Strona 73 z 84 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 721 do 730 z 838

Temat: SWAP hamulce 280 > 288 > 312 oraz tylne 232 > 256

  1. #721
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    w tym wątku również jest

  2. #722

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Przeczytałem cały watek i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Dla przyszłych co będą szukać swap z 232 na 256 w osce to zaciski, jarzma, osłony, klocki(tu nadal niewiadomo bo niby pasują a jednak inne) i tarcze a jeśli bierzemy przeszczep z wersji 4x4 to podkładki(adaptery) 5mm? Reasumując gra nie warta świeczki chyba ze dorwiemy tanio swap, poprawcie jeśli się mylę.
    Pozdro

  3. #723
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WiktoreN Pokaż post
    Przeczytałem cały watek i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Dla przyszłych co będą szukać swap z 232 na 256 w osce to zaciski, jarzma, osłony, klocki(tu nadal niewiadomo bo niby pasują a jednak inne) i tarcze a jeśli bierzemy przeszczep z wersji 4x4 to podkładki(adaptery) 5mm? Reasumując gra nie warta świeczki chyba ze dorwiemy tanio swap, poprawcie jeśli się mylę.
    Pozdro
    W wersji 4x4 wszystko jest to samo oprócz jarzm jeżeli podkładki to dla Ciebie niedopuszczalna przeróbka zostaje aso i kupienie dwóch jarzm z seata cupry który miał ośkę z tyłu albo szukać gdzieś na necie te swapy tylko i wyłącznie się tym różnią no i może osłony od wody trochę były inne w 4x4 a ośka a tak to jest to samo generalnie załatwił bym sobie jeszcze inaczej na twoim miejscu tarcza 280mm i adapter i lepiej to wygada ale wtedy minimum fela 17" POZDRO

  4. #724
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    podkładki 6mm
    śruby dłuższe o 6mm
    osłony tarcz z ośki 256mm(mogą być od 232mm tylko trzeba rozklepać na równo)
    zaciski z S3
    tarcze 256mm
    świeży płyn hamulcowy

  5. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    WiktoreN (27-12-17)

  6. #725

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stolica mocy 71
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Zapewne tradycyjne pytanie ale wolę mieć pewnośc: pacjent to 1.8T polift AUM, tarcz przód ma 280mm tył 232, prawda?
    W grę wchodzi zamiana na 312 przód - zwrotnice koniecznie mam rację? zaciski, tarcze klocki, jarzma oczywiście,że też
    Druga kwestia czy stary przód 280 podejdzie na tył?
    Dziękuję za informację: nawet w stylu tak, tak albo tak, nie podejdzie bo...

  7. #726
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pocieszny71 Pokaż post
    Witam.
    Zapewne tradycyjne pytanie ale wolę mieć pewnośc: pacjent to 1.8T polift AUM, tarcz przód ma 280mm tył 232, prawda?
    W grę wchodzi zamiana na 312 przód - zwrotnice koniecznie mam rację? zaciski, tarcze klocki, jarzma oczywiście,że też
    Druga kwestia czy stary przód 280 podejdzie na tył?
    Dziękuję za informację: nawet w stylu tak, tak albo tak, nie podejdzie bo...
    Setki razy było już że w AUM jest tarcza przód 288mm i jarzmo odkręcane czyli wymieniasz jarzma zaciski zostają wsadzasz tarcze 312mm i kolcki takie jak pod 288 i smiga co do tyłu cały komplet tam potrzebujesz tarcza 256 i zacisk wraz z jarzmem no i osłonę kotwiczną pod ośke
    Co do swapu tyłu na 280mm to musisz mieć adapter pod takie coś i też wsadzasz bez problemu

    PS: Pamiętaj żeby szukać jarzm pod ośkę nie z s3 gdzie był napęd quattro bo będziesz musiał dać tulejki oryginalne jarzma pod ośke nazwa z TRW BDA-525 i BDA-526 ale nie ma ich nigdzie nowych szukałem także używka nie malowane bo malowane są dostępne sztuka 190zł nazwa BDA-1146 i BDA-1147 takie zamawiam.
    Poza tym też są zaciski malowane oryginalnie i takie tylko Anglia lub Niemcy też mam już takie. Numery BHN-295 i BHN-296 jak byś miał jakieś pytania pisz PW.
    Ja już miałem dość swoich hamulców że wszystko wymieniam na nowe i dlatego zgłębiłem temat POZDRO

  8. Podziękowania dla ciapek115 za pomoc w problemie

    Pocieszny71 (11-03-18)

  9. #727

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stolica mocy 71
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek115 Pokaż post
    Setki razy było już że w AUM jest tarcza przód 288mm i jarzmo odkręcane czyli wymieniasz jarzma zaciski zostają wsadzasz tarcze 312mm i kolcki takie jak pod 288 i smiga co do tyłu cały komplet tam potrzebujesz tarcza 256 i zacisk wraz z jarzmem no i osłonę kotwiczną pod ośke
    Co do swapu tyłu na 280mm to musisz mieć adapter pod takie coś i też wsadzasz bez problemu

    PS: Pamiętaj żeby szukać jarzm pod ośkę nie z s3 gdzie był napęd quattro bo będziesz musiał dać tulejki oryginalne jarzma pod ośke nazwa z TRW BDA-525 i BDA-526 ale nie ma ich nigdzie nowych szukałem także używka nie malowane bo malowane są dostępne sztuka 190zł nazwa BDA-1146 i BDA-1147 takie zamawiam.
    Poza tym też są zaciski malowane oryginalnie i takie tylko Anglia lub Niemcy też mam już takie. Numery BHN-295 i BHN-296 jak byś miał jakieś pytania pisz PW.
    Ja już miałem dość swoich hamulców że wszystko wymieniam na nowe i dlatego zgłębiłem temat POZDRO

    To jest właśnie magia forów motoryzacyjnych, zawsze znajdzie się
    dobry Człowiek, który dobrze poradzi
    Dzięki!!

  10. #728

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    vw golf mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ktoś zakładał kiedyś na przód tarczę z alfy 159 330mm?
    Wyczytałem że można otwory poprzerabiać, ale czy to sprawdzone jest i bezpieczne???
    Mam zaciski 4tłoki z alfy 159 i nie wie jaką tarcze założyć..

  11. #729
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez VR5Aqn Pokaż post
    Ktoś zakładał kiedyś na przód tarczę z alfy 159 330mm?
    Wyczytałem że można otwory poprzerabiać, ale czy to sprawdzone jest i bezpieczne???
    Mam zaciski 4tłoki z alfy 159 i nie wie jaką tarcze założyć..
    Ja taki zestaw będę w Poniedziałek montował na tył 280mm tarcze a na przód 330mm i wszystko nowe dam znać i fotki
    i moim zdaniem tak jest to bezpieczne

  12. #730

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    vw golf mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek115 Pokaż post
    Ja taki zestaw będę w Poniedziałek montował na tył 280mm tarcze a na przód 330mm i wszystko nowe dam znać i fotki
    i moim zdaniem tak jest to bezpieczne
    Musisz pokazać jak to wyszło u Ciebie, bo jestem bardzo ciekawy. Adaptery gdzie dorabiałeś? No i gdzie przerabiałeś takie tarcze?

Strona 73 z 84 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •