Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 29

Temat: Wypadanie zapłonu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Wypadanie zapłonu

    Koledzy... potrzebna pomoc.
    A3 2.0TFSI 2005rok. Wyskakuje mi ikonka check engine (po skasowaniu 1-2 dni i znowu jest). Bledy opisane sa jako wypadanie zaplonu. Pojawia sie blad:
    008583 - Bank 1; System too Lean at Idle
    P2187 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent - MIL ON
    i zapala sie kontrolka. Po jakims czasie (ostatnio po 66 przejechanych km) wysakuja kolejne dwa:
    000768 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
    P0300 - 008 - Implausible Signal - Intermittent

    000771 - Cylinder 3: Misfire Detected
    P0303 - 008 - Implausible Signal - Intermittent

    Dodatkowo trafilem na kanal 15 silnika opisany w vcds jako Missfire detection. Cylindry 1,2,4 wartosc jest caly czas 0 a na cylindrze 3 na biegu jalowym tak co 2-4 sek wartosc rosnie. Zauwazylem ze jak przgazuje lekko (trzymalem go kolo 2tys obrotow) wartosc przestaje rosnac. Na wolnych obrotach czuc ze silnik co chwila lekko ma zachwianie. Cewki byly wymieniane (ostatnio zmienialem ich kolejnosc w cylindrach - cokolwiek nie robilem zawsze cylinder 3), swiece sa nowe. Lambda za silnikiem wymieniona na nowa. Bylem u elektryka przed chwila - mowil ze sprawdzal elektryke i wszystko jest ok. On podejzewa zawor ale nie jest pewien.
    Czy ktos moze mial cos takiego? Albo macie jakies pomysly?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-10-15 o 21:28

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Uszkodzona cewka lub zuzyta swieca....to z tych tanszych.
    Moze byc rowniez uszkodzony wtryskiwacz...to z tych drozszych.
    AXX - 445Ps

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przy zakupie auta koles mowil o cewkach... W koncu przy mnie wymienil mi cewki ze swojego auta (mial TT z tym samym silnikiem). Nie pomoglo. Zamienilem ostatnio cewki miejscami - blad powinien podazyc za uszkodzona cewka czyz nie? A zostal na cylindrze 3. Czy to moze byc jakas nieszczelnosc w dolocie np? Albo czy da sie bez rozbierania wszystkiego na 100% stwierdzic ze wtryskiwacz niedomaga? Bez sensu byloby rozkrecac wszytko placic za uszczelki i co tam jeszcze jak na koncu okazaloby sie ze to nie to.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    zapraszam na diagnostyke...tylko troche daleko masz

    a jak swiece...nie napisales nic o nich.
    AXX - 445Ps

  5. #5
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaszczur Pokaż post
    swiece sa nowe.
    Napisal ze sa nowe.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Swiece sa nowki. Sam wymienialem.
    Do Bielsko-Bialej faktycznie troche za daleko.
    Umowilem sie z gosciem tutaj na miejscu. Sugerowal zamiane wtryskiwaczy w cylindrach. Jak blad przeskoczy na inny - to mamy winowajce. Jak nie przeskoczy... Boje sie myslec co dalej.
    Zapalanie sie kontrolki na zegarach powoduje ten pierwszy blad "Bank 1; System too Lean at Idle" bo w tej chwili mam samo wypadniecie zaplonu bez tego pierwszego bledu i kontrolka sie nie swieci. Troche to dziwne bo ostatnie 5 razy po skasowaniu bledow ten system to idle byl zawsze pierwszy. Nie wiem czy to ja cos zmienilem - pare wezykow poodpinalem zeby sprawdzic czy uszczelki sa i pozniej zalozylem tak samo jak byly. Nic wiecej.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf V GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    na jaki paliwie jeździsz? 95 czy 98?

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    98. Raz zatankowalem 95 jakis miesiac temu i mam wrazenie ze wiecej spalil, wiec w sumie to sie nie oplaca.
    Dodano:
    Wczoraj sie troche pobawilem... zdjalem oslone silnika, wykrecilem przeplywomierz zeby zobaczyc czy da sie cos przeczyscic (jest taki ze nie ma dojscia do tych drucikow) i rozpialem.. hmm.. taki waz plastikowy (kolanko) zeby zobaczyc czy sa tam uszczelki - jakis gosc gdzies na forum zagranicznym pisal ze mial ten blad "Bank 1; System too Lean at Idle" i ze wlasnie w tym wezyku brakowalo mu o-ringa. Pisal ze to bypass filtra weglowego czy jakos tak. Ja uszczelki mialem z obu stron i podpialem to tak jak bylo. Dokrecilem takze jakas tam srube od takich metalowych przewodow (chyba paliwowe do wtryskow- ale ze mnie taki mechanik jak z koziej d... trabka )Przejechalem od wczoraj jakies 100 km (z czego 70 na trasie) i zadnego bledu nie mam... Zobaczymy co sie bedzie dzialo dalej.
    Dodano:
    Jeszcze jedno... na wolnych obrotach (na swiatlach czy cos) silnik nadal lekko sie trzesie wiec pewnie wypadania zaplonow jeszcze sa. Nie ma za to bledu zadnego ani na zegarach ani w vagu. Pewnie wartosc dla cylindra 3 na kanale 15 nadal rosnie. Czy takie wypadanie w ogole powoduje odpalenie kontrolki na zegarach? bo raz widzialem ze wartosc na kanale 15 doszlo do 22 i zresetowalo sie do 0. Moze to dziala tak ze jak pojawi sie iles bledow w jakims tam okresie czasu to wtedy wywala? (moja kontrolka odpalala sie od "Bank 1; System too Lean at Idle").
    Ostatnio edytowany przez jaszczur - 10-05-10 o 17:16 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Napisz jakie wartosc mozesz zobaczyc na kanale 32 w blokach wartosci mierzonych
    AXX - 445Ps

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    jeszcze dodatkowo dochodzi czyszczenie i adaptacja przepustnicy + to co pat napisał.
    Chip-tuning - Inowrocław - edc 15/16/17 brk-tuning.pl
    Hamownia obciążeniowa
    Fap off

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •