Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 54

Temat: [8L] źle zrobiony chip

  1. #1
    Hator's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny [8L] źle zrobiony chip

    Witam!!

    Sluchajcie, mam taki problem.
    Niedawno zrobilem chip tuning w mojej furce. Na wykresie momentu po zhamowaniu, wyszlo ze zaraz po punkcie, w ktorym silnik ma nawiejszy moment obrotowy jest widoczne spore zalamanie. Koles ktory robil chip powiedzial, ze to albo sprzeglo, albo przeplywomierz powietrza. Wydalo mi sie, ze sprzeglo jest bardziej prawdopodobne bo po chipie bylo ewidentnie czuc, ze sie slizga. Wymienilem kompletne sprzeglo wraz z dociskiem (sprzeglo firmy SACHS) no i juz jest ok bynajmniej ze sprzeglem. Jednak majac 5ty czy 6ty bieg i obroty na poziomie 1800-1900 po nacisnieciu gazu czuc takie dosc mocne drgania, jakby byl za niski bieg do obrotow, ale chyba 6ty bieg na 1900 obrotow nie jest za niski. Czy mozna jakos sprawdzic przez komputer ten przeplywomierz, albo moze zle jest zrobiony chip?? Ktos mi powiedzial, ze moze jakies katy sa zle ustawione, ze silnik dostaje zla mieszanke paliwa.. Nie znam sie na tym, wiec nie wiem co o tym myslec..
    Z gory dziekuje za pomoc i za zaintresowanie sie moim problemem.

  2. #2
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=4674

    tam jest opisane jak mozna sprawdzic przeplywomierz za pomoca vaga !!

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hator
    Jednak majac 5ty czy 6ty bieg i obroty na poziomie 1800-1900 po nacisnieciu gazu czuc takie dosc mocne drgania, jakby byl za niski bieg do obrotow, ale chyba 6ty bieg na 1900 obrotow nie jest za niski. Czy mozna jakos sprawdzic przez komputer ten przeplywomierz, albo moze zle jest zrobiony chip??
    Drgania przy przyspieszaniu z niskich obrotow moga wskazywac na mocne zuzycie kola zamachowego dwumasowego - wymieniales samo sprzeglo bez kola zamachowego ?
    Co do przeplywomierza to - tak, mozna zweryfikowac jego stan robiac pomiary podczas jazdy VAGiem.
    Jesli chodzi o ten program... to moze najpierw wklej tu wykres jak to wyglada.

  4. #4
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Hator, po tym co napisales witajac sie "i ostatnia moja ingerencja to chip tuning zwiekszajacy moc ze 137km seria i 312Nm na 168KM i 414 Nm. "
    wnioskuje ze wina softu (chipa) - pewnie masz za wysoki moment obrotowy przy 1600-2400obr/min

    najlepiej pokaz wykres z hamowni tak jak Mach napisal


    ps. gdzie robiles "chipa"?
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  5. #5
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    168KM i 414 Nm
    to jest hardcorowy program jak na ASZ-ta w A3 (już nie mówie, że jest to na seryjnym IC )
    te 414 Nm nie są Ci do niczego potrzebne jak tylko do zabijania seryjnego sprzęgła + drgania tak jak pisze DTM --> mówiąc po polskiemu masz "za dużo doje@#$e z dołu", program do poprawy a gościa który Ci to wgrał ukamieniować

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    mysle ze te 414Nm wyniakaja z jakiegos duzego peaku na dole i stad taka wysoko max wartosc... za to przebieg pewnie do dupy. no ale jakby wlasciciel dal wykres to by bylo wszystko jasne.

  7. #7
    Hator's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny



    tak wyglada wykres. No i co Wy o tym sadzicie ??
    Sprzeglo wymienilem kompletne wraz z kolem dwumasowym.
    We wtorek jade na poprawe oprogramowania. Myslicie, ze do tego czasu nie trafi mi szlak tego nowego sprzegla ??

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hator
    No i co Wy o tym sadzicie ??
    ze program do zmiany - gdziez tyle dowalic z samego dolu przy takim wzroscie momentu to jazda dopiero od 2100obr/min wiec i styl jazdy trzeba zmienic
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9
    Hator's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi 3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Ze program do zmiany to juz wiem:/!! Tylko teraz czy jak zmienie styl jazdy, czyli jak bede jezdzil od 2100obr/min. nic sie nie stanie ?? Nie padnie mi znow kolo dwumasowe ??

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Jak zdejmie ci niutków z dolu to powinno byc dobrze ale lepiej dla sprzegla i dwumasu jest jak nie bedziesz przyspieszal pelnym gazem z niskich obrotow (przed 2000) zwlaszcza na wysokich biegach.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •