Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Prawa tarcza hamuje

  1. #1
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Prawa tarcza hamuje

    Witam wszystkich

    mam problem z przednim kołem mianowicie tarcza hamuje o klocki przez 1/3 obwodu a potem przez 2/3 jest normalnie samochód podniosłem kolo zdjąłem i próbuje ruszać na podniesione wiec efekt samochód chce jechać do przodu i potem przerwa itd.
    Następnie zdjąłem zacisk, klocki dobre tarcza dobra nie wygląda na zwichrowana nie zauważam tego gołym okiem jak się kreci, ale jak chciałem cofnąć cylinderek nie dałem rady ręcznie musiałem się wspomóc zaciskami i nie wiem teraz czy to tarcza która ma jakieś niezauważalne zniekształcenia czy cylinderek który nie odbija bądź przewody.
    Dodam że po ostrym hamowaniu musiałem ostro trzymać kierownice w lewa stronę żebym jechał prosto czego przed hamowaniem nie musiałem az tak bardzo robić bo na zimnych lekko tylko ściąga a na gorących jeszcze bardziej no i do tego wibracje na kierownicy przy mocnym hamowaniu.

    pozdrawiam i czekam na wasze zdanie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-01-16 o 15:23

  2. #2
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    to wyglada na krzywa tarcze
    moze byly mocno hamulce rozgrzane i wjechales w jakas kaluze ?

  3. #3
    aro06's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ojrzeń / Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    no ja tego nie kojarzę bo jak zakupilem tak miał ;/ i tak ciągle szukam przyczyny co to jest ze mi go ściąga i właśnie ostatnio wychodzi ze na hamulce w prawym kole bo na szarpaku wszystko dobrze geometria dobrze kola wyważone i zamieniane jak się tylko dało.

    Co do wjazdu w kałuże to prawdopodobnie właściciel poprzedni ale wiec wymienię tarcze z klockami i sie zobaczy.

    BTW: co polecacie ATE? BREMBO? czy możne coś innego

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marklowice/Rybnik/Gliwice
    Auto
    ASV '01 & AEH '00
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ATE polecamy. Sprawdź priv O hamulcach i tarczach masz też dosyc obszerny watek na forum. http://www.a3-club.net/forum/showthr...newpost&t=8237
    Autofanty.pl - Najtańsze części do Twojego Audi na forum. Masz pytania? Pisz na priv

    Zalecana forma kontaktu ze mną:
    adam@autofanty.pl
    rzadko przeglądam skrzynkę wiadomości na forum

  5. #5
    Łukasz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Przeczyść sobie dokładnie tą powierzchnię na której pracuje klocek hamulcowy i przesmaruj smarem miedziowym (często w tym miejscu się zapiekają) i spróbuj poruszyć cylinderek bo też może być zapieczony. Jeśli w pewnym momencie Ci hamuje to raczej do wymiany tarcze z klockami. Dobre i tanie klocki to TRW.

  6. #6
    Kamilmax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Srebrna Strzała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Do ruszenia tloczka musisz sie mocno zaprzec bo nawet dobry ciezko wchodzi. Ja wsadzilem komplety ATE, to jest to samo co oryginal Audi, a troche tansze. Natomiast jak rozmawialem z kilkoma uzytkownikami to brembo wcale nie sa lepsze tylko drazsze.
    Moim zdaniem to tez wina tarczy, wymien i bedziesz mial spokuj.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w przypadku gdy masz dobra jeszcze tarcz i klocki to proponowalbym poszukac zakladu ktory przetoczy Ci tarcz bez zciagania jej z piasty,z pewnoscia bedzie to tansze rozwiazanie niz wymiana obu tarczy i klockow
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8
    Gregorski3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Od 3 tygodni mam problem z prawym przednim zaciskiem. Blokuje się i mocno sie grzeje, a momentami pedał hamulca robi sie twardy i koło jest zablokowane. 3 miesiące temu wymieniana była pompa hamulcowa,a w ciągu ostatnich 2 tygodni zacisk był rozbierany czyszczony, zamontowano nowy przewód hamulcowy ten gumowy,zamontowano nowe uszczelki ( zestaw naprawczy zacisku) płyn hamulcowy tez jest nowy.Auto było podpięte pod vag i pokazuje błąd 01314 przy abs. Ale ten błąd jest juz od kilku miesięcy a wtedy kolo sie nie grzało.Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić bo juz nie mam sił na te grzejące się koło.Dodam jeszcze,że jak auto postoi kilka godzina na słoncu to pedał hamulca też jest bardzo twardy i prawe koło jest zablokowane.Ale wystarczy,że kilka razy wcisnę pedał do oporu to koło się odblokowuje i hamuje normalnie do czasu...
    Masz prawo do własnego zdania
    Inni mają prawo mieć je w dupie
    BYŁO
    1.9 TDi AHF 150KM 320Nm
    JEST
    A4 B6 1.9 AVF 160KM 350Nm

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    sprawdz servo na poczatek
    http://www.a3-club.net/forum/showpos...14&postcount=2
    sprawdz lewe tylnie kolo czy tez sie grzeje i jest zablokowane
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #10
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gregorski3 Pokaż post
    Od 3 tygodni mam problem z prawym przednim zaciskiem. Blokuje się i mocno sie grzeje, a momentami pedał hamulca robi sie twardy i koło jest zablokowane. 3 miesiące temu wymieniana była pompa hamulcowa,a w ciągu ostatnich 2 tygodni zacisk był rozbierany czyszczony, zamontowano nowy przewód hamulcowy ten gumowy,zamontowano nowe uszczelki ( zestaw naprawczy zacisku) płyn hamulcowy tez jest nowy.Auto było podpięte pod vag i pokazuje błąd 01314 przy abs. Ale ten błąd jest juz od kilku miesięcy a wtedy kolo sie nie grzało.Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić bo juz nie mam sił na te grzejące się koło.Dodam jeszcze,że jak auto postoi kilka godzina na słoncu to pedał hamulca też jest bardzo twardy i prawe koło jest zablokowane.Ale wystarczy,że kilka razy wcisnę pedał do oporu to koło się odblokowuje i hamuje normalnie do czasu...
    Może układ jest zapowietrzony ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •