Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Czy to rozrusznik?

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Czy to rozrusznik?

    Witam!

    Piszę, ponieważ nie jestem pewien czy to wina rozrusznika. Otóż w ogóle nie kręci. Sprawdzałem na climatroniku na kanale 20 napięcie na akumulatorze i bez przekręcania kluczyka jest 12,8 a w momencie przekręcenia w pozycję III spada na 12,5 gdy jadę jest ponad 14. Jak na mój gust problem akumulatora odpada...? Jak przekręcę kluczyk to bardzo słabo słychać tylko taki dźwięk jakby się coś elektrycznego załączało i na pewno nie jest to ślizgający się bendix tylko znacznie ciszej. Rok temu ślizgał mi się bendix i rozrusznik był w naprawie z tego powodu, więc potrafię to rozpoznać. Czy w rozruszniku może się jeszcze coś innego popsuć niż ten bendix? I czy to w ogóle wygląda na winę rozrusznika?
    Z góry dziękuje za pomoc!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-11-20 o 14:02

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    zobacz może się jakiś przewód odłączył od wtyczki przy rozruszniku, napięcie jak najbardziej masz si jeżeli podczas przekręcenia kluczyka na rozruch napięcie spada to znaczy ze stacyjka tez si a więc jak to mówią elektrycy Trza Panie zacząć szukać od Konca a w tym wypadku od rozrusznika Pozdrawiam

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    OK. No to w poniedziałek przyjrzę się tym kablom, a tymczasem pozostaje mi jutro 2x pchanie
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to chętnie posłucham/poczytam

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mogą się jeszcze zawiesic szczotki
    Części do grupy VAG oryginalne i zamienniki oraz płyny eksploatacyjne, polecam sklep u tego forumowicza ELEMENATEUR ma najtańsze i bezkonkurencyjne ceny na rynku naprawdę polecam

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czy wyjęcie rozrusznika jest jakieś skomplikowane? Od razu mówię, że nie mam zdolności mechanicznych

  6. #6
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    nie obędzie sie pewnie bez odkręcenia filtra powietrza, żebyś miał lepszy dostęp, ja robiłem to niedawno. Przyczyna była taka, że wsiadłem do auta, przekręcam kluczyk, a tu nic - nawet zgrzytu, wszystko prócz zapłonu. Co było przyczyną? Przy rozruszniku masz takie łączenie:



    tu widać między tą częścią wyższą a niższą jest takie połączenie, to mi się utleniło (miedziane połaczenie) i nie było zapłonu. Niewielki koszt naprawy był, wymieniłem szczotki, tulejkę, simering i jest malina

    ja robiłem to na kanale, to oczywiscie musialem zdjac sobie oslonę silnika, żeby go łatwiej wyjąć, bo od strony maski się nie dało. Musisz opracować technikę, trzyma się to na takich 2 dużych śrubach
    There's only one word you need to know. Low.

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ok. Powiedz mi jeszcze czy podniesienie na samym lewarku mi wystarczy? Nie dysponuje kanałem, a tylko garażem podziemnym

  8. #8
    Kamilmax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Srebrna Strzała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Siema. Wydaje mi sie ze nie obedzie sie bez kanalu, lewarek bedzie troche za niski i nie odkrecisz calej oslony silnika. To co opisujesz moze byc spowodowane uszkodzeniem wlacznika rozrusznika (taka mala banka zintegrowana z rozrusznikiem jak na zdjeciu "dmdash") mozna to samo wymienic chociaz zwyke konczy sie to wymiana calego rozrusznika

  9. #9
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    ja na kanale to robiłem, miałem też pomagiera to jest integralna część związana ze szczotkami rozrusznika, wymiana jest prosta i niewiele kosztuje, chyba za to zapłaciłem 33zł? nie pamiętam już, bo u siebie wymieniałem bendiks, te szczotki, zimering i tuleję rozrusznika, bez bendiksu zapłaciłem 55zł chyba, bendiks 65 - odpala że hej
    There's only one word you need to know. Low.

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Podepne sie pod temat. Odpalam auto. Auto zapala ale ciezko z jakim jakby charkotem. Dalej powrot do domu i wszystko jest ok. Przy parkowaniu zgasl. Zbyt szybko puszczone sprzegielko Odpalam i znowu to samo. Idzie ciezko i znowu jakby cos charczalo. Odpalil, ja zaparkowalem, zgasilem silnik i proboje odpalic jeszcze raz zeby sie przyjzec temu zjawisku. Tyle ze juz nie odpalil. Slychac jedynie ciche buczenie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale auto niedawno zaliczylo lekkie pukniecie. Tyle ze od pukniecia minal ponad tydzien i do tego czasy wszystko bylo ok.
    Co to moze byc? Rozrusznik? Ile moze kosztowac naprawa tego?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •