora rozładowując go. dopiero po odpaleniu silnika pasek będzie napędzał alternator i tym kabelkiem popłynie sygnał informacyjny że akumulator jest ładowany i można odpalić maty grzewcze)...
    skończyłem zakładanie instalacji grzania tyłka

    podświetlenie przełączników podłączyłem pod przełącznik ESP(wystarczy wypiąć pin po zdjęciu osłonki)

    i wlutować się w kabel(ew.skręcić go z nim)

    podświetlenie działa

    o dziwo
    Cytuj Oryginalnie napisane przez -=RAFAL=- Pokaż post
    ...-szaro czerwony (na nim jest cały czas +12v i podpinamy go pod bezpiecznik 44 pod ten gruby czerwony kabel)...
    ale nie było go do czego podpiąć tzn. były puste miejsca
    rozumiem że to po prawej ma być puste bo tam mamy się podpiąć

    ale po lewej nie było kabla zasilającego

    trzeba podciągnąć tam zasilanie z grubego czerwonego kabla za pomocą kawałka kabla z konektorem 000979407E(kabel 2mm lub 2.5mm)

    wystarczy że natniemy otulinę grubego kabla z zasilaniem z akumulatora

    i dolutujemy kabel z pinem

    aby zamocować piny w puszce bezpiecznika trzeba odbezpieczyć blokadę na dole(wystarczy je przesunąć/piny nie wypadną)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-08-17 o 20:02

  3. #193
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    dobra czas wyprostować temat mat uniwersalnych(koszt od 35zł za sztukę) bo już wszystko zrobione/sprawdzone/pomierzone...
    maty uniwersalne da się podłączyć pod oryginalną instalację(lub dorobioną)
    mata grzewcza ma wlutowany termostat który i tak nie bierze udziału w grzaniu(niedogrzewa się mata do tych 60-70 stopni celcjusza) i jak ktoś chce to może go wylutować i połączyć kable(ja sprawdzałem z nim i bez niego grzanie i jest takie samo)


    teraz czas na dobranie termistora który da sygnał do sterownika aby puścił prąd na maty bo te uniwersalne go nie mają
    termistor NTC 10kohm(koszt to 3-4zł) i przylutowanie kabli i połączenie do kostki 1J0937741(to ta która będzie pod fotelem)


    kostka instalacji ma 4 przewody
    2 grubsze to + i - dla maty
    2 cienkie to termistor


    podpiąłem to do testów na zwykłych konektorach męskich(finalnie będzie w/w kostka wraz z pinami) a termistor położyłem luzem pod matę



    próba i pomiar termistora(pozycja 0 na przełączniku grzania) i jest 10kohm


    pozycja od 1 do 6 opór spada czyli działa(po ściśnięciu w palcach czytaj "podgrzaniu go" wartości się zmieniają co również potwierdza jego sprawność)


    pozycja od 0 do 6 na włączniku grzania i sprawdzenie napięcia bez termistora i jest 0V(czyli sterownik nie załączył maty)


    pozycja od 1 do 6 na przełączniku grzania ale już z termistorem i mamy prąd na matach i grzanie tyłka działa jak należy


    ale że nie dawało mi to spokoju dlaczego sprawdzając ręką ciepłotę maty "średnio" ja czuć umówiłem się na pomiar z mariachi-m i po sprawdzeniu jest wszystko jak mam być
    teraz czas maty wsadzić w fotele

    jeśli ktoś chce zmienić na maty uniwersalne lub z jakiegokolwiek innego auta to śmiało może to zrobić pamiętając jedynie o zmianie termistora na w/w
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 18-01-18 o 19:49

  4. #194
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Panowie od pewnego czasu mata siedziska kierowcy dosłownie pali tyłek. Oparcie wydaje sie że nie grzeje. Gdzię szukać przyczyny??
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #195
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zmierz napięcie na kostkach pod fotelem +/- i na termistorze
    przełącznik/sterownik może dostawać złe "dane" od termistora i nie odcina zasilania
    to jakaś 1 minuta pracy

  6. #196

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Co może być powodem słabszego grzania fotela kierowcy? Po włączeniu grzania fotel pasażera nagrzewa się błyskawicznie, natomiast jakiekolwiek grzanie fotela kierowcy odczuwam dopiero np. po kilkunastu minutach ale nie jest to stała reguła, czasami potrzeba więcej czasu, czasami mniej (mowa o ustawieniu grzania na maksymalną wartość 6). Samo rozgrzewanie też trwa wolno.

  7. #197
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pomień włączniki miejscami w pierwszej kolejności
    druga sprawa to pomiar na kostce pod fotelem

  8. #198
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Może ktoś podpowie. Z dnia na dzień przestał grzać fotel kierowcy, to znaczy grzeje tylko obszar pod udami, natomiast tyłek i oparcie nic. Fotel pasażera grzeje normalnie bez problemów. Jeśli to ma znaczenie, to przed tym gdy jeszcze działało poprawnie to miałem uczucie jakby ktoś w mój prawy pół****k wbijał igłę, tak parzyło w jednym punkcie że nie dało się wysiedzieć nawet na 1 poziomie grzania. Co się mogło stać? Maty kaput?

  9. #199
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    przepaliła się tam mata
    da się to naprawić poprzez lutowanie ale ile to pochodzi trudno powiedzieć bo lata robią swoje

  10. #200
    Patryk619's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dlaczego w takim razie pod udami grzeje a reszta nic? Jeśli się przepaliła to nie powinno nic grzać?

Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 1018192021 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •