Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 26

Temat: Czy to rozrusznik?

  1. #11
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny


  2. #12
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darkstorm Pokaż post
    Podepne sie pod temat. Odpalam auto. Auto zapala ale ciezko z jakim jakby charkotem. Dalej powrot do domu i wszystko jest ok. Przy parkowaniu zgasl. Zbyt szybko puszczone sprzegielko Odpalam i znowu to samo. Idzie ciezko i znowu jakby cos charczalo. Odpalil, ja zaparkowalem, zgasilem silnik i proboje odpalic jeszcze raz zeby sie przyjzec temu zjawisku. Tyle ze juz nie odpalil. Slychac jedynie ciche buczenie. Nie wiem czy to ma znaczenie ale auto niedawno zaliczylo lekkie pukniecie. Tyle ze od pukniecia minal ponad tydzien i do tego czasy wszystko bylo ok.
    Co to moze byc? Rozrusznik? Ile moze kosztowac naprawa tego?
    Jesli miałeś "dzwonka" lekkiego, to mogły zruszyć się jak najbardziej szczotki na komutatorze, które słabo przewodzą, mogło też pójść uzwojenie wirnika i czasami nie przewodzi. Buczenie - jest typowe przy silnikach z przypalonymi właśnie szczotkami silnika . Możesz spróbować popukać rozrusznik , czasami mogą się dobrze ułożyć i stykać .

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczotka_(elektrotechnika)

  3. #13
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Opowiem o moim przypadku z przedwczoraj. No to tak: Odpaliłem normalnie auto pojechałem do marketu, po zakupach wracam do auta, przekręcam stacyjkę, gasną kontrolki tak jak powinny, przekręcam dalej żeby odpalić a tu tylko tyknięcie i nic - silnik nie kręci. Próbowałem stukać w rozrusznik, bujać go na biegu przód tył, sprawdziłem bezpieczniki i dalej nie pali. Więc laweta i do mechanika. Mechanik stwierdził że to nie szczotki a automat. Automat wymienił na oryginalny BOSCH'a (90zł) i dodatkowo rozebrał rozrusznik i przesmarował itd. Noi spoko, auto zapala niby jest ok (zaraz po wymianie). Jednak pojawił się inny problem:
    Mianowicie jak od niego wyjeżdżałem to świeciły się światła wstecznego cały czas niezależnie od położenia lewarka biegów.
    Wtedy mechanik poprosił mnie żebym wysiadł (silnik cały czas pracował) i żebym patrzył na te światła a on w tym czasie coś tam grzebał przy rozruszniku. Prawdopodobnie przepiął wtyczki na rozruszniku (zamienił je) i światła wstecznego przestały świecić - tak podejrzewam bo przy tych wtyczkach grzebał.
    No to wsiadłem i pojechałem - ale ujechałem zaledwie 70metrów a tu zaczęła się świecić kontrolka akumulatora! Więc wróciłem do niego.
    Zaczął sprawdzać aku i wyszło zaledwie 11,80V przy pracującym silniku. Jego podejrzenie padło na alternator, że niby szczotki. Więc wjechałem do jego garażu i po zgaszeniu silnika usłyszałem jak coś się nadal kręci (wyje) przez pare sekund. Mówie mu żeby to obadał, więc zapaliłem jeszcze raz silnik i zgasiłem - posłuchał i rzeczywiście coś wyje przez pare sekund od zgaszenia. Okazało się że to sprzęgiełko alternatora i ze musi to rozebrać i wymenić.
    I tu mam pytanie: Czy przez te przepinanie wtyczek na rozruszniku mógł spowodować uszkodzenie sprzęgiełka alternatora? Ewentualnie drugie pytanie czy to możliwe (zbieg okoliczności) żeby w jednym czasie (jedno po drugim) padł rozrusznik a potem alternator? Dodam, że przed awarią rozrusznika kontrolka akumulatora nie świeciła-było ok. Dajcie znać bo auto mam u niego w naprawie do jutra :/ Dzięki pozdro.

  4. #14
    Coval's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    27 razy

    Domyślny

    Nad rozrusznikiem w TDI jest poprowadzona wiązka przewodów w takim plastiku. Podczas naprawy rozrusznika w starszych juz samochodach dochodzi tam do przetarcia izolacji na kabelkach idących do czujnika swiatla cofania i swieci sie non stop. W wiązce tej tez jest porowadzone kable od alternatora. Obstawiam ze tez zostaly uszkodzone podczas naprawy rozrusznika stad male napiecie ladowania. Sprzegielko nigy nie spowoduje krecenia sie jeszcze przez kilka sekund wirnika alternatora po zgaszeniu silnika bo ma za mala bezwładnośc w pelni sprawnym altku. Chyba ze szczotki sie podwiesily wtedy to mozliwe ze bedzie sie krecil jeszcze po zgaszenu silnika jednak tak ma dzialac sprzegielko i to nie bylaby jego awaria.

  5. Podziękowania dla Coval za pomoc w problemie

    daVor (28-04-12)

  6. #15
    daVor's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków / Jasło
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Coval Pokaż post
    Nad rozrusznikiem w TDI jest poprowadzona wiązka przewodów w takim plastiku. Podczas naprawy rozrusznika w starszych juz samochodach dochodzi tam do przetarcia izolacji na kabelkach idących do czujnika swiatla cofania i swieci sie non stop. W wiązce tej tez jest porowadzone kable od alternatora. Obstawiam ze tez zostaly uszkodzone podczas naprawy rozrusznika stad male napiecie ladowania. Sprzegielko nigy nie spowoduje krecenia sie jeszcze przez kilka sekund wirnika alternatora po zgaszeniu silnika bo ma za mala bezwładnośc w pelni sprawnym altku. Chyba ze szczotki sie podwiesily wtedy to mozliwe ze bedzie sie krecil jeszcze po zgaszenu silnika jednak tak ma dzialac sprzegielko i to nie bylaby jego awaria.
    Dzięki Coval za odpowiedź. To by wszystko wyjaśniało. Czyli ten dźwięk który słyszałem po zgaszeniu silnika był spowodowany przetartymi kablami i jakimś zwarciem, tak? Wygląda na to zatem, że sprzęgiełko wymienili mi niepotrzebnie :/ A pewnie przy okazji sprawdzili izolację tych kabli i ją poprawili, bo mówiłem im o tym żeby to sprawdzili bo widziałem tam przetarcia. No to nie fajnie, bo musiałem wybulić 80zł za sprzęgiełko (MaxGear - chinol, dobrze że wziąłem to tańsze, bo Rouvill kosztował 177zł)) a pewnie moje było dobre... Grrrr!!!

  7. #16
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bobix Pokaż post
    Ok. Powiedz mi jeszcze czy podniesienie na samym lewarku mi wystarczy? Nie dysponuje kanałem, a tylko garażem podziemnym
    w 1.6 można go wyjąć z góry bez podpierania niczego , wystarczy wyjąć akumulator podporę akumulatora i dalej prosta robota trzeba jednak mieć odpowiednie klucze
    Przewaga dzięki technice

  8. #17

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GOSTYŃ
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam chłopaki czy ktoś mógłby się tak na szybko wypowiedzieć czy rozrusznik od tdi pasuje do 1.8t 180km bo wygląda tak samo ?

  9. #18
    Speedcam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kga
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, od pewnego czasu mam problem ze swoją A3, a mianowicie gdy rano odpalam strasznie ciężko kręci jakby akumulator kiepski (aku sprawny), 3 dni temu wymienilem swiece rowniez bez zmian, dodam, że gdy odpale już raz to pozniej nie ma zadnego problemu, problem wystepuje po kilkugodzinnym postoju, czytałem równiez że objawy padającego rozrusznika ale skoro tak czy nie powinno tak sie robic za kazdym razem a nie tylko rano ?

  10. #19
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    robi sie tak tylko rano lub po dłuższym postoju dlatego że zimny olej silnikowy jest dużo gęstszy i potrzeba większej siły aby go ruszyć - szykuj sie na regeneracje rozrusznika

  11. #20
    Speedcam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kga
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a wiesz może w jakich granicach jest tego koszt, chodzi mi orientacyjnie i czy oplaca się kupować używane

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •