Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 29 z 29

Temat: Wypadanie zapłonu

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    sprawdź położenie wałków rozrządu na 91 kanale

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebiatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Witam,

    Problem z wypadającym zapłonem na 4 cylindrze rozwiązany. Problemem była uszkodzona gładź krzywki ssącego wałka rozrządu oraz przy okazji dźwigienki. Powodem tego była nieszczelność gniazda zaworowego (mimo, że badanie kompresji nie wykazało problemów).

    Naprawa kosztowała całkiem sporo... Regeneracja głowicy, nowe wałki rozrządu, dźwigienki, prowadnice, zawory. Przy okazji łańcuch, napinacz, rozrząd, popychacz... Ale autko w końcu pracuje jak nowe, mam nadzieje że na długo

    Dziwi mnie tylko dlaczego akurat ta jedna krzywka tak się zużyła (pozostałe wyglądają dobrze). Poniżej wrzucam zdjęcia:





    Pozdrawiam

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA

    Domyślny P0302 od pół roku po kilku wymianach

    Witam

    Jestem posiadaczem Audi A3 2.0 TSI 8P z 2009 roku. Auto po kupnie pokazywało 1 błąd P0302 wypadanie na 2 cylindrze. Nie było zauważalne nic więcej poza kontrolką check engine. Wymieniłem wszystkie świece, cewkę na 2 cylindrze i wyczyściłem wszystkie wtryski i 2 wymieniłem na nowy. I dalej jest to samo. Auto przy spokojnej jeździe na zimnym silniku obroty między 1,5-2,0 tyś czuć delikatnie wypadanie cylindra. Kontrolka pojawia się po ponad 150 km. Może ktoś się spotkał z takimi przyczynami? Bo już nie wiem co mogę wymienić a mechanicy powoli rozkładają ręce.

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze A3 1.6: NIE cewki/świece

    Witam.

    Mam Audi A3 1.6 rok 2006 BSE 102km z 210.000 km

    POTRZEBUJĘ POMOC

    - Pól roku temu kupiłem samochód i od razu wymieniłem rozrząd.
    - Tydzień temu (czyli ok. 6 mies i 3000 km pózniej), na 700 kilometrową trasę, podczas jazdy samochód zaczynał tracić moc, zapalił się kontrolka "check engine" + migającą ESP. Zatrzemałem autko i pojechałem d serwisu gdzie twierdzono błedy:
    * P0300 - Przerywacz spalania rozpoznany / Przerwa/zwarcie do masy
    * P0302 - Przerywacz spalania cylinder 2 rozpoznany / Zwarcie do plusa
    Wymieniono: 4 świece + przewody + cewka

    - W drogą powrotną (~1000 km) mi się zapalił kontrolka "poziomu oleju" i dolewałem.

    - 3-4 dni pózniej, znowu mi się zapalił "check engine" + migającą ESP. U mechanika, błedy było:
    * P0300 - Przerywacz spalania rozpoznany / Przerwa/zwarcie do masy
    * P0301 - Przerywacz spalania cylinder 1 rozpoznany / Zwarcie do plusa
    Czemu teraz na pierwszym cylindrzę?? Podejrzewali zle jakosci kabli albo zle zamontowanych. Demontowali, montowali jeszcze raz, kasowali błąd i nie wróciło.
    Jak katalizator był zalany paliwem, radzili mi pojechac ~50km i tak zrobiłem.

    Teraz, znowu mi sie zapalił "check engine" + migającą ESP. I znowu jest wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze. Swiece, kabli i cewka sa nowy. Po sprawdzeniu silnika, kompresia jest ok, paliwo jest ok, iskra jest mniejsza ale jest. Niby wszystko jest ale silnik nie działa na pierwszym cylindrze.



    Dodać ze, z włączonym silnikiem, jak sie rozłączyć kable od pierwszego cylidra z cewki, praca silnika się nie zmienia, jest taka sama.
    Taka sama akcja na reszta cylindrze jest ok: od razu silnik zaczyna szarpać i chce zgasnąć.

    Do tego, pod samochodem jest suchy, ale silnik wygląda drobnie zalany olejem

    Prosze o pomoc!! Dziękuję!!
    Ostatnio edytowany przez tortilladepatata - 15-10-17 o 17:38

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny MissFire/Wypadanie zapłonu + wysokie spalanie

    Cześć kupiłem samochód niecałe 2 tygodnie temu wszystko jest prawie w porządku, musiałem wymienić termostat bo nie grzał się do 90 stopni.

    Jednak mam jeden problem: rozpędzenie silnika pomiędzy 5 a 6 tys obrotów powoduje zapalenie się ESP i miganie "cheack engine".
    Auto traci na mocy, obniżenie obrotów skutkuje wyłączeniem się kontrolki silnika i powrotem mocy. Niestety ESP nadal się pali i nie reaguje na guzik włączania i wyłączania.
    Dopiero wyłączenie i uruchomienie ponownie silnika resetuje kontrolkę ESP.

    Vag wykazał losowe wypadanie zapłonu na cylindrach 1,2,3,4. Podczas wymiany termostatu poprosiłem mechanika by zerknął na świece. Według niego wyglądają dobrze. Co powinienem jeszcze sprawdzić ?
    Druga sprawa podczas jazdy na zepsutym termostacie spalanie wyszło mi koło 9,5 l głównie był to cykl mieszany a nie typowy miejski czy takie spalanie jest w porządku ?
    Planuje założenie instalacji LPG czy muszę rozwiązać problem wypadającego zapłonu, czy mogę spokojnie zrobić LPG i później szukać źródła problemu?

    @EDIT: Silnik 1.6 MPI 112 tys przebiegu - raczej realny. Świeżo po wymianie rozrządu oleju i filtrów niestety nie przeze mnie a przez gościa co sprzedawał.
    Ostatnio edytowany przez Akihito - 02-04-18 o 01:01

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczółki
    Auto
    Audi A3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Wypadanie zapłonu

    Mial ktoś z was może podobny problem z wypadaniem zapłonu. Mianowicie od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem zapłonu na 1 cylindrze. Check engine miga tylko jak silnik jest zimny i na dworze jest wilgoc gdy auto zejdzie z ssania check przestaje migać. Świece są dobre wszystkie białe cewki byly podmieniane i tez sa ok kompresja jest więc zawory nie są wypalone. Jedyne co jest po podłączeniu do komputera to ze gdzies na przewodach jest przebicie i dlatego na ssaniu występuje wypadanie zaplonu.

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny 2.0 TDI BKD 16v wypadanie zapłonu

    Witam, od nie dawna w moim BKD na postoju lub przy przyśpieszaniu są lekkie szarpnięcia. Zakupiłem kabel sprawdziłem błędy oraz te bloki pomiarowe i przesyłam zdjęcia z tego co mi wyszło.
    Pozostaje mi wtrysk do zmiany czy może to być jeszcze coś innego? Są jeszcze błędy świec więc wymienię je w tym tygodniu.








    Z góry dziękuję za pomoc.

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    S3 8p
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Cześć wszystkim.

    Mam następujący problem:
    W trakcie podnoszenia mocy w moim s3 wciąż borykam się z problemem wypadającego zapłonu przy 6500rpm na trzecim cylindrze. Co nie pozwala przekroczyć granicy 360km

    Co zostało zrobione: nowe wtryski z rs3, nowe przewody, nowe cewki, świece, nowe pompy paliwa (zarówno wysokiego autotech i niskiego ciśnienia), nowy kompletny rozrząd, przepustnica tts-a, większy cooler, turbina k04 - hybryda od peruna, czyszczenie gniazd zaworowych, zawór ciśnienia paliwa z rs4, dp 3", wyczyszczony bak, wymienione wszystkie filtry, kompresja ksiązkowa

    Ponieważ problemu nie udało się rozwiązać w Compsporcie razem z obecnym mechanikiem przejrzeliśmy wszystko od nowa, robiliśmy na nowych częściach, w żadnym miejscu nie chcieliśmy pozostawić możliwości że coś jeszcze nas będzie blokować...

    Obecnie w planach jest podmienienie czujnika położenia wału i zastanawiamy się czy może sam sterownik silnika jest jakiś ułomny... Ale pisze do was z konkretnym pytaniem:

    Jak wynika z moich informacji, zbieranych głównie z zagranicznych forum, objawy są typowe jak przy wadliwych sprężynach zaworów wydechowych (montowanych jakoś chyba do końca 2007 roku). W moim egzemplarzu są jednak już poprawione sprężyny więc początkowo zarzuciliśmy ten trop.
    Samochód ma jednak przejechane 205kkm z czego co najmniej połowę z podniesioną mocą. W związku z tym zastanawiam się czy może sprężyny nie są już po prostu zużyte i nie trzymają swoich parametrów... Pytanie do was:

    Czy sądzicie że po takim przebiegu można stawiać na wspomniane sprężyny?
    Czy może macie jeszcze jakieś inne sugestie?

    Będę wdzięczny za pomoc.

  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczółki
    Auto
    Audi A3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Wypadanie zaplonu tylko gdy wilgotno

    . Od pewnego czasu mam problem z wypadaniem zaplonu na 4 cylindrze oraz losowe wypadanie na wszystkich cylindrach. Wyciągnąłem cewke z 4 cyl i zauważyłem że jest pęknięta na plastiku, kupilem nowa ale znów wypada zaplon gdy auto postoi na dworze w deszczu lub wilgoci i tylko na ssaniu to występuje. Swiece wymienione na nowe. Wtrysk sprawdzany kompresja tez. Możliwe że jest gdzies niesaczelnosc w kolektorze ssacym na wysokości 4 cyl?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •