Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 28 z 28

Temat: Prawa tarcza hamuje

  1. #21
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    klocek powinien caly czas minialnie ocierac o tarcz,u Ciebie nie ma w ogole stycznosci.po odkreceniu zacisku mozesz sprawdzic czy dziala tloczek, a robisz to w nastepujacy sposob. jedna osoba siedzi w aucie i delikatnie naciska hamulec,wazne zeby nie wciskac za szybko i za mocno bo moze wypasc.dobrze b y bylo gdybys odkrecil sobie korek zbiorniczka plunu hamulcowego,latwiej bedzie sie go wkrecac.warto zaczac od przeczyszczenia wszystkiego i rzetelnie nasmarowac prowadnice
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #22
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Panowie, sprawa z moim zaciskiem wygląda tak, od strony wewnętrznej tj, od strony tłoczka (na obu tylnych kołach) tarcze są srebrne tj. klocki zbierają prawie idealnie, ale od strony zewnętrznej tarcze są przyrdzewiałe :/ dlaczego ?

    domyślam się, ze tłoczek chodzi dobrze i dociska klocek do tarczy od wewnątrz, ale dlaczego klocek zewnętrzny nie jest dociskany do tarczy ?

    jutro chce to rozebrać z rana, więc liczę na jakieś wskazówki ...

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam,
    Mam taki problem, może wy mi coś dobrego doradzicie. Grzeje mi się trochę prawa tarcza z przodu (jest cieplejsza od lewej), klocki i tarcze są nowe ale już dotarte, zaciski hamulcowe zregenerowane (wymienione wszystkie uszczelniacze, wyczyszczony, na tłoczkach i cylindrach żadnych wżerów), wymienione przewody elastyczne przy zaciskach. I nadal się grzeje. Po trasie jeden zacisk jest zimy a drugi ma kolo 40-45 stopni, tak wiem nie dużo ale przy ostrzejszej jeździe, większej liczbie hamowań, zacisk jest zdecydowanie znacznie bardziej gorący od drugiego.

  4. #24
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Dobrze odpowietrzone po zmianie przewodów? W jakim stanie jest łożysko? Czy koło kręci się swobodnie jak podniesiesz auto? Tzn czy czuć opór przy kręceniu ręka?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Odpowietrzone dobrze, koło obraca się z większym oporem niż to co się nie grzeje, na obu słychać ocieranie klocków. Co do łożyska nie huczy przy jeździe na w prost jak i skręcaniu (może być uszkodzone jeżeli go nie słychać?)

  6. #26

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hm miałem podobnie z tym że nic nowego nie dawałem, tylko toczone były tarcze i klocki ogarnięte na szybie, u mnie jakoś potem lozyska przednie padły oba.
    Więc u mnie winowajcą były albo łożyska albo się dotarło z czasem to dopiero
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

  7. #27
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ciekawe jaki opór byłby bez tarcz albo bez klocków? Od samego łożyska może nagrzewać się tarcza.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  8. #28

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włoszczowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    @piteroo21 też o tym pomyślałem, postaram się to sprawdzić jeszcze w tym tyg., bo do mechanika muszę jechać na podnośnik, dam znać

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •